Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Youri

EUR / USD

Recommended Posts

W zasadzie, to powinienem niniejszy wpis umieścić w temacie dotyczącym D1 i longtermów, jednak ze względu na fakt, iż w przypadku rynku Forex jestem raczej "średnioterminowcem" preferującym swingtrading - dodam wpis tutaj.

Według mojej oceny przy niezmiennych warunkach gospodarczych rynek, który odrabia po tak intensywnych spadkach jedynie ok. 170 pipsów, wykazuje niezwykłą słabość. W związku z powyższym muszę rozpocząć budowanie krótkich pozycji od nowa, przy niższym poziomie, niż planowane. W sprawie państw zagrożonych (głównie mam na myśli "grexit") nie pojawiły się jakiekolwiek informacje świadczące o poprawie. Jeżeli chodzi natomiast o gospodarkę USA, to mamy do czynienia z delewarowaniem, co - rozumiane jako czynnik pozytywny dla dolara - zostało krótko skomentowane tutaj.

Na tej podstawie otworzyłem dzisiaj pierwszą - po zamknięciu wcześniejszych - pozycję krótką na EUR/USD na poziomie 1.2768 z poziomem obrony na 1.2871. Pierwsza reakcja z mojej strony może nastąpić w momencie obrony zeszłotygodniowego dołka (okolice 1.2640). Zanim jednak to nastąpi, jestem w stanie w połowie drogi do tego miejsca dobrać jeszcze jedną pozycję, zmniejszając ryzyko pipsowe (przy 2-krotnie większej pozycji). W razie przebicia wspomnianego wsparcia proces ten będzie powtórzony.

Nie będę pytał czy jesteście gotowi, gdyż ostatnim razem chyba nic to nie dało ;-).

Życzę powodzenia.

Dla przypomnienia podam raz jeszcze 18 punkt regulaminu forum:

18. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych na niniejszej stronie internetowej (forum). Żadna z zamieszczonych informacji nie może być traktowana jako rekomendacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tej podstawie otworzyłem dzisiaj pierwszą - po zamknięciu wcześniejszych - pozycję krótką na EUR/USD na poziomie 1.2768 z poziomem obrony na 1.2871
Dobry zawodnik.Powiem tylko ,że moja pozycja S 1,2772. Dane nie są zachwycające choć widać ,że Europa próbuje przeciągnąć w czasie Kapitulację Eurolandu.
Nie będę pytał czy jesteście gotowi, gdyż ostatnim razem chyba nic to nie dało ;-) .
To było pytanie retoryczne? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozycja dobiła do +100 pipsów.

W związku z powyższym przestawiłem SL na +50 i dołożyłem drugą. Bardzo prawdopodobne testy wsparcia już na sesji tokijskiej, co jeżeli zakończy się przebiciem - będzie skutkowało bardzo czerwoną sesją w dniu jutrzejszym.

W standardowych warunkach raczej nie stosuję piramidowania, jednak ostatnio mieliśmy do czynienia ze zmiennością na skrajnie wysokim poziomie, toteż ryzyko poświęcenia wypracowanych zysków (w momencie osiągnięcia już tak wysokiej stopy zwrotu) jest dla mnie do zaakceptowania.

Pierwsze dwa punkty tegorocznego planu zrealizowane:

1. bezpieczeństwo kapitału

2. wygenerowanie zysków

Można skupić się już tylko na ostatnim:

3. maksymalizacja

Nie będę pytał czy jesteście gotowi, gdyż ostatnim razem chyba nic to nie dało ;-) .
To było pytanie retoryczne? ;-)

Przecież znasz odpowiedź 8-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież znasz odpowiedź 8-) .

Odpowiedź znam ,ale to powinno być pytanie retoryczne gdyż w formie jaką przybrało mogłeś kogoś niepotrzebnie obrazić np mnie.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedź znam ,ale to powinno być pytanie retoryczne gdyż w formie jaką przybrało mogłeś kogoś niepotrzebnie obrazić np mnie.

Moje pierwotne stwierdzenie nie było akurat adresowane do Ciebie (dodatkowo wtedy chyba akurat byliśmy po jednej stronie rynku?). Sama wypowiedź też była retoryczna, stanowiąca odniesienie do zadanego dużo wcześniej pytania.

Nigdy moim zamiarem nie była chęć okazania braku szacunku dla cudzych wyników (jakiekolwiek by one nie były). Większość zdań końcowych jest po to, aby zachęcić do wzięcia udziału w dyskusji. To w jaki sposób inni odbierają tego typu wypowiedzi jest już sprawą indywidualną.

Jeżeli w jakikolwiek sposób poczułeś się urażony, to niepotrzebnie.

Wracając do rynku, to szpila na dniówkach, będąca efektem testowania wsparcia spowodowała, iż postanowiłem zamknąć pozycje na +97 i +1. Niestety oddałem przez to część wypracowanych na tych pozycjach zysków ale i tak uważam, że było warto, gdyż zasięg możliwego wybicia jest zdecydowanie godny zainteresowania.

Update: Wszedłem w pozycję krótką ponownie po potwierdzeniu przebicia wsparcia oraz kolejnego poziomu psychologicznego figury. Open: 1.2599 SL: 1.2654.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaryzykowałem i się opłaciło:

pozycja z 1,2772 z tp na poziomie 1,2600

druga pozycja s 1,2710 czeka na zamknięcie z sl 1,2580

Wracając do analizy oczywiście przełamując kolejną barierę:1,2600 wyznaczamy nowe minima, a ostatnia korekta wyznacza mi wg fibo dno na poziomie 1,2528.

Przed weekendem spróbuję zagrać L na ciasnym SL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Przed weekendem spróbuję zagrać L na ciasnym SL

Na jakiej podstawie oraz przy jakim zakresie cenowym?

Osobiście uważam, że jakiekolwiek Lki w następnych dwóch tygodniach będą raczej dość ryzykowne. Nawet jeżeli pojawi się krótka korekta, to raczej na nie więcej jak 150-200 pipsów, co najczęściej jest dobrym punktem odniesienia do zajęcia kolejnych shortów. Nie chcę jednak zbytnio wybiegać w przyszłość, gdyż przy takich wywodach lepiej jest opierać się na aktualnych układach. Może się bowiem okazać, że dla Ciebie nawet wyciągnięcie 50 pipsów z korekty jest atrakcyjnym zagraniem zgodnym z przyjętą metodologią. Tak czy inaczej, przy aktualnej sytuacji makroekonomicznej nie śmiem nawet myśleć o zajmowaniu pozycji długich wbrew nastrojom oraz panującemu trendowi.

Niemniej jednak życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wspomnianych wcześniej pozycji dołożyłem kolejne dwie na 1.2545. Wszystko za sprawą braku konkretnych ustaleń na wczorajszym nieformalnym spotkaniu przywódców państw członkowskich strefy euro, którzy nie byli w stanie wyegzekwować żadnych natychmiastowych działań.

W związku z niemożnością utrzymania kolejnych poziomów wsparcia, powyższy ruch oceniam na odpowiedni. Mamy bowiem sytuację w której technika łączy się z fundamentami. Osobiście takie sytuacje oceniam na najbardziej realne w odniesieniu do wypełnienia się scenariusza. Prawdopodobnie w przeciągu najbliższych 5h rynek spadnie o kolejną figurę.

Poziom obrony dla nowych pozycji będzie inny, niż dla pierwszych dwóch, które nadal mam otwarte (+51 +50). Założenie jest bowiem takie, że rynek utrzyma nowy poziom psychologiczny i będziemy próbowali zejść do 1.24. W przypadku niewypełnienia się scenariusza oddam tylko wypracowany wczoraj zysk na SL dla pierwszych pozycji, przy czym połowa zaangażowania zostanie do poziomu wspomnianego 3 posty wyżej.

Tym razem bez komentarzy dodatkowych. Jeżeli będą jakieś pytania, to chętnie omówię szerzej swój ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystąpiła bardzo ciekawa sytuacja. Otóż najbliższe SLe dla dwóch pozycji otwartych po 1.2545 zostały aktywowane przy wskazanym poziomie 1.2615 (2x -70). Brak utrzymania ruchu korekcyjnego spowodował, że dołożyłem dwie krótkie (1.2589 i 1.2588) do dwóch, które pozostały po odpaleniu się wspomnianych stopów (łącznie już 3 w tym miesiącu).

Wszystkie cztery pozostałe pozycje zostały zamknięte kilka minut temu na poziomie 1.2538 dając kolejno: +62 +60 +50 +51. Dodając do tego dwie stratne pozycje z dnia dzisiejszego kończę na poziomie +83 (total). Ostatecznie pozostaję bez pozycji, co umożliwi mi przerwanie komentarzy zbytnio swoją formą przypominających ostatnimi czasy journal.

Pisząc ostatnie posty uznałem, że dobrze jest napisać B, kiedy wspomniało się o A. Dlatego też wskazałem aktualne zamknięcie wszystkich pozycji, a kolejne otwierał będę zgodnie z omawianymi wcześniej założeniami. Pozwolę sobie mimo wszystko ograniczyć się już jedynie do komentarzy rynkowych, gdyż nie ma sensu ciągle pisać o własnych pozycjach.

Życzę wszystkim powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Długo mnie tu nie było ale już od dwóch-trzech dni śledzę ten temat.

Ogólnie myślę że fajnie się czyta twoje analizy i ze powinieneś takie rzeczy pisać, naprawdę mało kto może opisać tak dokładnie sytuacje na rynku.

Osobiście aktualnie mam S z poziomu (1.2580) z sl przestawionym na +20 pips.

Dopiero przyszły tydzień przyniesie nam większe ruchy na tej parze walutowej.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16.05 w naszym komentarzu do obecnej sytuacji na rynku napisaliśmy: "Jednak w przeciągu najbliższych tygodni utrzymująca się awersja do ryzyka sprowadzi kurs EUR/USD poniżej poziomu 1,26." http://www.go4x.pl/puls-rynku/komentarz ... iej-realny

I wszyscy wiemy jak to się skończyło :lol:

... nasz aktualny komentarz możecie znaleźć pod linkiem http://www.go4x.pl/puls-rynku/komentarz ... oziomu-126

I w którą stronę to wszystko pójdzie :?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wszyscy wiemy jak to się skończyło :lol:

Nie trzeba było wielkiej filozofii by przewidzieć spadki.

I w którą stronę to wszystko pójdzie :?:

na razie wydaje się ,że możemy dotknąć poziomu 1,24XX ale nie dzisiaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wszyscy wiemy jak to się skończyło :lol:

Nie trzeba było wielkiej filozofii by przewidzieć spadki.

Szczególnie jeżeli ogólnikowo podaje się jedynie kierunek na przyszłość (zaznaczając, że możliwa jest również korekta w drugą stronę).

No ale gdyby e-rzecznik sam był kiedykolwiek traderem, to wiedziałby, że poznanie kierunku nie jest jedynym kryterium, gdyż aby zarobić na danym ruchu należy nie tylko otworzyć pozycję w odpowiednim momencie, ale również należy ją w dobrym miejscu zamknąć.

Według mojej oceny warunki fundamentalne się w żadnym stopniu nie zmieniły, a dyskontowanie kolejnych zagrożeń jest wielce prawdopodobne. Osobiście otworzyłem właśnie pozycję krótką przy poziomie 1.2580 z poziomem obrony na kursie 1.2645. Zagranie to zakłada wypełnienie luki oraz ponowne testowanie wyznaczonego w ostatnim tygodniu wsparcia.

W związku z powyższym zamierzam trzymać pozycję z ratio 1:1,1 (prawdopodobieństwo powodzenia oceniam na powyżej 70%, dlatego też zdecydowałem się na otwarcie, przy mało atrakcyjnym ratio), jednak docelowo w przypadku niemożności obrony swoich pozycji przez byki - rajd będzie zbyt szybki, aby możliwe było dołączenie (optymistyczny scenariusz zakłada ratio nawet na poziomie 1:3).

Powodzenia w kolejnym tygodniu rynkowych zmagań!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczególnie jeżeli ogólnikowo podaje się jedynie kierunek na przyszłość (zaznaczając, że możliwa jest również korekta w drugą stronę).

Przyznam ,że jestem zniesmaczony poziomem przygotowania merytorycznego niektórych osób które pracują na rynku giełdowym i mam tu na myśli nie tylko traderów ,ale również analityków reprezentujących poważne witryny internetowe typu money.pl itp. Po prostu ci ludzie bardzo pobieżnie opisują sytuacje rynkowe wysławiając przy tym niejednoznaczne prognozy na podstawie strzępków informacji czego ja nie lubię.

Według mojej oceny warunki fundamentalne się w żadnym stopniu nie zmieniły, a dyskontowanie kolejnych zagrożeń jest wielce prawdopodobne.

Wg mnie trzeba nauczyć się szufladkować informacje wg priorytetu by te mniej ważne nie zaśmiecały naszej analizy ,bo liczą się informacje najważniejsze ,których konsekwencje będą zauważalne na rynku najdłużej-i takie informacje przekazujesz i ja się z nimi w 100% zgadzam.

CHyba zrezygnuje z kariery na nawigatorze ;-) bo tu jest konkretnie i na temat.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

Wg mnie trzeba nauczyć się szufladkować informacje wg priorytetu by te mniej ważne nie zaśmiecały naszej analizy ,bo liczą się informacje najważniejsze ,których konsekwencje będą zauważalne na rynku najdłużej-i takie informacje przekazujesz i ja się z nimi w 100% zgadzam.

CHyba zrezygnuje z kariery na nawigatorze ;-) bo tu jest konkretnie i na temat.

pozdrawiam

Wielkie dzięki za miłe słowa. Dobrze jest wiedzieć, że praca (podawanie tutaj konkretnych informacji i komentarzy) nie idzie niezauważone w przestrzeń. Doceniam merytoryczną dyskusję i tutaj mimo względnej kameralności udało nam się utrzymać pewien poziom. Składają się na to wszyscy użytkownicy wymieniający swoje poglądy podając konkretne argumenty czy komentarze. Obyśmy razem rozwijali się dalej w najlepsze.

Odnosząc się do wcześniejszej pozycji: close po 1.2537(+42) - czyli kursie zbliżonym do aktualnego - ze względu na wyczerpanie ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR/USD

wtorek 26.02.2013

W dniu dzisiejszym ukażą się dane ze Stanów Zjednoczonych: Indeks cen domów

S&P/Case-Shiller – poziom optymizmu wyrażany przez konsumentów w odniesieniu do stanu gospodarki (zaufanie konsumentów). Na godzinę 16.00 zaplanowane jest Przemówienie Prezesa FED dotyczące półrocznego raportu nt. polityki monetarnej, podczas którego poznamy dalsze stanowisko Fedu na temat programu ilościowego luzowania polityki pieniężnej (QE3). Program ten, jak wskazuje ostatni protokół z posiedzenia FOMC może zostać wstrzymany wcześniej niż planowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cypr, Hiszpania, wcześniej Grecja jak sytuacja w tych krajach wpłynie na kurs EUR/USD? Informacje fundamentalne nie są korzystne dla strefy euro. Indeksy amerykańskie natomiast odnotowują wzrosty, złoto traci na wartości czy te wszystkie sygnały nie spowodują znacznego umocnienia się dolara względem euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EURUSD cały czas w silnym trendzie spadkowym. Wszystko wskazuje na to, że ostatnie piątkowe wzrosty to tylko głębsza korekta i już jesteśmy na poziomach potencjalnego końca korekty.

Niebieskie prostokąty to poziomy przy których cena powinna skończyć wzrosty i zacząć spadać.

2014-08-04_1701.png

Pełną analizę prowadzę na

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...