Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

axelz11

Zlecenie z limitem aktywacji (stop loss na GPW)

Recommended Posts

witam jestem poczatkujacy i mam pytanie czy na gieldzie istnieje cos takiego jak autoatyczne zlecenie sprzedazy?wiem pytanie banalne ale tylko dla kogos kto zna odpowiedz,wiec?z gory dziekuje za odpowiedz

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez giełdę rozumiesz forex, to wyróżniamy następujące zlecenia oczekujące:

BUY LIMIT

Zlecenie kupna z ceną poniżej ceny aktualnej, gdy oczekujesz spadku ceny, a później jej wzrostów.

SELL LIMIT

Zlecenie sprzedaży z ceną poniżej ceny aktualnej, gdy oczekujesz spadku ceny.

BUY STOP

Zlecenie kupna z ceną powyżej ceny aktualnej, gdy przewidujesz ruch w górę.

SELL STOP

Zlecenie sprzedaży z ceną powyżej ceny aktualnej, gdy przewidujesz ruch w górę, a potem ruch w dół.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stop Loss i Take Profit to również zlecenia oczekujące.

Istnieją też zlecenia typu One Cancels Other i kilka innych mniej popularnych...

Teraz tylko pytanie o które zlecenie sprzedaży chodziło autorowi... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mogbys mi napisac o co chodzi w zleceniu stop loos?chodzi mi o gielde paierow wartosciowych,chyba pomylilem forumem ale skoro juz tu jestem to moze dowiem sie tego co chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zlecenie Stop Loss, na GPW nazywa się zleceniem z limitem aktywacji (LimAkt).

- Zlecenie pojawia się w arkuszu dopiero, jak cena osiągnie określony poziom.

- W momencie aktywacji jest zleceniem z limitem ceny lub PKC (po każdej cenie).

W zleceniu kupna, limit aktywacji musi być wyższy od aktualnego kursu oraz niższy bądź równy cenie realizacji.

W zleceniu sprzedaży, limit aktywacji musi być niższy od aktualnego kursu oraz wyższy bądź równy cenie realizacji.

Jeżeli chcemy, żeby zlecenie miało charakter "stop loss" dajemy wtedy cenę realizacji jako PKC. Wtedy, gdy kurs osiągnie nasz poziom, zlecenie zostanie natychmiast zrealizowane.

ps. nie pomyliłeś forum :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...