Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

Analizy USD/CHF

Recommended Posts

Na wykresie USD/CHF widać wyraźnie, iż dolar wytracił swój impet. Tuż ponad poziomem 1.15 mamy małą konsolidację. Wskaźnik RSI pokonał linię trendu, a MACD wygenerował pierwszy sygnał sprzedaży. Najprawdopodobniej podjęta zostanie jeszcze jedna próba wzrostów w kolejnych dniach, po której rynek zacznie już spadać. Poziomem docelowym będzie wtedy poziom 1.12 a później 1.10. Mniejszym wsparciem będą poziomy 1.15 oraz 1.14.

Sylwester Majewski

Forex-Desk

No czekam na zmiane trendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tendencje rynkowe już mocno się odwróciły, co zaważyło nad tym, że otworzyłem krótką pozycję. Momentem, który zaważył na podjęciu tej decyzji, było przebicie poziomu 1.0989. Na chwilę obecną pozycja zarobiła 130 pipsów

uchf.gif.96325e6be5d49f632368dfab5e439f0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nic nie pisałem od dłuższego czasu, natomiast pozycja zamknęła się na + 357 pipsów.

Aktualnie oczekuję potwierdzenia końca korekty (1-2 świecie do tego celu) i będę otwierał krótką pozycję.

uchf.gif.f71a1363709f19c619cd008ea808432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na bardzo ostry spadek, postanowiłem jednak nie otwierać krótkiej pozycji. Poczekam z nią do kolejnej korekty.

analiza_usd_chf.gif.695124ccdda0dc7457cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to trzeba było wspomnieć hehe :) ja się zawachałem i nie otwierałem. Ostatnio bardzo ostrożnie kupuje/sprzedaje

Mam teraz w planach codziennie coś tutaj napisać odnośnie sytuacji na rynku.

Co do tego, co ma miejsce na USD/CHF, to mogę powiedzieć tyle, że oczekuje korekty, po której chce wejść ponownie w krótką pozycję. To co teraz obserwujemy, wygląda bardziej na uspokojenie się rynku, przez co nie chciałbym ryzykować w takim momencie krótkiej pozycji.

analiza_usd_chf.gif.8928147ab7405e557a6c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widząc formację świecową doji, już miałem nadzieję na pojawienie się korekty, jednak w dalszym ciągu obserwujemy spadki na USD/CHF.

analiza_usd_chf.gif.81811640e5c869b9fbcb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że mamy taką minimalną korektę i jeżeli nić się nie zmieni, to otworzę w poniedziałek krótką pozycję z ciasnym SL.

analiza_usd_chf.gif.9c7b609724163f4871c4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka pozycja zarabia, ale powoli obserwuję, że wykres zaczyna tracić swój impet, dlatego z dużym prawdopodobieństwem zamknę pozycję na otwarciu kolejnej świeczki.

analiza_usd_chf.gif.44b8d65b07261860df18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem wcześniej, tak też zrobiłem i zamknąłem pozycję na dzisiejszym otwarciu. Łącznie pozycja zarobiła 58 pipsów. Aktualnie spodziewam się korekty, po której będę chciał wejść w krótką pozycję.

analiza_usd_chf.gif.64b285da7ae1e157c1cf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt mi się podoba korekta na USD/CHF, powiedziałbym, że to chwilowa konsolidacja. Na chwilę obecną nie będę otwierać tutaj krótkiej pozycji, może za kilka dni zmienię zdanie.

analiza_usd_chf.gif.dffbe6d7792460590f88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem korekta na USD/CHF jest już bardziej zarysowana i większa, przez co oczekuję jej końca, a tym samym sygnału na otwarcie krótkiej pozycji.

analiza_usd_chf.gif.641da8854aa603328ec5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korekta przybiera na sile, nie dając możliwości otwarcia krótkiej pozycji. Jeżeli w dalszym ciągu kurs będzie rósł, krótka pozycja coraz bardziej będzie oddalała się w czasie.

analiza_usd_chf.gif.92c4e2856cc5c0aa5f07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korekta ciągle się powiększa, a chwilowe jej załamania nie dają możliwości otwarcia pozycji. Na daną chwilę będę wyczekiwał powrotu do trendu spadkowego i wtedy dopiero będę szukał okazji do zawarcia transakcji.

analiza_usd_chf.gif.28b3736f0ed5916bb1c1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy ostry spadek, który można podciągnąć pod kontynuację trendu i teraz tylko wyczekuję korekty i jej końca żeby otworzyć krótką pozycję.

analiza_usd_chf.gif.f4eb7cda274959f12078

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korekta trwa już kilka dni i nie widać sygnałów by miała się skończyć. Jeżeli cena osiągnie poziom wyższy niż 0.9933 - nie będę podejmował próby otwarcia krótkiej pozycji.

analiza_usd_chf.gif.ba3d99bd3234d66cba90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeden z najgorszych momentów do otwarcia pozycji, zarówno długiej patrząc przez pryzmat przebicia, jak i krótkiej licząc na odbicie. Osobiście będę czekać i obserwować co zrobi rynek, bo uważam, że będzie teraz bardzo nieprzewidywalny.

analiza_usd_chf.gif.a325dbd1424ead55621e

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej warunki do inwestowania na parze USD/CHF nie są najlepsze i jak na razie nie zamierzam otwierać tutaj pozycji.

analiza_usd_chf.gif.7a2158e260b01f694a53

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie kurs znajduje się w okolicach ważnego poziomu wsparcia (0.9500) oraz jesteśmy w krótkoterminowym trendzie spadkowym. W trendzie tym obserwujemy właśnie korektę, która wygląda na wygasającą, przez co zamierzam otworzyć krótką pozycję za ok. 2 dni.

Koniec korekty oraz przebicie wsparcia powinno zaowocować ostrymi spadkami.

analiza_usd_chf.gif.fb59d50d01eeecfe6cf3

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wczoraj świeca zamknęła się dwukrotnie mniejszym korpusem oraz bez dużego dolnego cienia, z pewnością dzisiaj na otwarciu otworzyłbym krótką pozycję. Na daną chwilę wyczekuję nowej korekty i potencjalnego sygnału na shorta.

analiza_usd_chf.gif.c09ca39eeac612dddb4e

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tej zmarnowanej sytuacji, bo nastąpiły dość duże spadki, jednak nie ma się co załamywać, tylko trzeba czekać na kolejny sygnał na shorta.

analiza_usd_chf.gif.f793b59815ca158c84be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurs dość szybko powrócił z najniższych poziomów do granic konsolidacji (czarne poziome linie) i z tego powodu nie będę podejmował żadnych działań w celu otwarcia jakiejkolwiek pozycji.

Powrócę do tej pary za kilka dni i może wtedy będzie tutaj spokojniej i przejrzyściej.

analiza_usd_chf.gif.e1c30dc7dfb4cabe8b99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...