Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

niespokojny

Analizy GBP/USD

Recommended Posts

Przygladajac sie tej parze odkrylem calkiem chyba niezla okazje do wejscia - zobaczymy jak wypali. Wszedl Short 1.5466 a SL ustawilem na 1.5520.

Ja jeszcze trzymam longa, jak się nie przebije przez ten opór to wtedy zamykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy ładny trend wzrostowy, a teraz obserwujemy dość dużą korektę, która powoli wydaje się wyhamowywać.

W przypadku powrotu do wzrostów, będę poszukiwał okazji do otwarcia długiej pozycji, natomiast jeżeli zostanie przebite zniesienie 38.2, będę szukał momentu do otworzenia krótkiej pozycji.

gu.gif.ade423134efdd55da0fb73cc2caaacef.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra okazja do otwarcia długiej pozycji była 22 i 23 września. Jednak z jakiś względów nie zauważyłem tego sygnału, a można było na nim ładnie zarobić - wręcz idealne miejsce na długą pozycję.

Dzisiejsza sytuacja na wykresie wydaje się dobrym miejscem na długą pozycję, jednak nie ma wyraźnie zaakcentowanego dołka, przez co poczekam z pozycją do dnia jutrzejszego i może wtedy będzie można więcej wyczytać z wykresu.

Od dnia dzisiejszego będę starał się codziennie pisać odnośnie aktualnej sytuacji na rynku, zakładam, że w ten sposób nie pominę żadnego ważnego sygnału.

analiza_gbp_usd.gif.59d54f4480e4bb1fd1e5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza świeca zamknęła się lekko naciąganą formacją doji na wysokich nogach, dlatego nie będę jeszcze otwierał długiej pozycji. Spodziewam się lekkich spadków, po których będę chciał otworzyć długą pozycję.

analiza_gbp_usd.gif.349f541b86906760fdc7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i plany trochę się zmieniają przez ten gwałtowny ruch w górę (szkoda, że taki ostry) i z dużym prawdopodobieństwem otworzę jutro na otwarciu długą pozycję.

analiza_gbp_usd.gif.a5d8e31c52fb90492d8b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko jak mieliśmy wczoraj wzrosty, tak szybko mieliśmy też spadki, a co do długiej pozycji, to pozostaje poczekać do poniedziałku i wtedy ocenię sytuację.

analiza_gbp_usd.gif.bf6d696152363fc57fd6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysokie cienie dużej ilości poprzednich świec oraz pojawienie się spadkowej świecy, zadecydowały o tym, że postanowiłem zamknąć długą pozycję na + 60 pipsów.

Aktualnie widzę, że wykres rośnie, no ale cóż - decyzja została podjęta, a zysk zrealizowany.

analiza_gbp_usd.gif.ab9c28d464ae87408421

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście opór na poziomie w okolicach 1.5990 nie został jeszcze przebity, a tylko naruszony, tak więc jest jeszcze szansa na zajęcie długiej pozycji i ostre przebicie tego oporu. Na razie kształtuje się korekta, także z otwarciem pozycji poczekam jeszcze 1-2 dni.

analiza_gbp_usd.gif.cfcf14f1991b5aab56a2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luki nie było, ale mamy za to formację spadającej gwiazdy i aktualnie trwające spadki. Jeżeli cena nie przebije ostatniego dołka (1.5752), to z dużym prawdopodobieństwem za kilka dni otworzę długa pozycję.

analiza_gbp_usd.gif.fc61238ba821394180b8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołek z poziomu 1.5752 został przebity i z tego względu zakładam, że nie prędko otworzę długą pozycję na tej parze.

analiza_gbp_usd.gif.a14bce6b377556bad8b6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich wzrostach spodziewam się teraz lekkiej korekty, po której będę chciał otworzyć długą pozycję, licząc na przebicie oporu (1.6114).

analiza_gbp_usd.gif.6075a3973012ee794192

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno-świecowa korekta mnie nie zadowoliła, dlatego też nie otwierałem długiej pozycji, a jak widać - rynek ładnie poszybował w górę. Możliwe, że aktualna korekta pozwoli na zajęcie długiej pozycji.

analiza_gbp_usd.gif.f947290a90a1aaef5ffe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ostre ruchy skutecznie zniechęciły mnie do otwierania tutaj pozycji. Możliwe, że tym razem korekta i powrót do trendu będą bardziej spokojne.

analiza_gbp_usd.gif.3fd8d677606bdc629737

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trend już wystarczająco mocno się odwrócił, także można zapomnieć o długich pozycjach na jakiś czas. Aktualnie kształtuje się szczyt, po którym mogę pokusić się o krótką pozycję.

analiza_gbp_usd.gif.92a407d0352405109a4c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej szczyt nie zechciał się poprawnie ukształtować, jednak teraz jest kolejna szansa na otwarcie krótkiej pozycji. Zakładam, że korekta będzie bardzo mała, jednak późniejszy ruch w dół będzie już duży.

analiza_gbp_usd.gif.335227b97a66e506cd90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza "ostra" świeca wszystko popsuła i postanowiłem nie otwierać krótkiej pozycji.

Aktualnie wyczekuję nowego sygnału.

analiza_gbp_usd.gif.f9d587fd2ac99f016ce2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłem, że nie otworzyłem krótkiej pozycji, gdyż musiałbym zamknąć pozycję na dość dużym minusie.

Aktualnie wyczekuję końca korekty by móc otworzyć shorta.

analiza_gbp_usd.gif.d1e6aac690ca1064e6c8

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korekta się przedłużyła i teraz wyczekuję powrotu do trendu spadkowego, a później będę poszukiwał okazji do otwarcia krótkiej pozycji.

analiza_gbp_usd.gif.37d0835273ee593f765d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...