Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

raposo

Dukascopy Bank - ECN od 1 000 $

Recommended Posts

Na forum został poruszony temat o brokerach ECN jednak wątku o żadnym z nich nie ma.

W skrócie postaram się przedstawić Dukascopy Bank - szwajcarskiego brokera z licencją bankową.

Co oznacza dla inwestora taka licencja? Przede wszystkim bezpieczeństwo kapitału i handlu - takie instytucje zanim uzyskają licencję są skrupulatnie sprawdzane i muszą spełnić niemało wymagań. Dodatkowo ich sytuacja finansowa jest na bieżąco monitorowana więc ryzyko niewypłacalności jest bardzo niewielkie.

Dodatkowo, krajowa gwarancja kapitału do wysokości 100 000 CHF. Istnieje też możliwość otwarcia konta i trzymania środków w wybranym przez klienta tzw. banku kustoszowym (wystarczy, że dany bank będzie posiadał oddział w Szwajcarii np. Merrill Lynch, Barclays Bank, EFG itd.). Jedynym wymaganiem jest wyższy depozyt (250 000 USD).

Tyle w skrócie o bezpieczeństwie środków. Teraz parę słów o samej ofercie.

Rynek ECN, czyli broker nie jest stroną transakcji tylko przekazuje zlecenia bezpośrednio na rynek za co pobiera prowizję od każdej transakcji (commission - jego wynagrodzenie). Realizacja zleceń jest natychmiastowa. Nie spotkałem się jeszcze z opinią by komuś zlecenie wchodziło dłużej niż 2 sekundy lub by natrafił na tzw. rekwotowanie - tego tu nie ma.

Spread jest rynkowy jednak go nie pobiera broker - jest to hmm... skutek różnicy w ofertach sprzedaży i kupna zależny od aktualnej płynności rynku. Czyli równie dobrze może on wynosić 0 pips jak i 5.0 pips.

Z autopsji mogę powiedzieć, że w normalnych warunkach rynkowych przez większość dnia na EUR/USD można oczekiwać spreadu na poziomie 0.5-1.0 pips. Niebawem jak wejdą dokładniejsze kwotowania, które na demo już są dostępne, to będzie to oscylować w granicach 0.2-1.0 pips.

Obecnie w ofercie jest lekko ponad 30 par walutowych, nie ma tu kontraktów CFD lub futures na surowce lub cokolwiek innego - jest to typowy walutowy broker ECN.

Minimalny kapitał do założenia rachunku to 1000 USD lub równowartość w innej walucie (EUR, CHF, GBP, AUD...).

Minimalna wartość zlecenia to 1000 jednostek waluty bazowej, czyli tzw. popularne mikroloty. Górnego ograniczenia oczywiście nie ma.

Commission

Wspomniane prowizje to dość rozbudowana kwestia. Prowizje zależą od:

- wpłaconego depozytu,

- posiadanej ilości kapitału na rachunku (depozyt + zysk),

- obrotu wygenerowanego w ciągu danego miesiąca.

Naturalnie im dana wartość jest większa tym można oczekiwać niższej prowizji.

Platformy

Oferowane są obecnie 4 platformy do handlu rzeczywistego:

- webowa -> włączana z poziomu przeglądarki

- JForex -> wg mnie najbardziej przejrzysta i funkcjonalna, ma możliwość uruchamiania własnych automatycznych strategii oraz wskaźników

- Java -> uproszczona wersja JForex.

- iPhone Trader Dukascopy - aplikacja mobilna przeznaczona dla iPhone'a.

Były też próby uruchomienia MT4 jednak wnioski są raczej zasmucające - MT4 nie jest dostosowane do modelu ECN i technicznie nie ma możliwości by to zrobić. Co innego może być już w przypadku MT5. Na pocieszenie dla uzależnionych od produktu MQ powiem, że jest dostępny most MT4-JForex, który całkiem dobrze się spisuje. Więcej na naszej stronie :).

Procedura zakładania konta jest troszkę inna od tej z którą pewnie większość miała do czynienia u innych zagranicznych, czy nawet polskich, brokerów.

1. Wypełniamy dość rozbudowany formularz on-line. Są tu "dziwne" pytania o pracodawcę klienta, jego "przeszłość edukacyjną" oraz posiadany kapitał. Te informacje są tylko dla wewnętrznych potrzeb brokera w celu lepszego poznania klienta i oceny jego "ryzykowności". Jednak nie trzeba się martwić. Nie słyszałem by skrupulatnie to weryfikowali bądź komukolwiek (póki co) odmówili otwarcia rachunku.

2. Drukujemy formularze i je podpisujemy. Dodatkowo potrzebne są dwa inne dokumenty:

- ksero dowodu potwierdzone notarialnie - dowolny notariusz wystawia to od ręki za symboliczną opłatą (ja czekałem 2 minuty i zapłaciłem 7 zł).

- kopię lub oryginał dowolnego rachunku lub wyciągu bankowego potwierdzającego aktualny adres zamieszkania podany w formularzy rejestracyjnym, nie starszy niż 3 miesiące.

Następnie wszystko pakujemy do koperty i wysyłamy na wskazany adres do Szwajcarii. Wysyłka pocztą polską to koszt ok. 15-20zł i priorytetem dochodzi to do miejsca docelowego w przeciągu 2-4 dni roboczych. Niekiedy szybciej trafia list do Dukascopy niż do jakiejś firmy w Warszawie :).

Potwierdzenia notarialnego oraz wysyłki dokumentów w formie fizycznej wymaga szwajcarskie prawo więc nie jest to "widzi-mi-się" samego brokera.

Dalej prowadzi nas już pracownik brokera (account manager) lub introducer (np. ja :) ).

Realnie trzeba liczyć minimum te 1,5 tygodnia na pełne otwarcie rachunku.

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania to zapraszam do dyskusji bądź na naszą stronę, gdzie znajdzie chyba wszystko, co istotne o brokerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał być skrót, a wyszedł dość obszerny wizualnie opis :). Zachęcam też do rejestracji za pośrednictwem Forex Clubu by uzyskać dostęp do wielu przydatnych korzyści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na naszej stronie można znaleźć informacje o Dukascopy Europe. Oferta ta sama co w Dukascopy Bank z małymi różnicami:

- konto ECN już od 100 USD,

- możliwość wpłaty kartą kredytową/debetową,

- regulacje UE.

W Dukascopy Bank rachunek od 5000 USD.

Naszym klientom oferujemy :

- 30% rabatu na prowizje,

- program do podatku,

- 5% zniżki w Maklerska.pl,

- atrakcyjne rabaty na szkolenia,

- 10% zniżki na produkty i usługi programistyczne firmy Luktom.biz.

Niebawem dużo, duuużo więcej!

Opłaca się z nami być :). W razie pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinie wyjątkowo ogólne więc wątpię, że jakakolwiek jest autentyczna... ;)

Niemniej sam mam tam konto od prawie trzech lat i jestem bardzo zadowolony. Gdyby było inaczej to na pewno nie zdecydowałbym się na współpracę.

Ostatnio zostały obniżone prowizje i obecnie wynoszą one (w najwyższym progu prowizyjnym) 35 USD za 1mln USD obrotu, co sprawia, że są jednymi z najtańszych brokerów ECN na rynku.

Jeśli interesuje Cię jakaś konkretna kwestia to śmiało pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to żaden z wymienionych nie są brokerami ECN.

MIG to STP/ECN natomiast Saxo Bank to Market Maker choć faktycznie duży i posiadający bogatą ofertę.

Brokerem ECN jest np. Interactive Brokers, FxPro (konta cTrader)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dawno nie uaktualniałem tu informacji więc w skrócie napiszę jak to teraz wygląda:

- Dukascopy Europe, konto ECN od 100 USD

- oferowane konta w PLN,

- możliwość wpłaty kartą,

- powiadomienia SMS o akcjach wykonanych na rachunku,

- rozbudowana platforma JForex + Visual JForex, czyli aplikacja do tworzenia w prosty sposób automatycznych strategii,

- FX Community, czyli społeczność Dukascopy, która dzieli się wiedzą oraz swoimi sygnałami, a to wszystko za darmo!

- średni spread w ostatnim miesiącu na EUR/USD w godzinach sesji europejskiej to 0,25 pips,

- 30% rabat prowizji dla klientów Forex Club, dzięki czemu WYJŚCIOWA stawka prowizji to 0,00245%

Dodatkowo, istnieje sporo narzędzi wspomagających handel. Najnowszym jest JForex Copier - strategia powielająca transakcje z jednego rachunku na inne.

Szczegóły nt oferty brokera:

http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-europe/

Narzędzia:

http://forexclub.pl/narzedzia/jforex-manual-trader/

http://forexclub.pl/narzedzia/jforex-price-ladder/

http://forexclub.pl/narzedzia/jforex-copier/

W razie wątpliwości lub pytań proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RABAT PROWIZJI 40%

W związku z Nowym Rokiem i minionymi Świętami przygotowaliśmy dla Was mały prezent. Podnosimy NA STAŁE rabat prowizji w Dukascopy Bank i Dukascopy Europe z 30% do 40%. Zmiana ta nie jest ograniczona czasowo i obejmuje zarówno nowe, jak i dotychczasowe rachunki otwarte przez Forex Club. Oprócz zwiększenia zniżki otrzymacie od nas dodatkowe profity :).

Szczegóły:

http://forexclub.pl/wiadomosci/aktualno ... dukascopy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do handlu na kontach rzeczywistych weszły już instrumenty CFD. Dodatkowo, Social Trading, który od dawna funkcjonuje w Dukascopy na kontach demo, teraz także dostępny jest na kontach Live.

Więcej informacji na ten temat tutaj:

http://forexclub.pl/wiadomosci/aktualno ... dukascopy/

Przy okazji, w październiku odbędą się bezpłatne seminaria stacjonarne w Polsce organizowane przez Dukascopy.

1) Warszawa 22 października

2) Katowice 23 października

Udział oczywiście jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły:

http://forexclub.pl/wiadomosci/wydarzen ... -w-polsce/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jak najbardziej. Wystarczy zlecić jakąkolwiek wypłatę z konta. Ale myślę, że nawet bez tego, jeśli napiszesz do swojego opiekuna, to też Ci unieważnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18 sierpnia o 19:00 czasu polskiego odbędzie się darmowe webinarium organizowane przez Dukascopy poświęcone platformie JForex. Prowadzących będzie dwóch, dzięki czemu jeden z nich będzie opowiadał i prezentował platformę, a drugi cały czas udzielał odpowiedzi na pytania. Wszystko oczywiście w języku polskim :).

Aby wziąć udział w szkoleniu nie trzeba się rejestrować - w czasie trwania webinarium wystarczy wejść na stronę Dukascopy pod poniższym linkiem.

WEBINARIUM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...