Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

ocb

SPGM

Recommended Posts

Chciałbym podzielić się z wami systemem, którego nie znalazłem na forum. Stosuje system na koncie demo od ponad miesiąca i jestem zaskoczony z % jaki generuje. Ktoś go kiedyś stosował ? czy ktoś może podzielić się swoim doświadczeniem na temat tego systemu ?

Zapraszam do testowania, i dyskusji.

'Plik ma za duży rozmiar.

Maksymalny dozwolony rozmiar to: 256 KB'

daje to na sendspacea

http://www.sendspace.pl/file/f50d288e9e3

GBPUSD 22/23 lipiec, TF D1 widać skok o 300+ pipsów, udało mi się go przewidzieć dzięki tej metodzie, przeglądając wykresy nie zdażyło mi się znaleść fałszywego sygnału który generuje ten system, czy to oznacza że ma on 100% skuteczności przy jak najmniejszej ilości wskaźników ( stosujemy tam tylko sma5). Z czym byście go połączyli ? i czy istnieje wogóle jaka kolwiek potrzeba łaczenia go z czymkolwiek ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Przeglądając wykresy nie zdażyło mi się znaleść fałszywego sygnału który generuje ten system, czy to oznacza że ma on 100% skuteczności przy jak najmniejszej ilości wskaźników ( stosujemy tam tylko sma5). Z czym byście go połączyli ? i czy istnieje wogóle jaka kolwiek potrzeba łaczenia go z czymkolwiek ?

W większości przypadków nie istnieją 100% systemy - są od tego wyjątki, jednak zazwyczaj oznaczają one bardzo ograniczoną stopę zwrotu.

Jeżeli chodzi o wspomniane połączenie, to wszystko zależy od tego jaki preferujesz: styl tradingowy, interwał czasowy, poziom ryzyka, skomplikowanie systemu, a także zaangażowanie kapitałowe, umysłowe oraz czasowe. Należy pamiętać, że nie są to oczywiście wszystkie czynniki na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze/tworzeniu/modyfikowaniu systemu transakcyjnego.

Każdy system można odpowiednio modelować według własnych preferencji, dlatego też nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na zadane pytania. Każdy powinien dostosować system do siebie - jeżeli określony element nam nie pasuje, to należy zmienić system lub dodać/odjąć/zmodyfikować jego rozwiązanie.

Jeżeli opisywany system działa dla Ciebie poprawnie i jesteś z niego zadowolony, to nie widzę powodu, aby cokolwiek zmieniać. Z drugiej strony nigdy nie powinno się zaniedbywać procesu badawczego i robić research nawet jeżeli wszystko idzie po naszej myśli.

Zachęcam do dzielenia się swoimi przemyśleniami zarówno autora jak i innych użytkowników :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie tego systemu. Zacznę od otwierania pozycji. Chodzi mi o ten tekst: "Najpierw czekasz aż pullback jest już prawie na sma5 na dziennym wykresie, wtedy przechodzisz na wykres 30m i czekasz na dwie kolejne świeczki, które zamykają się powyżej sma5, które będą wyraźnym potwierdzeniem, że pullback na sma5 na dziennym TF, natrafił na poziom oporu, następnie możesz poczekać na pullback na sma5 na wykresie 30m, zaraz po tym jak dwie świece zamknęły się powyżej sma5( zajmuje to 98% czasu) i tam otwórz zlecenie."

Nie wiem czy to dobrze rozumiem: najpierw czekam na powrót ceny do poziomu sma5 (nie wiem co to jet pullback - wydaje mi się że jest to powrót) na wykresie dziennym. Następnie przechodzę na m30 i czekam na 2 świeczki które zamykają się powyżej sma5. I teraz znowu czekam na powrót tylko na m30 i gdy cena znajduje się przy sma5 otwieram pozycję ---> "następnie możesz poczekać na pullback na sma5 na wykresie 30m, zaraz po tym jak dwie świece zamknęły się powyżej sma5 ( zajmuje to 98% czasu) i tam otwórz zlecenie."

Następne pytanie dotyczy tego stwierdzenia by nie otwierać pozycji gdy sma5 jest płaska. Ok, tylko gdy na D1 jest w wyraźnym trendzie spadkowym lub wzrostowym to na m30 średnia zazwyczaj jest płaska. Czyli w takim przypadku gdy na D1 jest trend a na m30 nie, to nie otwieramy pozycji??

I ostatnie pytanie: wg. opisu musimy poczekać na zamknięcie dziennej świeczki i identyfikacje kolejnej tworzącej się. Jeśli nie zidentyfikujemy żadnej opisanej formacji to schodzimy na m30. Chodzi mi o godzinę zamknięcia dziennej świecy. Czy nie jest to zawsze godzina 00:00? Czyli musimy siedzieć po nocach aby zawrzeć transakcję?? Robiąc to dokładnie tak jak jest opisane w systemie nie mieszając w TF'ach??

Proszę o Wasze opinie oraz komentarze odnośnie moich pytań. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na pytanie 2;

Wchodzimy bo wzorujemy sie na wiekszym iterwale czasowym i jezeli tam mamy sygnal to wchodzimy...

Odp 3;

Nikt po nocach niekaze tobie siedziec ,mozesz wstac rano kolo 8 (1/3czasu) i bedziesz widzial jak swieca sie rysuje i gdzie sie otworzyla a namniejszym interwale czasowym mozesz sprawdzic czy sie swieca nie cofala mocno itd, itp

napytanie 1

Tak dobrze zrozumiales, cofniecie ceny spowrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...