Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

Analizy USD/CAD

Recommended Posts

Trend spadkowy, który trwa już ok. 8 miesięcy + aktualnie tworząca się formacja trójkąta (chorągiewki). Wszystko to przejawią się za kontynuacją trendu, gdzie wybicie powinno potwierdzić tą formację i zgodnie z teorią pierwsze spadki powinny wynieść ok. 600. pipsów.

ucad.gif.18028398245cd378891bd24dd69c04e

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fałszywe wybicie dołem z trójkąta i aktualnie można zaobserwować wybicie górą. Bardzo ciekawa sytuacja, bo z jednej strony zakładam spadki (trend), a z drugiej strony jest to pierwszy sygnał odwrócenia się trendu (w momencie zamknięcia świecy ponad trójkątem). Pozostaje czekać na dalszy rozwój sytuacji.

ucad.gif.dbf71eceaf7c7d4ad8934094978b3da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy lekkie spadki po nieudanym wybiciu, jednak były one krótkotrwałe i aktualnie bierzemy udział w "konsolidacji". Nie jest to 100% konsolidacja, gdyż od góry ograniczona jest przez krzywą, co pozwala na wyznaczenie formacji trójkąta prostokątnego.

W momencie potwierdzenia linii ograniczającej trójkąt od góry, należałoby bardzo mocno zastanowić się nad krótką pozycją. W przypadku przebicia dolnej linii, przewidywane spadki szacuję w granicach 430 pipsów.

ucad.gif.127360608497da639122cf42736e229

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsolidacja ograniczona przez poziomy 1.0752 oraz 1.0449 + wybicie górą z trójkąta prostokątnego. Z jednej strony powinniśmy otwierać krótkie pozycje, natomiast z drugiej otwierać pozycje długie. Ze względu na taką niepewność, co do przyszłego ruchu, lepiej nie otwierać niepotrzebnie pozycji.

ucad.gif.021846ab360e5def95465a92464e096

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idealnie sprawdziła się koncepcja związana z konsolidacją ograniczoną dwiema prostymi. Zanotowaliśmy spadki w wysokości 300 pipsów i zatrzymaliśmy się dokładnie na dolnej granicy konsolidacji.

Zgodnie z podstawami analizy technicznej należałoby otwierać teraz długie pozycje. Ja wolę powstrzymać się od inwestycji, dlatego, że kurs pozostał przy dolnej linii (możliwy chwilowy zastój, a później przebicie) oraz wykres kilkukrotnie naruszał wsparcie zanim odbił ostatecznie w górę.

ucad.gif.cc583aa6a5d2e70f68479af15094a3d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziło się to, iż nie należało otwierać pozycji na tej parze. Pierw mamy przebicie, więc stracilibyśmy na długich pozycjach, a później powrót w górę, gdzie uruchomiłby się SL dla pozycji krótkiej.

Osobiście przymierzałbym się do otwierania krótkiej pozycji w tym momencie, ale w dalszym ciągu sytuacja pozostaje dość niepewna. Dla osób lubiących ryzyko jest to dobry moment na krótką pozycję, ja jednak sobie odpuszczę inwestycję.

ucad.gif.1d840584ef18e9e32fe499d144ad6ea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osoby zaopatrzone w krótkie pozycje powinny być zadowolone, bo jak na razie wszystko przebiega zgodnie z planem. Na chwile obecną pozostałbym na rynku i czekał z zamknięciem na konkretny sygnał. Pierwszy TP jest za ok. 40 pipsów, a następny za ok. 120 pipsów. Jeżeli nie nastąpi teraz korekta, wielce prawdopodobne, że oba TP zostaną zrealizowane.

ucad.gif.d53e99ced83496980b4efda5c90fc71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy poziom docelowy został osiągnięty i z dużym prawdopodobieństwem drugi również zostanie zrealizowany. Przebicie drugiego poziomu może przyczynić się do dalszych spadków, jednakże w jego okolicach spodziewałbym się korekty.

ucad.gif.1e49c2dec609c1d9de849e74a06ec47

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po korekcie zbliżyliśmy się do drugiego poziomu docelowego (ok 1.0207). Możliwa jest teraz kolejna korekta, a po niej dalsze spadki. Dlatego radziłbym odczekać na ponowne spadki w celu otwarcia pozycji krótkiej.

Za 2-3 dni (robocze) powinniśmy już więcej wiedzieć o sytuacji na U/CADzie i wtedy łatwiej będzie zanalizować tą parę i podjąć odpowiednie decyzje.

ucad.gif.21a65c082218171cfe3cc936996f68f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korekta okazuje się głębsza niż przewidywałem, ale widać już pierwszy znak ewentualnego jej zakończenia (czerwona świeca na D1). Zamknięcie świecy poniżej ceny otwarcia uznałbym za sygnał otwarcia krótkiej pozycji z ciasnym SL.

ucad.gif.f69ac74c8e7a7088a18fffac36e49d5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli trend został zatracony na tej parze i od dłuższego czasu pozostajemy w konsolidacji. Zbliżyliśmy się właśnie do górnej jej granicy, jednak ze względu na umacniającego się dolara, nie zalecałbym otwierania krótkich pozycji.

ucad.gif.9b8b5d962c953ba6deb00bffcd5a460

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opór zadziałał bardzo dobrze i obserwujemy teraz ruch w dół na ucadzie. Osobiście traktuję to odbicie jak początek lekkiej korekty, która niebawem może się skończyć. Mimo wszystko pozostaje nam obserwować rynek, bo równie dobrze możemy dalej tkwić w konsolidacji.

ucad.gif.4a70a4d169de7defa4a943f359685e2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naruszenie górnej granicy konsolidacji może być pierwszym sygnałem wchodzenia w trend wzrostowy. Na daną chwilę odradzałbym zawieranie transakcji, gdyż po tak ostrym ruchu w górę oraz przebiciu, rynek może być nieprzewidywalny. Również dobrze możemy zaobserwować kolejne ostre ruchy w górę, a inną możliwą sytuacją jest powrót do konsolidacji (fałszywe wybicie).

ucad.gif.8758b7166a9628b0613d1bea8e1a6fd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza się scenariusz z fałszywym wybicie i powrotem do granic konsolidacji. Aktualne spadki są dość poważne (ok. 300 pipsów) i z dużym prawdopodobieństwem spodziewam się teraz odreagowania (umocnienie dolara amerykańskiego względem dolara kanadyjskiego).

1 ww. możliwość - pozostanie w granicach 1.0752 - 1.0449

2 możliwość - wejście w granice 1.0449 - 1.0207

ucad.gif.f82575e9b56ae806303b1200b36d7b3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałem o trzeciej możliwości, jaką jest wielokrotne naruszenie/przebicie poziomu 1.0449. Zgodnie z moimi przewidywaniami umocnienie dolara nastąpiło, ale nie tak szybko jak to sobie zakładałem. Na chwilę obecną nie widzę możliwości zawierania transakcji na tej parze.

ucad.gif.09fa9637958a5ef0c1831a7a104841c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsola trwa i trwa i nic nie zapowiada, żeby miała się szybko skończyć. Przy dojściu kursu do dolnego poziomu konsolidacji (1.0207) i jego potwierdzeniu, można pomyśleć o otwarciu długiej pozycji. Na razie nie pozostaje nic innego, jak odpuszczenie zawierania transakcji.

ucad.gif.76903f1cf2096fb769d5af5ab0b534f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc ogólnie na cały rynek spodziewam się osłabienia dolara, co w przypadku pary UCAD wiązać się będzie z przebiciem poziomu wsparcia w okolicach 1.0207. Posiadam aktualnie zlecenie oczekujące na poziomie 1.0192 z wstępnym SL na 1.0330.

Zważywszy, ze jest to bardzo ważny poziom + kurs aktualnie praktycznie stoi w miejscu od kilku dni, spodziewam się dość gwałtownej reakcji w przypadku przebicia. Oczywiście rynek równie dobrze może ostro odbić, dlatego postanowiłem wysłać zlecenie oczekujące.

ucad.gif.2beb5ad652337d7d465a09da98b7b62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, mamy ostre przebicie. Mam nadzieję, że się utrzyma i kurs już na dłużej pozostanie poniżej przebitego wsparcia.

ucad.gif.12b869f16090f5c78f895d1c567e351

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zamknąć pozycję na +76 pipsy i od poniedziałku znowu będę się przymierzał do otwarcia krótkiej pozycji (ewentualny poziom podam w pon). Jeżeli kurs znacząco (>10 pipsów) przebije wcześniejsze wsparcie (1.0207), to zrezygnuję z krótkich pozycji na jakiś czas.

ucad.gif.44a10b3872a8af40dd9c834ea8a02d4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem, tak też zrobiłem. Ze względu na naruszenie poziomu 1.0207 odpuściłem sobie krótkie pozycje i z tego co widzimy teraz była to bardzo dobra decyzja. Z tego powodu na razie nie widzę możliwości otwierania pozycji.

ucad.gif.8d71497c35fd3bbe46b0bcf25b95931

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach spadków postanowiłem jednak otworzyć krótką pozycję na poziomie 1.0188 z SL w okolicach 1.0257. Zakładam, że jest to już koniec korekty i dalej już kurs pójdzie w dół.

Na razie jest lekki plus i mam nadzieję, że sytuacja spadkowa się utrzyma.

ucad.gif.bc689b151de3af389b6eda370756834

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można żałować, że tak szybko zamknąłem pozycję, bo byłoby właśnie +188 pipsów, no ale podjąłem taką decyzję więc trudno.

Aktualnie zbliżamy się do poziomu 1.0000 i spodziewam się lekkiej korekty w tym momencie. Jeżeli nastąpi korekta, zacznę poszukiwać sygnałów na krótką pozycję, gdyż z późniejszym przebiciem poziomu 1.0000 spodziewam się ostrych spadków.

ucad.gif.eb0775a906311c6acaea06aa04096c4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie obserwujemy konsolidację, chociaż spodziewałem się korekty. Patrząc na trend spadkowy oraz konsolidację, postanowiłem ustawić zlecenie sprzedaży poniżej poziomu konsolidacji (0.9968).

ucad.gif.3b17fd607a5db47a94d22025f42bd07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...