Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

Dlaczego zainwestowałeś na Forexie ?

Dlaczego zainwestowałeś na forexie ?  

16 głosów

  1. 1. Dlaczego zainwestowałeś na forexie ?

    • Dla "szybkiej kasy"
      2
    • Dla przyjemności
      3
    • W calach majątkowych - długotrwałe inwestycje
      11


Recommended Posts

Zawsze mnie interesowało, co tak mocno przyciąga ludzi do Forexu... Ostatni czasy można zauważyć ogromny boom na inwestowanie na rynku walutowym, ale czy jest to efektem powolnego i starannego inwestowania czy raczej sposobem na "szybką kasę" ?

Osobiście uważam, że Forex coraz bardziej odbiega od swojej pierwotnej formy, gdzie głównie był wykorzystywany do różnorodnych transakcji mających związek z "normalną" działalnością podmiotów gospodarczych na światowych rynkach. Natomiast obecnie obserwuje się coraz większą spekulację na rynku walutowym, a sposoby promocji MarketMakers przypominają te z rynku hazardu on-line. Dlatego pozwolę nazwać Forex kasynem, gdzie duża ilość małych inwestorów przyciągniętych jest wizją szybkich zarobków. W większości przypadków, entuzjazm szybko mija, gdyż w rzeczywistości rynek Forex nie jest tak łatwym źródłem dochodów, jakby się wydawało.

A jak Wy sądzicie ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedz to polaczenie dwoch powyzszych mozliwosci tzn zainwestowalem zeby zarobic szybko ale tez uwielbiam analizowac wykresy i jest to dla mnie przyjemnosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak trafiłem na rynek i dlaczego sie nim interesuje jest wynikiem splotu rożnych sytuacji które miały miejsce w przeszłości. Na początku to chyba jak każdy zostałem zwabiony możliwością dużej kasy przy minimalnym wysiłku i depozycie. Lecz z czasem rzeczywistość staje sie okrutna i wymagało to aby zmienił moja postawę (może i kolejny etap ewolucji Tradera) względem tej profesji . I tak oto polubiłem to co co robię i mam zamiar to robić do końca życia(dosyc sentymentalne wyznanie ;-) e ale chyba oto chodzi aby robić to co lubi)

Precyzując praca na rynku chyba jako jedna z niewielu wymaga pracy nad soba , swoimi emocjami nad osobowością(co procentuje nietylko na giełdzie ale i w codziennym życiu w społeczeństwie ). W przeciwieństwie do innych zawodów gdzie wystarczy wykonywać polecenia nadane odgórnie i niczym mrówki poruszamy sie w tym mechaniźmie który nie wymaga odnas kreatywności a tym wszystkim żądzą bogaci.

Gra na giełdzie jest dlamnie możliwością usamodzielnienia i bydzia wolna jednostką porostu sam sobie Panem swego losu . Ale moje poglądy wychodzą z tego że jestem indywidualistą więc nie musicie sie z nimi godzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Precyzując praca na rynku chyba jako jedna z niewielu wymaga pracy nad soba , swoimi emocjami nad osobowością. (...)

Cytowana wypowiedź w pełni odzwierciedla to, jak ważna jest psychologia w odniesieniu sukcesu na rynku (i nie tylko). Uważam, że pierwszym etapem jest zrozumienie siebie, to czego oczekujemy od rynku, a dopiero później powinniśmy się skupić na strategii i całej reszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja odpowiedz to polaczenie dwoch powyzszych mozliwosci tzn zainwestowalem zeby zarobic szybko ale tez uwielbiam analizowac wykresy i jest to dla mnie przyjemnosc :)

Tez uwielbiam analizy i wykresy, natomiast jezeli chodzi o Forex to nie bardzo rozumiem dlugotrwale inwestowanie.Na gpw trzymam niektore akcje juz ponad dwa lata ale na Forex to chyba nie zdaje egzaminu - no moze sie myle .Moze ktos da jakis przyklad.Nie interesuje sie surowcami ani tez nie sprawdzalem jak to jest na opcjach - chetnie sie dowiem czegos ciekawego.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez uwielbiam analizy i wykresy, natomiast jezeli chodzi o Forex to nie bardzo rozumiem dlugotrwale inwestowanie.Na gpw trzymam niektore akcje juz ponad dwa lata ale na Forex to chyba nie zdaje egzaminu - no moze sie myle .Moze ktos da jakis przyklad.(...)

Nie chodziło o inwestowanie długoterminowe, a raczej o długotrwałe uczestnictwo na rynku Forex w celu osiągnięcia korzyści majątkowych ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...