Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

xump(marketiva)

Strefy czasowe

Recommended Posts

Sesja która otwiera się o danej godzinie w danym kraju np Londyn rano ,funt porusza się w górę lub w dół zależnie od zamkniecia pierwszej świecy H1 z sesji na GBP/USD ,po świecy wzrostowej H1 rynek kontynnuje wzrosty aż zamkniecia sesji lub korekty ruchu,chyba że mamy do czynienia z trendem bocznym.Istnieje nawet taki system na wejścia,umożliwia zarobienie rano od 40 do 100 pips przy niskim ryzyku.

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Nikodem Niklewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie ze sa to godziny podczas ktorych wiekszosc jest w pracy / w szkole czyli od 9-15 :) Tak mi sie wydaje .

Hmm od 9 do 15 jest 6 godzin, a wyżej podany zakres jest troszkę większy ;) Swoją drogą mnie najbardziej boli iż różne platformy rozpoczynają handel o różnych godzinach (co nie znaczy, że wszystkie) i ma to swojego rodzaju odbicie w handlu niektórymi systemami np. Vegas (jeśli dobrze pamiętam) lub jak tu kolega omówił:

Sesja która otwiera się o danej godzinie w danym kraju np Londyn rano ,funt porusza się w górę lub w dół zależnie od zamkniecia pierwszej świecy H1 z sesji na GBP/USD ,po świecy wzrostowej H1 rynek kontynnuje wzrosty aż zamkniecia sesji lub korekty ruchu,chyba że mamy do czynienia z trendem bocznym.Istnieje nawet taki system na wejścia,umożliwia zarobienie rano od 40 do 100 pips przy niskim ryzyku.

Bodajże nazywa się to Box Breakout lub jakoś tak.. Głowną ideą tego systemu jest założenie iż podczas sesji azjatyckiej tworzy się swojego rodzaju strefa konsolidacji (prostokąt), a pozycję otwieramy mniej więcej w godzinach otwarcia giełdy londyńskiej w momencie wybicia ceny z formacji prostokąta (lub jak kto woli pudełka, stąd nazwa box :) ) utworzonego podczas sesji azjatyckiej.

Z tego co udało mi się zaobserwować trend najczęściej przygasa po sesji londyńskiej lub po amerykańskiej i wtedy możemy się spodziewać utworzenia górnej/dolnej linii konsolidacji (czyt. boku "pudełka" )

Jest to tylko pobieżna obserwacja, dlatego zachęcam do wnikliwych obserwacji pod tym kątem oraz do dyskusji na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsze godziny na trading to od 8 do 15. Jest to 6 godzin i zazwyczaj wtedy siedze w szkole. Uważam że są to godziny dobre do handlu ponieważ ruchy są wtedy bardziej przejżyste i częściej wchodzą ( na rynku nie panuje jeszcze taki chaos jak po 16 gdzie albo zaczyna sie robić spokojnie albo ruchy są już mniej pewne). Oczywiście są to tylko moje indywidualne odczucia. Sporo zależy również od danych fundamentalnych czyli otwarcia Nowego Jorku, Londynu, Tokio itp. To tyle.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy to też nie zależy torchę od tego jaką metodę tradingu wybieramy? Mam nadzieję, że moetoda to odpowiednie słowo. Mam tu na myśli czy scalpujemy czy raczej inwestujemy na jakichś większych interwałach? Może wartoby rozpisać jakoś mnie więcej te godziny co by tacy jak ja jak zapomną mogli sobie zajrzeć i sobie przypomnieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...