Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Unikanie odpowiedzialności

Recommended Posts

Unikanie odpowiedzialności jest elementem spotykanym nie tylko w świecie finansów ale również w wielu innych dziedzinach życia. My jednak zajmiemy się tym tematem w odniesieniu do podejmowania decyzji inwestycyjnych i ponoszenia za nie odpowiedzialności.

Wiele razy spotykamy się z sytuacją w której inwestor/trader po jednej, bądź też serii strat zrzuca winę na inną osobę czy tez zdarzenie które miałoby mieć wpływ na wynik inwestycji. W takich momentach bardzo często padają zwroty:

"To wina Bartka, gdyż nie miał racji ze swoją prognozą spadków."

"Kolega z pracy mówił, że EUR/USD urośnie w ciągu zeszłego tygodnia."

"Gdybym miał szybszy internet, to nie byłoby problemu z szybszym zawarciem transakcji."

"Dziewczyna tak mnie zdenerwowała, że przez to podjąłem błędną decyzję."

itp.

Podobnych wymówek obserwujemy całe mnóstwo. Interesujące jest to, że problem ten nie pojawia się jedynie wśród inwestorów indywidualnych. Profesjonalni zarządzający także bardzo często umywają ręce, zwalając całą winę na swoich analityków ("Przecież to oni ponoszą winę za błędną decyzję inwestycyjną, gdyż podali mi złe dane wynikające z przeprowadzonej przez nich analizy").

Muszę zmartwić co poniektórych, gdyż odpowiedzialność bez względu na okoliczności leży zawsze po stronie inwestora/tradera, który ostatecznie zawarł transakcję (nie bierzemy pod uwagę sytuacji w której zarządzający zleca traderowi jedynie fizyczne zawarcie samej transakcji). Najciekawsze jest to, że i tak to my tracimy przez zawieranie stratnych transakcji - jaki jest więc sens w obłudnym usprawiedliwianiu się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki mały śmieszny akcent, na pewnym zagranicznym forum znalazłem,

usprawiedliwenie:

"Przegrałem bo bank wszedł do gry, a mój system nie przewiduje SL"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahaha, no dokladnie wszedzie spychalstwo, wszyscy winni, tylko nie ja, a z takim nastawieniem się nie zrobi kroku do przedu, pewnie wszędzie, a szczególnie w tradingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...