Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

Konkurs BossaFX

Recommended Posts

Mam przyjemność brać udział w konkursie BOŚu na rynku Forex - Konkurs BossaFX

Będę starał się w miarę na bieżąco opisywać moje poczytania w konkursie i jeżeli ktoś jeszcze z forum bierze w nim udział, to zachęcam do podzielenia się swoimi pozycjami i komentarzami.

Pozycję będę otwierał na interwale 5-minutowym, co jest dla mnie nowością na rynku realnym, gdyż zawsze stosowałem interwał dzienny. Będzie to pewien test mojego systemu i mam nadzieję, że skoro spisuje się na wysokim interwale, to na mniejszym również będzie sprawował się dobrze (testy na M5 pokazały, że jest potencjał).

Kapitał: 1000zł

Interwał: M5

Średni SL: ok 30 pipsów

Maksymalna akceptowalna strata na całym kapitale: 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozycja 1.

EUR/USD - short (11.00)

-8 pipsów

-0.3% na kapitale.

Pozycja 2.

GBP/USD - long (18.00)

-6 pipsów

-0.1% na kapitale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tak dużym SL raczej nie masz szans.:) Ale ja się nie znam, i nawet nie biorę udziału.:)

W większości przypadków SL i tak nie zostanie zrealizowany bo pozycja będzie zamykana ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że Marek startuje do nagrody specjalnej - za zajęcie pierwszego miejsca w rankingu “Optymalny portfel”, układanego według osiągniętych na rachunkach konkursowych stóp zwrotu ważonych ryzykiem :P

Nagroda: 5000 USD

Źródło: bossa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś czuję, że Marek startuje do nagrody specjalnej - za zajęcie pierwszego miejsca w rankingu “Optymalny portfel”, układanego według osiągniętych na rachunkach konkursowych stóp zwrotu ważonych ryzykiem :P

Nagroda: 5000 USD

Źródło: bossa.pl

Największe szanse wysokiej pozycji widzę właśnie w tym rankingu - preferuję spokojny trading bez szaleństw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuszne podejście.

Jeżeli miałbym startować w tym konkursie, to też bym celował jedynie w tę nagrodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie jest tak kolorowo jak na D1 bo jestem -1,55% (6 stratnych pozycji i 2 zyskowne). Do -20% jeszcze daleka droga, tak więc spokojnie mogę otwierać pozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie -5%.

Zgodnie z analizą kolejnych wyników, która jest robiona w przypadku kiedy wyniki nie odpowiadają założonym oczekiwaniom, doszedłem do wniosku, że należy zmienić kilka elementów by odpowiednio dostosować mój styl do krótszych interwałów.

Powzięte działania w celu przystosowania scalpingu do D1:

- przejście na interwał M15

- ściągniecie programu TimeLeft, który co 15 min informuje o nowej świecy. W ten sposób nie obserwuję już non-stop wykresu.

- szczegółowa analiza sygnałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...