Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

orzel33321

Na jakich parach walutowych grać?

Recommended Posts

Prosił bym o odpowiedzi doświadczonych graczy

Do tej pory grałem na wszystkich parach walutowych i jakiego systemu bym nie testował same wtopy .Trzymam się konsekwentnie reguł systemu i cały czas na minusie . Dziś postanowiłem zawężyć analizę do samych par Majors a może raczej skupić się na tylko jednej parze i na niej testować system?

Nie wiem gdzie popełniam błąd (ale muszę go znaleźć i lecieć dalej z koksem) może za dużo walut biorę pod analizę? Na razie to mi tylko do głowy przychodzi bo nie zagłębiałem się jeszcze w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byłem na -300 zacząłem tak na poważnie konsekwentnie grac i przez pierwszy tydzień wyszyłem na plus 50 PLN (nie lubię liczyć w pipach) i myślałem że już wiem o co kaman żeby się konsekwentnie trzymać swojego systemu itp. i będzie na plusie . Następny tydzień 19 transakcji pod rząd na SL :roll: Razem 37 transakcji: 11 zyskownych reszta jak widać... (i system stworzony pod siebie)

o reszcie systemów które testowałem nie będę pisał bo się nie trzymałem się ich reguł po prostu i były one czyjeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Następny tydzień 19 transakcji pod rząd na SL :roll:

To jednak trochę za dużo. Problem nie polega raczej na doborze i ilości par, ale na błędnym ustawianiu SL. Może jest po prostu za mały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o tym nie pomyślałem.. przemyślałem co napisałeś i wnioski wyciągam: zawsze wąski SL ustawiam i oczywiście go zwiększę :) hmm i pytanie SL ustawiać psychologicznie pod/nad ostatnim dołkiem/szczytem czy raczej dobrać sztywne np. 30 pips na pozycję ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm i pytanie SL ustawiać psychologicznie pod/nad ostatnim dołkiem/szczytem czy raczej dobrać sztywne np. 30 pips na pozycję ?

Moim zdaniem, obydwa rozwiązania są złe. Chyba jednak trzeba się trochę bardziej wysilić. Ale to tylko moje zdanie.

Poza tym, zwiększając SL, zmniejszasz R (TP/SL), czyli tak naprawdę zmieniasz cały system, warto wziąć pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@orzel33321

Jason dobrze Ci radzi. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest, gdy zarówno SL jak i TP wynikają z aktualnie panującej sytuacji na rynku. Oczywiście można ustalić pewną stałą wartość, lecz nie powinna ona być "brana z powietrza" - musi wynikać z analiz, obliczeń, zakresów, zamienności rynku czy osiąganych w przeszłości wyników (ewentualnie backtestów). Tylko wtedy ma to jakikolwiek sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie TP i SL to w zasadzie temat na książkę, ale poniżej kilka krótkich uwag z mojej strony. Może coś pomogą.

1)TP i SL to w zasadzie istota systemu. Wbrew pozorom, to właśnie te ustawianie decydują o sukcesie/porażce, a nie jakieś kosmiczne super skuteczne wejścia.

2) TP i SL wynikają z koncepcji, którą wybraliśmy. Powyżej pewnego poziomu zrozumienia danej strategii jest relatywnie łatwo znaleźć dobre parametry TP,SL.

3) Wydaje się, że TP/SL powinien wynosić przynajmniej 3-5, choć to już zależy do koncepcji.

4) Należy ustawiać je w miarę oryginalnie, nietypowo, aby uniknąć "czyszczenia stopów". SL ustawiony w miejscu "gdzie wszyscy mają SL" będzie regularnie odpalany. Nawet częściej niż "błądzenie losowe" i nie ma w tym nic dziwnego.

5) Nikt Ci nie powie gdzie dokładnie ustawić SL i TP. Sam musisz do tego dojść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4) Należy ustawiać je w miarę oryginalnie, nietypowo, aby uniknąć "czyszczenia stopów". SL ustawiony w miejscu "gdzie wszyscy mają SL" będzie regularnie odpalany. Nawet częściej niż "błądzenie losowe" i nie ma w tym nic dziwnego.

i tu u mnie jest pies pogrzebany. To mnie czeka sporo zabawy z dobraniem odpowiednich ustawień.

dzięki za wskazówki.

bardzo mi pomogłeś !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...