Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

niespokojny

Analizy USD/JPY

Recommended Posts

Bardzo ciekawa sytuacja właśnie ma miejsce na niniejszej parze. Po nieudanym przebiciu oporu, mamy aktualnie ruch zgodny z długoterminowym trendem spadkowym. Przebicie poziomu 90.64 może przyczynić się do dalszych spadków, a wtedy po pierwszej korekcie od przebicia, otworzyłbym krótką pozycję.

uj.gif.393eeb185dc5d2cd401be9a21efd3b0b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ryzykantów dobra sytuacja żeby otworzyć krótką pozycję z SL nad przebitym wsparciem. Ja jednak po tak gwałtownych spadkach wstrzymuję się z otwieraniem pozycji.

uj.gif.61dda0a48ac382303ae46d9ecbdcb212.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opór na poziomie 90.64 w dalszym ciągu pozostaje aktywny i po raz kolejny został potwierdzony. Widząc co dzieje się na innych parach dolarowych (umacnianie się $), dalej uważam, że trzymanie krótkiej pozycji jest bardzo ryzykowne.

uj.gif.e4a48fb0a4836c99ebf1cb1a04e1d949.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opór został przebity i osoby z krótkimi pozycjami i SL ponad tym poziomem zostały już niestety wykluczone z rynku. Jednak w dalszym ciągu mamy do czynienia z trendem spadkowym, a aktualny ruch w górę może być tylko korektą. Dlatego powstrzymywałbym się od zawierania transakcji na daną chwilę i wyczekiwał pierwszych oznak końca korekty.

uj.gif.c02090fc4422a1c43ad7609c7751e58f.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korekta zakończyła się dość gwałtownie i nie było możliwości zawarcia transakcji (brak dogodnych sygnałów). Poza czekaniem i obserwowaniem rynku, nie widzę innej możliwości na daną chwilę.

uj.gif.e700fb6de22f322652121931ca72f2fa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ostrym spadku obserwujemy powolną wędrówkę kursu w górę. Osobiście będę wyczekiwał dogodnego momentu do zawarcia krótkiej pozycji, zgodnej z długo i krótkoterminowym trendem.

uj.gif.66b66384aa359c01aa61f72c6d541fa6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą okazję do otwarcia krótkiej pozycji mieliśmy 22 lutego, kiedy to nastąpiło odbicie od dość często egzekwowanego poziomu 92.25 (nie wiem dlaczego, ale umknęło to mojej uwadze tego dnia).

Ze względu na tak ostre spadki, pozwoliłbym rynkowi na dalsze ruchy bez mojego udziału, a później ewentualnie podjął decyzje, co do kolejnej ewentualnej krótkiej pozycji.

uj.gif.fa729ac7fa8c3f0ce0a1826209930c51.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam wybicie dołem z czterodniowej lekkiej konsolidacji (zgodnie z panującym trendem i aktualnym ruchem) przynajmniej do poziomu 88.04. Jeżeli dojdzie to takiego wybicia, kolejnym krokiem będzie korekta, a później dalsze możliwe spadki.

uj.gif.df5dcd59bc2388190372900ece14c60f.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekka korekta od poziomu 88.04 okazała się jednak ogromną "korektą", która jak na razie nie zamierza się skończyć i podążyć w dół.

Pozycja krótka otwarta we wtorek, z początku dawała wiele nadziei na dalsze ostre spadki (największy profit w trakcie trwania pozycji: 71 pipsów), jednak ostry ruch w górę następnego dnia aktywował zlecenie obronne i pozycja zamknęła się na -51 pipsów.

Na daną chwilę nie zamierzam wchodzić na rynek.

uj.gif.4fd11d955acf9ce76dacf013aceb7c00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fatalna sytuacja na tej parze, gdzie kurs stoi praktycznie w miejscu, a wysokie cienie skutecznie zamykają pozycje na SL. Nic tutaj nie zmieniam i dalej uważam, że nie należy otwierać pozycji.

uj.gif.91f79cbe7034d96877d32fbd019ac523.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybiliśmy się w końcu z tego kilkunastodniowego zastoju i aktualnie zmierzamy w górę wykresu. Ze względu na panujący trend spadkowy nie mam zamiaru otwierać długich pozycji. Dlatego na razie będę tylko obserwował.

uj.gif.d947fbbb968a6aeb4e0b4a0370e834fb.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy moment właśnie obserwujemy na niniejszej parze. Znajdujemy się na poziomie 93.82, który po przebiciu stał się teraz potencjalnym poziomem wsparcia.

Odbicie oraz lekkie przebicie z powrotem ponad ten poziom, będę traktował jako wczesny sygnał na długą pozycję. Jeżeli miałbym otwierać pozycję, to dopiero dnia następnego, a jest to spowodowane tym, że chcę aby świeca się zamknęła i potwierdziła ewentualny stan na tej parze.

uj.gif.2a66c5d6a37abbe1d6066b52cc32860a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W początkowej fazie wszystko szło zgodnie z planem (cień świecy z 7 kwietnia), jednak ostatecznie kurs zanotował spadek, a tym samym odnotowałem stratę na pozycji.

Dzisiaj nie zamierzam otwierać pozycji, co najwyżej jutro lub w późniejszym czasie zastanowię się nad długą, o ile warunki na to pozwolą (kwestia możliwej konsolidacji).

uj.gif.2ca6955c3b1b0b2ceb1996b1c6b0c2e2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kurs "powędruje" w górę (minimum do poziomu 94.00), a potem nastąpi korekta, będę za szukaniem możliwości otworzenia długiej pozycji. Aktualna sytuacja jest zbyt niejasna, dlatego nie mam zamiaru teraz wchodzić na rynek.

uj.gif.f59505c200495e1a38abcaeb192d4bfb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warunek pierwszy został już spełniony (przebicie 94.00), teraz tylko czekam na korektę żeby otworzyć długą pozycję.

uj.gif.a0d2900bb5c2d50925283c418307ebf7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zamknięciu się wzrostowej świecy, postanowiłem otworzyć długą pozycję. Aktualnie SL mam poniżej 93.82 i zakładam, że kurs dobije do poziomu 94.78, a później go przebije.

uj.gif.88c50667a5b673b99b850c902fb64982.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozycja dalej otwarta, a górny graniczny poziom został już naruszony. Zakładam, że chwilowy zastój, przerodzi się w ostry wzrost kursu tej waluty.

uj.gif.0e9f65ecdb9ca3811b25fa5f7afc2a9b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozycja zamknęła się niestety na SL, a na daną chwile nie widzę innej możliwości, jak odsunięcie się od tej pary walutowej.

uj.gif.96b76c7c45a504f1bbb588de4914c049.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak jakiegokolwiek trendu, tylko tyle można powiedzieć o tej parze. Jako, że osobiście preferuję inwestowanie w oparciu o trend, nie będę otwierał przez dłuższy czas pozycji na tej parze.

uj.gif.d6bbaca5bab05ed0ffe8ab554b1b689e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu nic tutaj się nie zmienia i dalej tkwimy w konsolidacji. Patrząc w przeszłość, należałoby się spodziewać wzrostów w niedalekiej przyszłości, jednak mój styl inwestowania odrzuca otwieranie pozycji w trakcie konsolidacji.

uj.gif.a8c3990f22a326bc6525ca44adef971f.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze się stało, że postanowiłem nie otwierać pozycji na tej parze, gdyż zaczęły się ostre spadki, po dość długo trwającej konsolidacji.

Bo tak długich spadkach oczekiwałbym głębszej korekty, jednak, gdy nastąpi mniejsza i pojawi się sygnał otwarcia krótkiej pozycji, to na pewno skorzystam z okazji.

uj.gif.c44dcc0f99bc13dd0195519f13aeb6e4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...