Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

KChodorowski

Walutowa Analiza Techniczna

Recommended Posts

Witam, przedstawiam Wam swoją najnowszą analizę techniczną rynku walutowego:

Ostatnimi czasy postanowiłem nieco bliżej przyjrzeć się parom złotowym. Moją uwagę przykuł kurs korony norweskiej w relacji do złotego, gdyż wkrótce sporo może się wydarzyć na tym rynku. Co może się stać z koroną i czy można to w jakikolwiek sposób wykorzystać? Zapraszam do lektury!

Patrząc na wykres, na pierwszy rzut oka można by stwierdzić, że na rynku właściwie nic nadzwyczajnego się nie dzieje. Nic jednak bardziej mylnego! Niewykluczone, że jesteśmy obecnie świadkami zmiany trendu. Proszę zwrócić uwagę na silne wybicie się kursu w kierunku północnym, które miało miejsce pod koniec września. Wprawdzie po tym fakcie rynek ponownie zaczął spadać, lecz mimo wszystko wydaje mi się, że jest to jedynie korekta w ramach nowego trendu.

Na korzyść tego stwierdzenia przemawia fakt, że obecny zjazd możemy podzielić na trzy wyraźne etapy – fale. Co więcej, bardzo ładnie układają się one w kształt elliotowskiej korekty prostej ABC. Co ciekawe, dołek hipotetycznej fali C wypadł w bardzo silnym wsparciu geometrycznym. Złożyło się na niego kilka geometrii, z których najważniejszymi są zniesienie 141,4% fali B (czerwone fibo), przedłużenie fali A o 27,2% (różowe fibo 127,2%) oraz przeniesienie całej długości ruchu A mierzonego od szczytu B (niebieskie prostokąty).

Jest jednak jedno „ale”. Niestety kurs nie pozostawił w hipotetycznym dołku fali C żadnej pozytywnej formacji, co niewątpliwie nieco osłabia tezę, że fala C już się zakończyła. Tak czy inaczej, nieśmiało możemy założyć, że wzrost z okresu wrzesień – październik możemy oznaczyć jako potencjalną falę pierwszą, a obecny spadek jako drugą falę. Co to dla nas oznacza i dlaczego jest to istotne z inwestycyjnego punktu widzenia?

Mianowicie, jeżeli rzeczywiście dobrze rozpoznaliśmy elliottowski układ 1-2, to pojawia się przed nami kilka dobrych okazji do przyłączenia się do trendu wzrostowego i zarobienia pieniędzy. Inwestorom, którzy nie znają teorii fal mogę podpowiedzieć, że jednym z zyskownych tradów powinna być gra na wybicie szczytu B (0.51 złotego za koronę).

compentia_nokpln.jpg.f4cfb34a77ca18d1775

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnich kilka dni na rynku EURUSD upłynęło pod znakiem silnych ruchów zarówno w kierunku północnym, jak i południowym. Widać zatem, że Edward nie pogodził się jeszcze z ciążącą na nim spadkową presją, wynikającą z faktu narysowania przezeń pełnego układu pięciu fal. Jak długo eurodolar będzie jeszcze walczyć, kiedy się wreszcie podda, a może jednak zaneguje elliotowską strukturę i znowu szybko ruszy w kierunku północnym? Zapraszam do lektury

Wykres1:

Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę patrząc na wykres jest nieudana próba przebicia szczytu potencjalnej dużej piątej fali (niebieskie oznaczenia). Warto zauważyć, że w chwilę po dotarciu do tego poziomu rynek, niczym rażony piorunem, zaczął się bardzo szybko cofać. Powstał w ten sposób negatywny układ podwójnego szczytu (czerwone strzałki), gdzie, co ciekawe, drugie ekstremum zostało zwieńczone formacją spadającej gwiazdy.

Edek jednak postanowił tanio skóry nie sprzedawać. Dość szybko podniósł się po silnej fali wyprzedaży i znowu zbliżył w okolice szczytu hipotetycznej dużej piątki. Nie będę ukrywać, że chwilami można by odnieść wrażenie, że Edward mimo wszystko chce się wybić i zanegować elliottowską strukturę.

Dobrze zatem przygotować się na taką ewentualność. Na wypadek takiej sytuacji dobrym posunięciem byłoby ustawienie zlecenia oczekującego na wybicie potencjalnej piątki. Jeżeli tak się stanie, wówczas będzie to dla nas sygnał, że powinniśmy nieco zmodyfikować dotychczasowe oznaczenie. Struktura falowa wyglądałaby wtedy prawdopodobnie tak:

Wykres 2:

Nie będę ukrywać, że nie miałbym nic przeciwko temu, żeby rynek wybił szczyt i zaczął dopełniać drugie oznaczenie falowe. Mielibyśmy bowiem, wówczas jeszcze kilka dobrych okazji do złapania trendu i zarobienia pieniędzy ze starym trendem.

Tak czy inaczej, najbliższymi wsparciami są: minimum formacji objęcia hossy (zielona strzałka) oraz dołek czwartej podfali (zielone oznaczenia) małej trójki (czerwone oznaczenia).

5755e74701e5d_compentiawykres2.jpg.b37d5

5755e7470c013_compentiawykres1.jpg.1d33b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przedstawiam swoją najnowszą WAT:

"Poprzedni tydzień na rynku funt brytyjski – dolar amerykański z pewnością nie należał do najnudniejszych. Początkowo byliśmy świadkami dynamicznego ruchu wzrostowego, lecz ostatnie dwa dni upłynęły pod znakiem silnej wyprzedaży brytyjskiej waluty. Czy nadchodzący tydzień będzie równie ekscytujący? Czy pojawią się dobre okazje do zarobienia pieniędzy? Zapraszam do lektury.

Nie będę ukrywać, że ostatnie ruchy na GBPUSD bardzo dobrze układają się w elliotowską sekwencję prostego ABC (czerwone litery) z małymi falami jeden i dwa. (zielone oznaczenia). Tak to wygląda na wykresie:

Wykres:

Niestety rynek nie poinformował nas jeszcze o tym, czy hipotetyczna mała dwójka już się zakończyła. Nie wykreślił bowiem jeszcze żadnej pozytywnej formacji, co możemy odczytywać jako sygnał zapowiadający kontynuację spadków. W związku z tym na chwilę obecną sugeruję wstrzymać się z otwieraniem longów na funcie. Przynajmniej do momentu, kiedy nie wykreśli się pro wzrostowa formacja.

Obecnie najistotniejszym poziomem wsparcia jest minimum formacji młotka (1.6271), która wykreśliła się 27 listopada (zielona strzałka). Ważność tego poziomu znacznie zwiększa fakt, że jeżeli rynek spadnie poniżej niego, to zostanie wówczas zanegowany wspomniany wcześniej układ małych fal jeden i dwa (zielone oznaczenia).

Jeżeli tak się stanie, wtedy będzie to dla nas istotny sygnał świadczący o tym, że proste ABC mimo wszystko się jeszcze nie skończyło i będziemy mieć najprawdopodobniej do czynienia z bardziej skomplikowaną korektą.

Z drugiej strony, jeżeli rynek nie spadnie poniżej minimum młotka i odbije się wyżej, wówczas moglibyśmy się pokusić o próby przyłączenia się do trendu. Jedna z okazji do otwarcia długich pozycji może pojawić się w momencie przebijania hipotetycznej małej fali pierwszej."

compentia_gbpusd2.jpg.7671ed29d29892746d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...