Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

niespokojny

Analizy USD/JPY

Recommended Posts

Po ostatnim ostrym "wystrzale" w górę, aktualnie obserwujemy spadki, które odrobiły już ponad połowę wzrostów wywołanych interwencją Japonii. W dalszym ciągu pozostajemy w trendzie spadkowym, przez co oczekuję sygnału na krótką pozycję.

Liczę teraz na korektę, które pozwoli mi zająć krótką pozycję.

analiza_usd_jpy.gif.01fc970bee35cfeed7f1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie dolar nie chce przestać spadać w stosunku do jena, przez co nie ma możliwości otwarcia krótkiej pozycji. Pozostaje czekać na wzrosty, gdyż osobiście nie lubię wchodzić w trakcie trwania ostrych ruchów.

analiza_usd_jpy.gif.93653f25d07aa0bbe323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać teraz, że jednorazowa interwencja Japonii na rynku walutowym na niewiele się zdała i to co udało się zyskać rządowi Japonii w jeden dzień, systematycznie jest odrabiane.

Jeszcze 46 pipsy i będziemy na poziomie, którego nie obserwowaliśmy od kilku lat.

analiza_usd_jpy.gif.a04dee6765e666da438f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała interwencja została już odrobiona, a nawet przebiliśmy ostatnie minimum. Aktualnie czekam na korektę, żeby zająć krótką pozycję.

analiza_usd_jpy.gif.afa8a6d76b24a74e09f4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy lekki, jedno-świecowy powrót, jednak dla zajęcia krótkiej pozycji wymagam, żeby korekta bardziej się zarysowała, dlatego nie otwieram teraz krótkiej pozycji.

analiza_usd_jpy.gif.b5874a09c6eba01e53ec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jen jak się umacniał, tak się umacnia i nie chce przestać, nie dając nawet możliwości otworzenia krótkiej pozycji na USD/JPY. Pozostaje tylko czekać na dogodną okazję.

analiza_usd_jpy.gif.85b194d9c92a2a00cc94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy wzrostową świecę, jednak dla mnie to za mało, gdyż kolejna świeca była już spadkowa, gdzie spadki przewyższyły poprzedni wzrosty. Dlatego postanowiłem nie otwierać krótkiej pozycji.

analiza_usd_jpy.gif.9ce21eea1b7c1af3b3cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duże zamieszanie obserwowaliśmy na tej parze i z tego powodu nie otwierałem żadnych pozycji. Aktualnie zanosi się na lekką korektę, po której prawdopodobnie otworzę krótką pozycję.

analiza_usd_jpy.gif.3a5daf85366834c50c13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korekta ciągle trwa i jak na razie nie ma możliwości otworzenia krótkiej pozycji. Nie pozostaje nic innego, jak odczekanie 1-2 świec i podjęcie decyzji.

analiza_usd_jpy.gif.0ccc90127d2983407532

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przebicie poziomu zaznaczonego czarną poziomą linia (82.85), będzie dla mnie sygnałem, że trend powoli zaczyna się odwracać. Skutkiem tego będzie, że możliwe krótkie pozycje zostawię w spokoju przez kilka dni i będę tylko obserwował rynek.

analiza_usd_jpy.gif.9ea036eb65f48cc50e14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołek powoli zaczyna się tworzyć i potrzebuję jeszcze jednej wzrostowej świecy, żeby otworzyć długą pozycję.

analiza_usd_jpy.gif.097cd4b1e0835939e3f7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przebiegała zgodnie z planem, jednak dzień wczorajszy zniwelował praktycznie cały zysk z poprzednich dwóch dni. Zamknąłem pozycję dzisiaj na otwarciu na +8pipsów.

analiza_usd_jpy.gif.5c88e7a2a1a837ae963c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostry spadek niejako przekreślił możliwość otwarcia długiej pozycji, także będę wyczekiwał kolejnego dołka, żeby zająć longa.

analiza_usd_jpy.gif.66f3dcb208e213ce13a9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja na "ujocie" trochę się skomplikowała przez pojawienie się konsolidacji, a nowe sygnały pojawią się dopiero, gdy wykres przebije jeden z poziomów granicznych konsolidacji (84.53 lub 82.48). Tak więc czekamy.

analiza_usd_jpy.gif.fc978bb4960ae4a4a8ae

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korekta jest, ale zbyt duża żeby cokolwiek tutaj otwierać. Na razie będę tylko obserwował i może za jakiś czas sytuacja się bardziej wyklaruje.

analiza_usd_jpy.gif.742dc8a595f6303cd221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojawi się korekta, która nie przebije poziomu 83.67, to możliwe, że będę starał się otworzyć krótką pozycję.

analiza_usd_jpy.gif.ba7a7cda1a67a5179c3d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nawet dwie korekty, jednak każda z nich była jedno-świecowa, przez co nie otwierałem krótkich pozycji. Aktualnie wyczekuję kolejnej korekty i mam nadzieję, że tym razem będzie ona dłuższa czasowo.

analiza_usd_jpy.gif.e9904dcdb6a1753e50c6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie obserwujemy wyhamowanie korekty wraz z kształtowaniem się spadkowej świecy w dniu dzisiejszym. Jeżeli spadki się utrzymają, to jutro lub pojutrze otworzę krótką pozycję.

analiza_usd_jpy.gif.d40131f77d5a98f20f8d

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy aktualnie konsolidację, przez co nie będę otwierał pozycji. Gdybym jednak był zmuszony otwierać teraz pozycję, to otworzyłbym krótką.

Jeżeli wykres wybiję się dołem z konsolidacji, będę wyczekiwał sygnału na shorta.

analiza_usd_jpy.gif.9484a4efc48b71fa9d9f

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wykresie można także wyrysować trójkącik. Zastanawiam się tylko czy zajmować krótką po wybiciu z paternu czy dopiero po przebiciu poziomu 80.90. No i nie za bardzo wiem gdzie ustawić stopa :mrgreen:

USDJPY.jpg.5e58f0a79741b0ed0889a89bf8740

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wykresie można także wyrysować trójkącik. Zastanawiam się tylko czy zajmować krótką po wybiciu z paternu czy dopiero po przebiciu poziomu 80.90. No i nie za bardzo wiem gdzie ustawić stopa :mrgreen:

Ja bym SL ustawiał ponad ostatnim szczytem, a co do momentu wejścia, no to już zależy na czym bazuje twój system (wsparcia/opory czy formacje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komentarz praktycznie zbędny - jedna wielka konsolidacja z fałszywymi wybiciami, dlatego w dalszym ciągu nie będę tutaj nic otwierał.

analiza_forex_usd_jpy.gif.f4e1143d491a7f

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...