Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Łukasz S

1500 pips z KAMA!!

Recommended Posts

Jest to strategia idealna dla rynków znajdujących się w trendzie i dająca spektakularne wyniki jeśli jest odpowiednio stosowana. Wskaźnik KAMA jest trochę niedoceniany, lecz ta strategia może przysporzyć mu nieco zwolenników.

Zalecane ramy czasowe - dowolna

Wskaźniki - KAMA (60), KAMA (10), Fraktale (4), Stochastic slow (5--3)

Zasady gry - Podstawowym sygnałem jaki otrzymujemy jest przecięcie się dwóch lini KAMA - szybkiej i wolnej. Tak jak w przypadku innych średnich ruchomych, gdy szybka przetnie wolną od dołu kupujemy. Sygnał filtrujemy poprzez stochastic i jeśli jest w obszarze wykupienia lub już spada w dół (w przypadku kupna) czekamy na sygnał stochastic pozwalający na kupno. Tak więc otwieramy pozycję i podążamy za trendem. Pozycja ta zostanie zamknięta w momencie gdy linie KAMA ponownie się przetną.

Podążając za trendem czekamy do odpowiedniego momentu i otwieramy drugą pozycję. Zasady w przypadku drugiej pozycji są następujące:

Cena musi zamknąć się POD KAMA 60 i powrócić ponownie NAD nią, lecz dwie KAMA nie mogą się przeciąć. Z uwagi na fakt, że KAMA w trendzie bocznym staje się płaska takie sytuacje zdażają się często. Do pomocy przy wejściu używamy stochastic, który musi potwierdzać otwarcie pozycji.

SL - W przypadku przecięcia się dwóch KAMA ustawiamy poniżej lokalnego minimum/maksimum, tak aby cena mogła swobodnie się rozwijać. W przypadku drugiej pozycji SL umieszczamy pod ostatnim fraktalem i przemieszczamy go zgodnie z pojawianiem się kolejnych.

Na przykładzie poniżej strategia ta mogła przynieść ponad 1500 pipsów tylko z pierwszej pozycji!!!!

5755e74c14068_systtemkama.JPG.b1a63700bc

5755e74c147f6_systtemkama2.JPG.b27d80c33

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko z tego co widzę na zamieszczonych przez Ciebie screenach to w miejscach gdzie napisałeś KUP linie wskaźnika się nie przecinają lecz są jedynie zbliżone do siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadza się, bo te linie przecieły się już wcześniej, lecz cena byla praktycznie na tym samym poziomie, a nie mogłem już bardziej zmniejszyć wykresu bo robił się nieczytelny. W tym wypadku nie zmienia to założenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybacz ze dopiero teraz, ale mialem pare dni wolnego;) Jesli nadal potrzebujesz wskaznika to jest załączony, aczkolwiek jest bardziej rozbudowany od tego którego ja używam na swojej platformie wiec musisz sam przetestowac jego ustawienia

kama.rar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...