Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

7087822

Wskaźnik

Recommended Posts

napisze w tym dziale chociaż do początkujących to nie należę , ostatnimi czasy wywaliłem wszystkie wskaźniki abstrakcyjne i postanowiłem psotawic na sam wykres AT ,formacje świeczkowe itp.

Gram typowo na 4H , tam staram się wdrążać w życie moją wiedzę ale pomimo rozrysowania poziomów , formacji i innych standardowych metod bez wskaźnikowych to jak dotychczas nie jestem usatysfakcjonowany często gdy cena podchodzi pod dany poziom , kończy daną formacją , pojawia się pytanie co otworzyć Sell czy Buy biorąc pod uwage że według definicji formacji morze być to buy , wiec otwieram buy czasami sie uda czasami nie z reguły te standardowe definicje mnie zawodzą.

Dlatego wiec rzucam sie z prośba(do użytkowników grających prawie że samym wykresem + jakiś skromny wskaźnik ) o podzielenie sie swoim stylem gry , wskaxnikiem który jest pomocny w ocenieniu czy pójdzie w gorę czy w dół.

Używałęm MACD ale jest od bardzo powolny , RSI (jeżeli niepoliczymy pkt. wyprzedani / wykupienia nie należy do wskaźników prostej interpretacji .licze na poważne potraktowanie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W działach systemy i strategie (odpowiednio dla każdego z rynków) masz zaprezentowanych kilka podejść, gdzie kilka spełnia podane przez Ciebie kryteria.

Zobacz tam - może znajdziesz coś, co będziesz w stanie zaadaptować w swoim tradingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
często gdy cena podchodzi pod dany poziom , kończy daną formacją, pojawia się pytanie co otworzyć Sell czy Buy

A myślałeś kiedyś w ten sposób aby zawierać transakcje na wypełnienie formacji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba też mieć pojęcie do czego wskaźniki służą, wszyscy popularyzują teraz PRICE ACTION które jest podstawą rozumienia rynku od setki lat, wskaźnik jak sama nazwa wskazuje jest wskaźnikiem, wskazuje położenie mniej więcej , pokazuje gdzie się znajdujesz ale nie jest magiczną kulą która przepowiada przyszłość ;)

na wielu forach widziałem jak negowano wskaźniki, i uwierz mi większość tych osób nie miało pojęcia czemu one służą, a oscylator jest najprostszym pomocnikiem jeżeli się wie jak się nim posługiwać i jak na niego patrzeć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...