Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Youri

EUR / JPY

Recommended Posts

Analiza wg wonskiego:

7490a4c2d2316e8em.gif

Odbicie od linii trendu, aktualna cena w trójkącie.

Możliwy skalp L lub oczekiwanie na wybicie z trójkąta

Share this post


Link to post
Share on other sites

ejxq0.th.gif

Odbicie w okolicach skrzyżowania czerwonej linii oporu/wsparcia oraz dolnej linii kanału and go north. Oczywiście po dojściu ceny w w/w okolice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E/J wybił się z trójkąta zbieżnego górą wg analizy na interwale H1. Może mieć to znaczenie dla aktualnej zmianie trendu na tej parze. Kluczowe będzie dzisiejsze otwarcie i to jaka powstanie na nim luka, czy to będzie luka hossy czy luka bessy z powrotem do trójkąta.

Poniżej zamieszczam wykres świecowy

ej1nk0.th.gif

Oraz wykres liniowy wraz z wskaźnikiem Heiken Ashi (podstawa niebieska Long, wielkość podstawy siłą sygnału)

ej2ej4.th.gif

Kluczowym momentem umocnienia się trendu wzrostowego będzie przebicie poziomu 162.73 (zaznaczony na wykresie liniowym) gdzie wczesniej mozna dostrzec formację głowy i ramion.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M5, nocni skalperzy powinni coś na tym ugrać, odbicia od górnej linii równe co do pipsa.

ejsv4.th.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, przedstawiam strategię na najbliższe dni dla pary EUR/JPY

Sygnał strategii 4H:

Long: 135.00, stoploss: 133.90 , target: 136.90

Short: 132.30, stoploss: 133.50, target: 131.10

Opis:

Do ciekawej sytuacji doszło na wykresie dziennym EUR/JPY. Pojawiło się kolejne na tej parze sprzężenie dwóch kanałów cenowych, sygnalizuje zbliżający się mocniejszy ruch w jednym z kierunków. Choć w dalszym ciągu aktualny jest trend wzrostowy, to jednak linia trendu B’ testowana w kwietniu, maju i czerwcu zaczyna z miesiąca na miesiąc coraz słabiej oddziaływać, czy zostanie w lipcu przełamana? Pozwólmy o tym rozstrzygnąć samemu rynkowi. Jeśli dojdzie do wyjścia dołem, prawdopodobnie będziemy poruszać się w póki co hipotetycznym kanale A A’, z mocnym wsparciem w okolicach 128.50.

Na wykresie 4 godzinnym rynek trzykrotnie próbował zrealizować odwróconą formację „głowy i ramion”, jednak bez skutku. Czy byki dostaną kolejną szanse? Wątpliwe, choć niczego nie można wykluczyć, dlatego nasza strategia zakłada również możliwość zajęcia długiej pozycji po 135.00. Zasięg takiego wybicia może doprowadzić do testów szczytu z początku czerwca w okolicach 138.00, w naszej strategii będąc bardziej konserwatywnym, zakładamy wyjście w okolicach linii trendu A’. Niedźwiedzie powinny wykorzystać okazje w przypadku przebicia linii B’, aby doprowadzić conajmniej do uruchomienia stoploss-ów na poziomie 131.40, co powinno doprowadzić wykres w rejony 131.10, wtedy też może nastąpić powrót do linii trendu B’ i dalszej perspektywie w przypadku nieudanej próby, można spodziewać się powrótu do spadków nawet do wspomnianego już poziomu 128.50.

650x398-images-stories-eurjpyd.png

650x398-images-stories-eurjpy4h.png

Sygnał strategii 1H:

Long: 135.00, stoploss: 134.20 , target: 136.50

Short: 133.50, stoploss: 134.40, target: 132.20

Opis:

Na wykresie godzinowym wygląda na to, że konsolidacja zbliża się ku końcowi. Może dojść do dynamicznego wybicia, dlatego poziomy wejścia są nieco zawężone. Zasięg wybicia to koło 150pipsów. Ze względu na panujący trend wzrostowy, target ustalony został w 100% odpowiadający temu zasięgowi. Dla krótkiej pozycji jesteśmy ciągle ograniczani przez linię trendu, stąd niższy poziom realizacji zysku.

650x398-images-stories-eurjpy1h.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) Czy byki dostaną kolejną szanse? Wątpliwe, choć niczego nie można wykluczyć, dlatego nasza strategia zakłada również możliwość zajęcia długiej pozycji (...)

Bardzo ciekawa analiza.

W przypadku, gdy zakładasz, iż rynek ruszy się w którąś stronę, lecz nie jesteś pewien która to będzie, a dodatkowo uważasz, iż bardziej prawdopodobny jest scenariusz spadków (sygnał H4) - dobrym rozwiązaniem jest strategia opcyjna long strip (wzrost lub spadek, jednak z większym prawdopodobieństwem spadku).

W momencie, gdy nie chcemy wykorzystywać strategii opcyjnych do naszym inwestycji - wiadomym jest standardowe rozwiązanie - czekamy na rozwój sytuacji i zajmujemy odpowiednie pozycje.

Co do samej analizy to nie zabieram głosu, gdyż nie ja ją przeprowadzałem (wykonanie super). Nie mogę doczekać się wyników ;-)

We will see.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...