Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Ile chcesz zarobić?

Jakiego rzędu zyski Cie zadowolą/zadowalają?  

67 głosów

  1. 1. Jakiego rzędu zyski Cie zadowolą/zadowalają?

    • Pozwalające chodzić do kina lub na imprezę kilka razy w miesiącu.
      9
    • Pozwalające utrzymywać się na dotychczasowym poziomie.
      13
    • Umożliwiające życie na wysokim poziomie (wliczając w to utrzymanie 2 samochodów oraz coroczną wycieczkę do ciepłych krajów).
      27
    • Zyski rzędu kilku milionów dolarów wydają się odpowiednim, długoterminowym celem inwestycyjnym.
      17
    • Nie interesuje mnie to czy zarobię. Chcę się dobrze bawić.
      1


Recommended Posts

Witaj,

Rozumiem ,ze w skali roku ;)

W taki razie nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować trafnej strategii i życzyć jak największej stabilności rynku na przestrzeni wieloletnich interwałów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować takich zysków w skali roku. Natomiast z punktu widzenia osób zaczynających inwestowanie na forex stopa zwrotu w ujęciu miesięcznym na poziomie 1-2% jest również zadowalającym wynikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest to kwestia przyjętej strategii. Warto na samym początku grać ostrożnie nabierając doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. jestem na nowy na forum a gram na forexie rok. ciesze sie ze znalazlem sie w waszym gronie. odpowiedzialem, ze interesuja mnie miliony. gdy to zobaczyla moja babcia to puknela sie w glowe a pozniej polewala ze smiechu. hmmmm, prawde mowiac dwa dni zastanawialem sie nad odpowiedzia i chce zarobic miliony. daje sobie na to 20 lat i ani dnia dluzej. jak bedzie, zobaczymy. przez pierwszy rok zarobilem ale dwa razy stracilem wszystko. lacznie jakies 12 tysiecy PLN. nie rozumialem zbytnio co takiego sie dzieje, ze dostaje w kosc? otoz postanowilem nabywac wiedze i ............. okazalo sie, ze po poczatkowych sukcesach nagle los sie odwracal, ale czy to byl los? otoz po rozmowie z przyjacielem, psychologiem doszedlem do wniosku, ze mam tej wiedzy po prostu za duzo, a co za tym idzie, zaczalem grac w sposob maloszablonowy i eksperymentalny zapomonajac, ze stare sposoby sa najlepsze. i? i to dziala. owszem, nie jestem krezusem finansowym ale stale ciulam i ciulam i jakos konto rosnie. od 5 miesiecy nie zanotowalem strat bo na straty z transakcji sa nizsze od zyskow. krotko mowiac w moim przypadku zbyt duza wiedza o maly wlos nie doprowadzila do kolejnej katastrofy po ktorej nie wiadomo czy bym sie podniosl. pozdrawiam i zycze wielkich planow, bo co w tym zlego, ze ktos nie chce miec problemow finansowych. jezeli do polowy zycia ktos byl biedny to dlaczego nie przezyc drugiej polowy w luksusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) doszedlem do wniosku, ze mam tej wiedzy po prostu za duzo, a co za tym idzie, zaczalem grac w sposob maloszablonowy i eksperymentalny zapomonajac, ze stare sposoby sa najlepsze. i? i to dziala. (...)

Według mojej oceny na tym etapie Twojego rynkowego rozwoju mogłaby przydać Ci się książka pt. "Spekulacja Intuicyjna" autorstwa jednego z członków znanej grupy Żółwi.

Curtis M. Faith (bo o nim mowa) zarobił dla założyciela grupy i fundatora eksperymentu - Richarda Dennisa - 30 milionów dolarów. Na pierwszy rzut oka może wydać Ci się, iż podsuwam Ci kolejną lekturę, która niepotrzebnie dołoży kolejną dawkę wiedzy do tego, co udało Ci się już przyswoić. Prawda jest jednak taka, że autor - na łamach wspomnianej publikacji - stara się wskazać, że nadchodzi pewien moment w rozwoju każdego tradera, kiedy lepiej jest zaufać intuicji, aniżeli kolejny raz standardowo (liniowo) analizować daną sytuacją rynkową.

Głównym przesłaniem wspomnianej książki jest według mnie ukazanie różnicy pomiędzy sytuacją w której początkujący zaczyna podchodzić do rynku intuicyjnie (bez sformalizowanego systemu transakcyjnego), a taką w której doświadczony tradera stara się wykorzystać swoją intuicję - wytrenowaną podczas wcześniejszego tradingu systemowego - do uzyskania jeszcze lepszych wyników inwestycyjnych. Nie wiem czy rok doświadczenie jest wystarczającą podstawą umożliwiającą przejście na model spekulacji intuicyjnej, jednak analizując Twoje słowa, śmiem twierdzić, że w tym przypadku tak właśnie jest.

Moim zdaniem nie ma nic lepszego od wypracowania fundamentów za pomocą stosowania sformalizowanych systemów technicznych. W moim przypadku trwało to nieustannie przez 1,5 roku (tradowaliśmy razem z Nemesisem), przy czym ani jedna pozycja nie została w tym okresie otwarta niezgodnie z przyjętymi zasadami. Dzisiaj po wielu latach treningu okazuje się, że wiele sytuacji rynkowych jest przeze mnie stosunkowo lepiej wykorzystywanych, gdy przy podejmowaniu decyzji opieram się nie tylko na suchych danych ale również na intuicji. Problemem w tym przypadku może być to, że w swoim rynkowym podejściu wykorzystuję jednocześnie nie tylko AT+AF ale również podstawy inżynierii finansowej, jednak mimo to całość idealnie ze sobą współgra w momencie, kiedy intuicja podpowiada mi, że przeprowadzona analiza rzeczywiście może mieć rację bytu ;-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duże pieniądze jak na zysk miesięczny oczywiście wszystko jest uzależnione od kapitału jakim obracasz:-) no i jaką strategię przyjmiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzecia odpowiedź to raczej szczyt możliwości przeciętnego człowieka (a i tak większość nie wyjdzie ponad odpowiedź 2). Miliony zarabiają jednostki i oprócz umiejętności trzeba mieć jeszcze ogromne szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozpoczynam dopiero przygodę na rynku forex. Zastanawiałem się nad otwarciem rachunku na GO4X ponieważ wpłacając 500zł jako bonus otrzymuję kolejne 500zł na inwestowanie. Ciekawa oferta zwłaszcza dla osób początkujących, które nie chcą inwestować na starcie większych kwot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozpoczynam dopiero przygodę na rynku forex. Zastanawiałem się nad otwarciem rachunku na GO4X ponieważ wpłacając 500zł jako bonus otrzymuję kolejne 500zł na inwestowanie. Ciekawa oferta zwłaszcza dla osób początkujących, które nie chcą inwestować na starcie większych kwot.

Tak ,ale rozważ ,że bonus musi wypracować odpowiednią kwotę by nie został odjęty po zakończaniu promocji co może spowodować wyzerowanie rachunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozpoczynam dopiero przygodę na rynku forex. Zastanawiałem się nad otwarciem rachunku na GO4X ponieważ wpłacając 500zł jako bonus otrzymuję kolejne 500zł na inwestowanie. Ciekawa oferta zwłaszcza dla osób początkujących, które nie chcą inwestować na starcie większych kwot.

Tak ,ale rozważ ,że bonus musi wypracować odpowiednią kwotę by nie został odjęty po zakończaniu promocji co może spowodować wyzerowanie rachunku.

Nic nie dostaje się za darmo, a więc trzeba trochę wysiłku:-) Taka to już jest z konkursami i promocjami. Uważam jednak, że warto barać w tym udział ponieważ szansa wygranej zawsze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również oddałem głos, głównie dlatego, że zjadała mnie ciekawość jakie są obecnie wyniki ankiety. Wybrałem opcję ostatnią, bo jak ktoś bardzo chce zarobić dużo kasy na forexie to mu to najzwyczajniej w świecie nie wychodzi. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei wybrałem opcję numer 2 :) Natomiast brakowało mi trochę opcji pośredniej między 2 a 3 ;) W moim przypadku to raczej utrzymanie 1 samochodu wycieczka zagraniczna raz w roku i generalnie by żyć na przyzwoitym poziomie nie koniecznie dla samego kredytu mieszkaniowego chociażby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przydałaby się raczej ankieta z pytaniem typu: Ile zarobiłeś w ostatnim miesiącu/roku? :)

Według mnie odpowiedź na tak zadane pytanie ma większą wartość dla osób biorących udział w dyskusji. Ma ono na celu pomoc w samodzielnych sformalizowaniu celu, a nie być podstawą do rzucania kwotami, czy stopami zwrotu.

Jaką bowiem wartość dodaną miałoby dla Ciebie to, że napiszę o tym, że wczoraj zarobiłem tysiąc złotych, skoro nie znasz poziomu zarządzanego przeze mnie kapitału, przyjętego horyzontu czasowego, stosowanej strategii oraz akceptowalnego lewarowania?!

Zawsze jeżeli będziesz chciał zadać pytanie innego rodzaju - możesz stworzyć oddzielny wątek. Pytanie tylko jak wiele odpowiedzi uzyskasz ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ciekawy temat , ogólnie jestem za opcją : " Zyski rzędu kilku milionów dolarów wydają się odpowiednim, długoterminowym celem inwestycyjnym."

Uważam że przy podejmowaniu pewnego ryzyka warto mierzyć nawet za wysoko. Bo jeżeli będziemy chcieli zarabiać ~5000 zł to tak się stanie i wtedy wszystkiego typu inwestycje po prostu się nam znudzą gdyż nie będzie "Wyższego celu".

Jest to w sumie nawet bardzo hamujące dla rozwoju edukacyjnego danego człowieka. (Człowiek ma powiedzmy to ~5000 i nie chce już ryzykować/ uczyć się aby dążyć do perfekcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podchodzenie do Forexa (zwłaszcza początkujących graczy) w sposób bardzo materialny do Forexa (jeszcze nie zacznie się grać, już kalkuluje ile się zarobi, na co się wyda pieniądze), raczej nie jest właściwe i ostatecznie przygoda z Forexem takiego tradera kończy się MC.

Proszę mi wyjaśnić jaki jest sens "pchania", się w Forex dla poniższego celu?

"Pozwalające chodzić do kina lub na imprezę kilka razy w miesiącu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkiem nowy, ale przyłączam się do punktu C. Mniej nie warto, chyba że ktoś lubi się bawić, ale proponuje już raczej ruletkę w jakimś kasynie online. Też świetna zabawa! Można i i trochę przegrać i wygrać, zależnie od wprawy.

A miliony - liczba mnoga, czyli powiedzmy, powyżej $ lub EUR 10 000 000? A po co to komu? :!: !

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...