Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Havoc

Jak i ile w rzeczywistości mogę zarobić?

Recommended Posts

Witam serdecznie. Chciałbym się na dłużej związać z Waszym forum, jednak muszę zacząć od głupich zapewne pytań.

[Tak wiem, że pytanie zawarte w temacie nie jest zbyt logiczne, ale pozwólcie mi rozwinąć myśl]

Nie rozumiem paru rzeczy. Zagłębiam się już jakiś czas w informacje o Forex. Czytam, otworzyłem rachunek demo (błagam, tylko bez wywodów źle-dobrze, nie mam zamiaru dopuszczać do siebie nawet myśli że takie demo odwzoruje mi grę w realu ;) ). Wystartowałem dziś w platformie MetaTrader 4. Kapitał ogromny, 3000$. Zagrałem na parze USD/EURO i cóż, chyba coś zarobiłem. Pozwólcie że wstawię IMG z programu. (uwaga, szeroki screen)

82119339.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

W/g tego co ja widzę to z 3000$ zrobiłem ponad 3600$. I teraz pytanie, czy tak naprawdę by to wyglądało w realu? Tj. czy dosłownie w tym momencie mógłbym sobie wypłacić te pieniądze? Czy też na koncie w realu dojdą mi jakieś opłaty, prowizje, i w zasadzie na takiej transakcji jeszcze stracę.

Jeszcze mnie coś innego nurtuje, w jednym z tematów nawet ktoś o tym wspomniał. Otóż, jak można stracić? Tj, nie rozumiem tego. Żeby stracić musiałbym sprzedać po niższej cenie niż kupiłem prawda? Ale kto będzie na tyle głupi? Tj. dlaczego nie przetrzymać pozycji dłużej i poczekać aż cena będzie wyższa? Czy jest coś co zabrania takiego manewru? Jakiś określony czas na sprzedaż od kupna czy coś w tym stylu?

Wybaczcie, ale przeglądam cały dział i nie znalazłem konkretnych info na moje pytania.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I teraz pytanie, czy tak naprawdę by to wyglądało w realu?

Tak, dokładnie tak to będzie wyglądać.

Czy jest coś co zabrania takiego manewru? Jakiś określony czas na sprzedaż od kupna czy coś w tym stylu?

Nie, nikt Ci tego nie zabroni.

A co do reszty pytań... Pograj po prostu kilka miesięcy i wszystko będzie jasne. Na początku chyba każdy podnieca się działaniem dźwigni i widzi wręcz drogę usłaną różami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Chciałbym się na dłużej związać z Waszym forum, jednak muszę zacząć od głupich zapewne pytań.

Witaj na forum. Śmiało pytaj o wszystko, co Cię nurtuje. Jest tu tyle pomocnych osób, że zawsze ktoś Ci odpowie. Dodatkowo chciałbym nadmienić, że zadawanie pytań nigdy nie jest głupie - jak to się mówi: "kto pyta, nie błądzi".

(...) błagam, tylko bez wywodów źle-dobrze, nie mam zamiaru dopuszczać do siebie nawet myśli że takie demo odwzoruje mi grę w realu ;)

Jason się już do tego odpowiednio odniósł.

Wystartowałem dziś w platformie MetaTrader 4. Kapitał ogromny, 3000$. Zagrałem na parze USD/EURO (...)

Zobacz, że otworzyłeś pozycję na parze EUR/USD, a nie USD/EUR (zauważ odwrotność kolejno w walucie bazowej oraz kwotowanej).

(...) W/g tego co ja widzę to z 3000$ zrobiłem ponad 3600$. I teraz pytanie, czy tak naprawdę by to wyglądało w realu? Tj. czy dosłownie w tym momencie mógłbym sobie wypłacić te pieniądze? Czy też na koncie w realu dojdą mi jakieś opłaty, prowizje, i w zasadzie na takiej transakcji jeszcze stracę.

Ponownie: Jason odpowiedział Ci już na to pytanie.

Dodam tylko, że normalnie podejmowanie takiego wielkiego ryzyka (oraz kosztowne "zabezpieczanie" <----- proszę zwrócić tutaj uwagę na cudzysłów) może skończyć się równie szybkim wyzerowaniem konta.

Jeszcze mnie coś innego nurtuje, w jednym z tematów nawet ktoś o tym wspomniał. Otóż, jak można stracić? Tj, nie rozumiem tego. Żeby stracić musiałbym sprzedać po niższej cenie niż kupiłem prawda? Ale kto będzie na tyle głupi? Tj. dlaczego nie przetrzymać pozycji dłużej i poczekać aż cena będzie wyższa? Czy jest coś co zabrania takiego manewru? Jakiś określony czas na sprzedaż od kupna czy coś w tym stylu?

Wybaczcie, ale przeglądam cały dział i nie znalazłem konkretnych info na moje pytania.

Na wszystkie te pytania sam znajdziesz odpowiedzi szybciej niż Ci się zdaje :lol: - uwierz nam na słowo i potrenuj, a wszystko stanie się jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na jakiś blok "Systemowiec", ładnie zrobione wpisy rozwiały 99% moich pytań. Ale jednak...pozwól proszę że wrócę do tych strat. Bo naprawdę tego nie rozumiem. Rozumiem, trenować trenować. I tak robię, MT cały dzień włączone, obserwuje co się zmienia, co mógłbym zrobić. Widzę parę błędów w swoim myśleniu.

Ale jeżeli chodzi o straty to poza krachem na giełdzie nie widzę możliwości. W końcu nawet jeśli kupię ileś jednostek, a cena spadnie znacznie, to w końcu kiedyś wróci do poziomu, nie w tym to w przyszłym tygodniu. Więc po co sprzedawać po niższej? Przeleciałem parę wykresów z ostatniego m-ca i nie widzę by gdzieś kurs nie odrobił strat.

Czego ja nie zauważam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafiłem na jakiś blok "Systemowiec", ładnie zrobione wpisy rozwiały 99% moich pytań. Ale jednak...pozwól proszę że wrócę do tych strat. Bo naprawdę tego nie rozumiem. Rozumiem, trenować trenować. I tak robię, MT cały dzień włączone, obserwuje co się zmienia, co mógłbym zrobić. Widzę parę błędów w swoim myśleniu.

Ale jeżeli chodzi o straty to poza krachem na giełdzie nie widzę możliwości. W końcu nawet jeśli kupię ileś jednostek, a cena spadnie znacznie, to w końcu kiedyś wróci do poziomu, nie w tym to w przyszłym tygodniu. Więc po co sprzedawać po niższej? Przeleciałem parę wykresów z ostatniego m-ca i nie widzę by gdzieś kurs nie odrobił strat.

Czego ja nie zauważam?

Jakie wykresy sprawdzasz i jaki interwał?

Prędzej czy później będzie taka sytuacja, że wykres nie zechce wrócić i pozostanie tylko margin call.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W MT jest to trochę dziwne, bo niby ustawiam interwał godzinny a na obrazie mam cały ostatni tydzień. Ale mniej więcej na taki okres patrzę. Teraz siedzę przy M15, co pozwala zauważyć mocne wachania w ciągu dnia. I tak też zrobiłem wynik z powyższego zrzutu ekranu.

Rozumiem, czyli po prostu waluta spadnie na tyle że nie ma sensu dalej trzymać zamrożonych pieniędzy i lepiej sprzedać, grać dalej niż czekać tygodniami aż wróci na normalne poziomy?

Muszę naprawdę konto real otworzyć, ubolewam nad tym demo bo za łatwe się to wydaje. Ja rozumiem, keep it simple, ale bez przesady :D Zarobić 70% w 1 dzień...? To chyba nie może być realne, może że jak Denon napisał mocno zaryzykowałem tymi transakcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę naprawdę konto real otworzyć, ubolewam nad tym demo bo za łatwe się to wydaje..

Tak właśnie zrób przetrzymaj sobie stratna pozycję przez tydzień niech ci wyzeruje konto (realne pieniądze) i zobaczysz o co w tym naprawdę chodzi chodzi.

Wtedy poczytasz sobie o SL , TP itp. sam zobaczysz ile jeszcze nauki cię czeka.

Ale nie przejmuj się każdy przez to przechodził ... innej drogi nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

..a wystarczyło mi napisać na pytanie o to jak można stracić, że wszystko rozbija się o depozyt zabezpieczający :] Zaraz będę bankrutem :D

Wczoraj z pośpiechu kupiłem na parze euro/pln...nie ta zakładka po prostu :/ Fajnie było zobaczyć rano że jestem tylko 7pkt na minusie, jednak teraz moment skoczyło do -23. Wolnych mam 2zł. Jak nie poleci w górę to leżę :( (a jest równa linia średniej na H1, lub nawet spadek na M30)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..a wystarczyło mi napisać na pytanie o to jak można stracić, że wszystko rozbija się o depozyt zabezpieczający :] (...)

Pisaliśmy Ci o tym w prostych słowach. Zauważ, że przy pierwszym poście nie wiedziałeś jak możliwe jest osiągnięcie na rynku straty, a co dopiero miałbyś zrozumieć rolę depozytu zabezpieczającego...

Dodatkowo należy wspomnieć, że depozyt zabezpieczający/wielkość pozycji nie są jedynymi elementami, które mogą wpłynąć na pojawienie się margin call'a. W każdym bądź razie lepiej, że sam zaskoczyłeś o co chodzi, niż mielibyśmy Cię przekonywać do rzeczy, które na dany moment wydają Ci się bezsensowne ;-).

Jeżeli będziesz chciał jeszcze o coś zapytać, to chętnie pomożemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale racja, lepiej się samemu przejechać po nieheblowanej desce :)

Prosiłbym Cię tylko o wyjaśnienie jednego. Otóż, oczywiście utopiłem parę zł. Tylko nie wiem jak dokładnie tu system zadziałał (jestem pewien że zrozumiem jak napiszesz ;-) ). Otóż byłem na minusie koło -20 i tak wachało się (w pewnym momencie -7 tylko, było się pozbyć, mała strata :-( ale liczyłem na to że jeszcze do zera dobijemy). Po południu odpalam MT i widzę zamkniętą transakcję, wolnych środków 7zł (z takim kapitałem to nic nie kupię nawet :( ). Tylko myślałem że transakcję mi zamknie jak wolne środki się skończą całkiem. Więc moje pytanie skąd wyliczyć/wywróżyć na jak dużą stratę mi system pozwoli? Liczyłem szczerze mówiąc że skoro mam jeszcze 20% środków wolnych to aż tak waluta nie skoczy żeby mnie wyzerować, i wytrzymam jakoś do wzrostu, będę miał mniejsze straty lub nawet zysk.

Trochę chyba zamotałem, ale rozumiecie o co mi chodzi prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Broker pobiera od Ciebie depozyt zabezpieczający o wielkości odpowiedniej do otwieranej pozycji. Oznacza to, że w zależności od tego, jaką masz ustawioną dźwignię, odpowiednio tyle broker pobiera od Ciebie depozytu (1:50, 1:100, 1:200, 1:500 itp.).

Zakładając, że miałeś na koncie 100zł i otworzyłeś pozycję, która wymagała zabezpieczenia depozytu na poziomie 7zł, to w momencie spadku do -93zł (100 - 93 = 7) broker automatycznie zamyka Ci pozycję, gdyż nie masz na koncie środków wystarczających na jej zabezpieczenie/pokrycie.

Warto pamiętać, że przykład ten jest uproszczony, gdyż trzeba wziąć dodatkowo pod uwagę regulamin, który może się różnić w zależności od brokera (np. zasady zamykania stratnych pozycji - margin call). W przypadku większej ilości zleceń może być na przykład tak, że broker zacznie zamykać Ci pozycje od tej najbardziej stratnej do tej najmniej, uwalniając za każdym razem pozostałą część Twojego depozytu.

W celu uzyskania szczegółów dotyczących tej konkretnej sytuacji o której pisałeś najlepiej będzie wysłać zapytanie do brokera, który w swojej odpowiedzi uwzględni wewnętrzne zasady świadczenia usług i wyjaśni Ci dlaczego akurat w taki a nie inny sposób zamknął Twoją pozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to będzie odpowiedź na Twoje pytanie, ale być może będzie to jakąś wskazówką, że najlepsi traderzy na świecie mają zwrot z kapitału w granicach 100% rocznie.

Dla nie więcej niż 1% graczy forex jest jedynym źródłem dochodu. Średni czas życia rachunku klienta w Polsce to 63 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż byłem na minusie koło -20 i tak wachało się (w pewnym momencie -7 tylko, było się pozbyć, mała strata :-( ale liczyłem na to że jeszcze do zera dobijemy). Po południu odpalam MT i widzę zamkniętą transakcję, wolnych środków 7zł

Wg. mnie to jest trading emocjonalny. Tez się uczę i myślę że nie ma co podchodzić do sprawy "liczyłem na to że jeszcze do zera dobijemy" bo tak naprawdę nie wiemy co rynek zrobi...

Denon o tym pisał : http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=128

Polecam cały dział na początek aby sobie rozjaśnić parę spraw w główce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Denon za odpowiedź. Jednak czegoś jeszcze nie rozumiem. W MetaTrader w czasie otwartego zlecenia mam wyświetlane na bierząco koszta operacji. A z tego co napisałeś zamknięcie następuje wtedy gdy wolne środki = 0zł tak? Więc dlaczego mi po zamknięciu zostało 5zł? Gdyby broker zostawił to w spokoju to bym stracił dużo mniej, z tego co widziałem na wykresie zamknęło mi gdy nastąpił chwilowy spadek (ale jeszcze nie tak duży by wyzerować mi depozyt).

Dla przykładu dla tamtej transakcji (przykładowe kwoty).

Kwota zainwestowana 32zł, depozyt zabezpieczający 12zł i wolne środki 8zł.

Kurs spada, zaczynam tracić, depozyt rośnie, zabierając wolne środki. Więc widzę na bieżąco co się dzieje.

@Orzeł,

Doskonale sobie zdaję z tego sprawę. Zauważ że to moje myślenie i nadzieje wystąpiły po złożeniu zlecenia, to było takie składanie modłów :D Nie tyczyło się to wejścia czy wyjścia. A ja wiedziałem co rynek zrobi, wiedziałem że zrobi tak że stracę :] Niestety, samo spojrzenie na moving average (mimo że nikły to chyba wyznacznik) dawało już o tym pojęcie. Był to zupełny błąd kliknięcia nie na tej parze walutowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..a wystarczyło mi napisać na pytanie o to jak można stracić, że wszystko rozbija się o depozyt zabezpieczający :]

Takich wypowiedzi jak Twoje jest w Internecie dziesiątki, a może wręcz setki.

Ja jak zaczynałem swoją przygodę z forexem, po prostu przeczytałem sobie cały "help" i nie musiałem już później się dopytywać nikogo "A co oznacza ta cyferka w prawym górnym rogu?" Na pewno warto wiedzieć jak najwięcej o swojej platformie, w końcu chodzi o pieniądze.

Nie używam MT4, ale też pewnie jest do niego jakiś dobry "help" w necie. Sugeruję przeczytać od deski do deski co najmniej dwukrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o to ile można zarobić jest naiwne. Oczywiście każdy forex guru od razu obieca ci złote góry i milion pipów :D A prawda jest taka, że... nie da się tego przewidzieć. Zarobki zależą od zbyt dużej liczby zmiennych. Pamiętam jak kilka miesięcy temu zastanawialiśmy się nad tym z Sebastianem Urbańskim na webinarium. Doszliśmy do wniosku, że rynek forexowy jest psuty przez osoby niewiadomego pochodzenia, które obiecują niesamowite zarobki. Przez to cały Forex urasta do rangi jakiegoś hazardu... A ja wolę wierzyć, że wynika z rzetelnej wiedzy i analizy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wypowiedzi. Proszę jednak zwracać uwagę też na pierwszy post, pytanie w temacie topiku jest takie dosyć luźne i nie oddaje 10% tego o co w rzeczywistości pytałem :) Zdaję sobie sprawę że z tego jako początkujący się nie utrzymam, jeśli w ogóle kiedykolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Pamiętam jak kilka miesięcy temu zastanawialiśmy się nad tym z Sebastianem Urbańskim na webinarium. Doszliśmy do wniosku, że rynek forexowy jest psuty przez osoby niewiadomego pochodzenia, które obiecują niesamowite zarobki. (...)

Dziwne jest to, że zakładasz specjalnie konto, żeby podzielić się z nami tym spostrzeżeniem. W związku z tym aktualnie to Ty jesteś osobą niewiadomego pochodzenia, która stara się przemycić pewne treści w swojej wypowiedzi traktując jej odbiorców, jakby byli niespełna rozumu.

EDIT:

Jeżeli chodzi o obietnice niesamowitych zarobków, to odsyłam do przeczytania komentarza samego S.U. który to wypowiadając się na blogu jednego z naszych użytkowników napisał, że gwarantuje określone wyniki.

http://forexchartist.pl/forex-scam/

W takim razie marbuj12@wp.pl jest kilka wytłumaczeń takiej sytuacji:

a) jesteś Sebastianem Urbańskim lub osobą z nim związaną i nie wyszła Ci nieco ta kryptoreklama

b) zostałeś wciągnięty w jałową dyskusję mającą na celu wybielenie prowadzącego szkolenie

dodatkowo jest element, który nie ulega wątpliwości, czyli:

c) jedna z tych wypowiedzi musi być kłamstwem, gdyż obydwie stanowią wzajemne zaprzeczenie (mowa o Twojej wypowiedzi oraz wypowiedzi samego S.U.)

Swoją drogą ciekawe elementy szkolenia na których omawia się z prowadzącym... innych trenerów :mrgreen:.

Najciekawsze jest to, że ostatnimi czasy zastanawiałem się kiedy temat tej osoby zostanie poruszony na naszym forum. Zewsząd dochodzą mnie ostatnio bardzo negatywne opinie oraz informacje o dziwnych zagraniach, których akurat osobiście nie zweryfikowałem, dlatego też powstrzymam się z ich przytaczaniem.

Najpierw było jedno duże forum z którego "pogoniono" S.U. oraz jego popleczników. Następnie zawitali na Forex Chartist u Jerzego, a teraz przyszedł czas na nasze poczciwe Forum Trader Team. Dziwne jest tylko to, że zawsze zaczynało się podobnie - nowy użytkownik tworzy specjalne konto, aby podzielić się swoją opinią na dany temat, przypadkowo tworząc mały off-topic.

W związku z powyższym faktem - będąc zapobiegliwym - stwierdzam, iż nie chcę aby na forum powstały kolejne tego typu jałowe dyskusje, które nic nie wnoszą do omawianego tematu. W zamian za to zachęcam do tworzenia osobnych wątków zgodnych z regulaminem w miejscach specjalnie dla tego celu przygotowanych.

Swoją wypowiedź motywuję chęcią utrzymania porządku na forum. Widząc co się dzieje w innych miejscach przy poruszaniu niektórych tematów, chciałbym aby mimo wszystko na naszym forum obeszło się bez tego typu "ekscesów".

Dalszą dyskusję proszę prowadzić na temat wątku, bez osobistych wycieczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie z góry przepraszam za offtop, ale trochę zostałem wywołany do tablicy...

Czy moja pierwsza wypowiedź była kryptoreklamowa? Bo napisałem że rozmawiałem z Sebastianem Urbańskim? A jakbym napisał że czytałem książkę Jamesa Dicksa wymieniając autora z nazwiska? :) Apeluję jednak o rozsądek w takich oskarżeniach...

Po drugie ten temat znalazłem poprzez Google wpisując "zyski z forex" czy coś w tym stylu... I jak już wszedłem to postanowiłem napisać. Rozumiem że to też budzi podejrzenia?

Natomiast co do Sebastiana Urbańskiego, to znam różne opinie o tym człowieku, wiem co o nim pisza na Navigatorze, znam nawet kilka osób, które mają o nim kompletnie odmienne zdanie od mojego. Dla mnie to był jednak jeden z pierwszych traderów, których spotkałem na swojej drodze i jednak w pewien sposób cenię jego wiedzę... Mam nadzieję, że nie uznacie tego za jakieś faux pas...

Raz jeszcze przepraszam jeśli moja poprzednia wypowiedź zakłóciła dyskusję w tym temacie. Na przyszłość postaram się bardziej uważnie dodawać nowe wpisy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Czy moja pierwsza wypowiedź była kryptoreklamowa? Bo napisałem że rozmawiałem z Sebastianem Urbańskim? A jakbym napisał że czytałem książkę Jamesa Dicksa wymieniając autora z nazwiska? :) Apeluję jednak o rozsądek w takich oskarżeniach (...)

Swoje zdanie na temat tej wypowiedzi zaprezentowałem w poprzednim wpisie. Głównym przesłaniem na które chciałem zwrócić uwagę nie była nawet kryptoreklama, a hipokryzja, która objawiła się jako przeczenie samemu sobie (lub osobie, którą parafrazowałeś).

Uważam za jak najbardziej rozsądne zamknąć temat póki jeszcze nie przybrał takiego tonu, jaki został utworzony w innych miejscach.

(...) Natomiast co do Sebastiana Urbańskiego, to znam różne opinie o tym człowieku, wiem co o nim pisza na Navigatorze, znam nawet kilka osób, które mają o nim kompletnie odmienne zdanie od mojego. (...)

Twoja wypowiedź oznacza, że bardzo dobrze zdajesz sobie sprawę czemu pragnę zapobiec swoją postawą w tym konkretnym przypadku - jałowej dyskusji, która może tylko godzić w poziom tego forum.

Jeżeli będziesz chciał się dalej wypowiadać bez robienia off-topa, to serdecznie zachęcam. Oczywiście nie tylko Ciebie ale wszystkich, którzy maja ochotę wnieść coś do tematu (głównego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...