Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

tadeusz

MetaTrader na Ubuntu Linux i Mac OS

Recommended Posts

Witam!

Ponieważ dzięki temu forum uzyskałem kupę przydatnych informacji, a nie mogę jeszcze odwdzięczyć się analizą, czy prognozą (nie ten level, Paaanie :lol: ), pomyślałem, że wrzucę rozwiązanie problemu, z którym sam borykałem się jeszcze miesiąc temu...

Otóż: Do odpalenia MT4 na Ubuntu (w moim przypadku 10.04 Lucid Lynx/ kernel 2.6.35.4-candela)

Potrzebujemy:

- Programu Wine (do znalezienia w Synapticu) - instalujemy

- Skryptu Winetricks - http://kegel.com/wine/winetricks

Po kliknięciu na w/w link pojawi nam się kod źródłowy skryptu. Należy skopiować go, a następnie wkleić do jakiegokolwiek edytora tekstowego (np

gedit. Zapisujemy go sobie np na pulpicie jako wineticks.

Następnie przechodzimy na pulpit, odnajdujemy zapisany plik i klikamy go prawym przyciskiem mychy. Wchodzimy we właściwości i w zakładce "uprawnienia" zaznaczamy pole "Zezwolenie na wykonania pliku jako programu" - Zamykamy okno.

Teraz wystarczy, że klikniemy plik 2 razy lewym przyciskiem myszy, a wyświetli się zapytanie, co zrobić z plikiem - klikamy "Uruchom". Pojawia się okienko z wyborem bibliotek, które można doinstalować - wybieramy jedną "vcrun6" i klikamy ok.

Wszystko - pakiet MT4 kopiujemy na wirtualny dysk C:/ w Wine i instalujemy.

Powinno działać.

BUM

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ooo Kolego nie widzialem tego :) juz próbuje, Dzieki

cholera nie wiem nie daje sobie rady zrobil to ktos ?

znaczy zainstaluje i jak sie wlaczy ten xtb trader to wyskakuje okienko jak by plikow brakowalo czy cos (windowsowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...