Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Zigmunto

[komercyjna] Inwestowanie w złoto i srebro przez internet

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Chciałbym podzielić się z Wami bardzo ciekawą możliwością inwestowania w złoto „Good Delivery” za pomocą Internetu, w sposób bezpieczny i wygodny. Strona dzięki której jest to możliwe znajduje się w linku poniżej:

http://zloto.bullionvault.pl/#COOKIECAKE

Osobiście zacząłem inwestować na wyżej wymienionej stronce jakiś czas temu i jestem bardzo zadowolony. Jest to internetowa giełda na której można kupić/sprzedać złoto od innych użytkowników zarejestrowanych w serwisie. Złoto którym można handlować jest najwyższej czystości (Good Delivery) i fizycznie przechowywane jest ono w skarbcu w Zurichu, Londynie lub Nowym Jorku. To gdzie chciałbyś przechowywać swoje złoto zależy tylko od Ciebie i sam sobie wybierasz skarbiec. Prowizje pobierane są od każdej transakcji kupna/sprzedaży lecz są one bardzo niskie (ok. 0.8% wartości transakcji). Istnieje również możliwość zakupienia srebra lecz prowizje są troszkę większe i jedynym skarbcem gdzie on się znajduje jest Londyn. Po zakupieniu złota lub srebra otrzymujecie dokument potwierdzający nabycie kruszcu. Zakupów można dokonywać w jednej z trzech walut: USD, EUR lub GBP. Minimalna ilość kruszcu jaką można zakupić to 1 gram. Aby dowiedzieć się więcej poczytajcie sobie FAQ na stronie:

http://zloto.bullionvault.pl/#COOKIECAKE

Życzę powodzenia i udanych inwestycji w złoto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawy sposób przekazania informacji handlowej (nie wspominając już o przemyconym linku partnerskim). Niestety jednak wybrałeś zły dział - Twoja wypowiedź w żadnym wypadku nie odnosi się do zagadnień związanych z systemami transakcyjnymi czy z jakąkolwiek strategią inwestycyjną. Promujesz jedynie ofertę firmy Galmarley Limited, kpiąc jednocześnie z inteligencji użytkowników tego forum.

W związku z powyższym temat zostaje przeklejony w odpowiednie dla niego miejsce.

Jeżeli chodzi natomiast o inwestycje w złoto, to o wiele bezpieczniejsze i bardziej efektywne będzie kupno odpowiedniego kontraktu CFD u brokera podlegającego gwarancjom depozytowym danego kraju. Licząc nawet spread na poziomie 50 punktów (bez problemu można znaleźć mniej) otrzymujemy koszt zawarcia transakcji na poziomie poniżej 0,04% wartości zajmowanej pozycji (ponad 2 razy taniej niż w ofercie promowanej powyżej firmy). Oczywiście w tym przypadku nie bierzemy nawet pod uwagę dźwigni finansowej, która w razie potrzeby zawsze pozostaje do naszej dyspozycji.

Wracając do bezpieczeństwa:

a) Każda brytyjska spółka Limited jest odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Oznacza to tyle, że w większości przypadków odpowiada ona jedynie do wysokości kapitału zakładowego. Angielska wersja jest dodatkowo o tyle bardziej liberalna, że nie posiada dolnego pułapu wysokości kapitału zakładowego od którego możliwe jest założenie takiej spółki.

b) Idąc nurtem brytyjskim - brokerzy będący podmiotami licencjonowanymi i nadzorowanymi przez FSA (nadzór brytyjski) oraz przykładowo notyfikowanymi przez Komisję Nadzoru Finansowego w Polsce dają mi o wiele większe bezpieczeństwo, aniżeli względnie młoda spółka próbująca jedynie zarobić na fali ogólnego zainteresowania złotem. Dodatkowo należy pamiętać, że w przypadku brokerów podlegających nadzorowi brytyjskiemu mamy do czynienia z systemem gwarantowanych wypłat do kwoty 48 tysięcy funtów (nasze krajowe przepisy są w tym przypadku nie mniej atrakcyjne).

W związku z powyższym prezentowana oferta jest moim zdaniem jedynie efektem ubocznym boomu, który towarzyszy różnego rodzaju inwestycjom związanym ze złotem. Co ciekawe, nawet na naszym rodzimym rynku możemy zauważyć podobną tendencję, gdzie jak grzyby po deszczu powstają coraz to nowe spółki, których działalność opiera się jedynie na zjawisku "złotej hossy" (np. firma Amber Gold Sp. z o.o.).

Nie chcę prowadzić czarnego PR-u w stosunku do wszystkich tego typu firm, jednak bezpieczeństwo o którym każda z nich tak zaciekle wspomina będzie możliwe do zweryfikowania niestety dopiero w momencie, gdy na rynku złota zaobserwujemy głębszą korektę. Szkoda tylko, że cały ciężar ryzyka jest w tym wypadku przeniesiony na inwestora będącego na samym końcu łańcucha pokarmowego "potworka", jakim ostatnimi czasy staje się omawiana przez nas tendencja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...