Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Łukasz S

System ADX/MACD

Recommended Posts

Witam

System MACD/ADX jest popularnym i znanym systemem. Zawdzięcza to jasnym zasadom oraz dużej skuteczności.

Zalecane ramy czasowe - 15m/1d

Wskaźniki - ADX/DMI (14), MACD (12--26--9)

Zasady gry - Sygnał sprzedaży otrzymujemy, gdy -DI przecina się z +DI od dołu i szybka linia MACD przetnie wolną od góry. Dla sygnału kupna odrwacamy zasady. Pozycję zamykamy, gdy otrzymamy przeciwny sygnał z któregoś ze wskaźników.

SL - oparty na ATR lub 10 pipsów powyżej poprzedniego maksimum określonego fraktalem.

Pozdrawiam

5755e74bf3cc2_systemadxdmimacd.JPG.596e8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega używa możne tego systemu ?

Ciekawi mnie czy te wszystkie wskaźniki działają? ja testuje średnie ruchome i to jest tak trochę dziwnie bo jest duże opóźnienie do ceny która jest na wykresie. Jeśli testowałeś ten system to napisz jakie miałeś wyniki i czy są jakieś wady tych wskaźników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, przez jakiś czas używałem tego systemu, i byłem zadowolony. Należy pamiętać, że praktycznie wszystkie wskaźniki mają opóźnienie w stosunku do ceny, a te które starają się ją wyprzedzić są mało wiarygodne.

ADX, MACD czy właśnie średnie ruchome są wskaźnikami podążającymi za ceną i są świetne w tej dziedzinie, jedynym ich minusem jest właśnie opóźnienie. Pewnym rozwiązaniem jest zmniejszenie okresów, lecz wtedy dają więcej błędnych sygnałów. Dlatego często stosuje się takie ustawienia, aby wskaźniki określały trzy rodzaje trendu - długo, średnio i krótkoterminowy. W ten sposób filtruje się błędne sygnały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...