Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

kocurnikov

Pytanie natury technicznej

Recommended Posts

Witam, mam pytanko. Czy na platformie MT4 jest możliwość wyświetlenia na 3 osobnych monitorach wykresów 3 różnych instrumentów mając adpaloną jedną platformę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanko. Czy na platformie MT4 jest możliwość wyświetlenia na 3 osobnych monitorach wykresów 3 różnych instrumentów mając adpaloną jedną platformę??

Tak. Jest taka możliwość. Co prawda nie ma standardowej opcji tego typu (przynajmniej z tego co mi wiadomo), jednak osobiście radziłem sobie w ten sposób, że rozciągałem lewą stronę okna platformy do lewego boku pierwszego monitora a prawą stronę do prawej strony ostatniego monitora. Dodatkowo odpowiednio regulując wielkość wewnętrznych okienek z wykresami - mogłem niemal dowolnie przygotowywać sobie podłoże analityczne.

W tym miejscu warto dodać, że prezentowana powyżej opcja jest najbardziej efektywna w przypadku, gdy monitory mamy ustawione w linii poziomej a nie np. piętrami. W każdym bądź razie i tak ostatecznie zdecydowałem się na otwieranie tego samego konta na osobnych platformach z wykorzystaniem różnych komputerów. To rozwiązanie jakoś mocniej do mnie przemawia i wydaje się być także bardziej naturalne (obsługa platformy jest bardziej intuicyjna).

Daj proszę znać czy udało mi się Tobie w jakiś sposób pomóc. Jeżeli będziesz miał dalsze pytania w związku z poruszanym tematem, to na nie również chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi pomogłeś, gdyż zastanawiałem się właśnie czy będzie możliwość rozciągnięcia w poziomie okna platformy i do każdego monitora dostosować okno z wykresem instrumentu. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dowiedziałem się, że jest też możliwość zainstalowania kilka razy platformy na dysku w różnych plikach i odpalenie ich jednocześnie. Nie dublują się i dzięki temu możemy mieć na każdym monitorze otwartą platformę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że tego jeszcze nie próbowałem.

Miałem co prawda uruchomione jednocześnie na jednym komputerze programy Meta Trader 4 oraz Meta Trader MultiTerminal (po jednym razie), jednak sama przyczyna takiego stanu rzeczy była inna niż w Twoim wypadku. Powodem takiego rozwiązania była chęć operowania na różnych kontach jednocześnie, podczas gdy Ty chcesz mieć dodatkowe możliwości związane z wykresami.

Niemniej jednak bardzo ciekawa koncepcja - pewnie kiedyś sprawdzę jak działa. Jak już uda Ci się przetestować wspomniane rozwiązanie, to równie chętnie poznam Twoją opinię w tym temacie.

Dobrze, że dzielisz się informacjami. Zawsze mogą znaleźć się też inni użytkownicy, którym mogą się one przydać.

Powodzenia w badaniu tematu :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy skopiować główny katalog z MT4 i można otworzyć kilka platform z tym samym kontem.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A możesz mi powiedzieć co to jest Meta Trader MultiTerminal? Nie spotkałem się jeszcze z taką aplikacją. Do czego ona służy?

Meta Trader MultiTerminal służył do zarządzania wieloma kontami jednocześnie ale z tego co widzę, to zniknął ze stron brokerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Multiterminal jest oferowany jeszcze przez niektórych brokerów, nie wszystkich z kilku względów:

- swego czasu aplikacja miała sporo dość poważnych błędów co narażało inwestorów na niebezpieczeństwo (znam osobiście kilka dziwnych przypadków...). Prawdopodobnie zostało to poprawione ale niesmak pozostał.

- brokerzy nie zawsze oferują możliwość otwarcia więcej niż jednego rachunku więc aplikacja teoretycznie bezużyteczna;

- za mały popyt ze strony klientów w stosunku do zysków jakie przynosiła ona brokerowi (za każdą aplikację trzeba płacić MQ roczną opłatę licencyjną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do powyższego posta - dołączam zdjęcie ze swojego pierwszego trading roomu sprzed kilku lat kiedy jeszcze byłem nastolatkiem i zacząłem odnosić pierwsze sukcesy na rynku.

img2264n.jpg

Najciekawsze jest jednak to, że dzisiaj jestem już w innym miejscu i co prawda posiadam więcej monitorów (sic!), jednak na co dzień używam i tak tylko jednego, maksymalnie dwóch z nich. Piszę o tym nie ze względu na własną próżność i chęć pochwalenia się sprzętem, tylko w intencji wszystkich, którzy planują rozbudowywać swój trading room - pamiętajcie, że to nie ilość monitorów określa zaawansowanie oraz skuteczność danego tradera.

Oczywiście moja zmiana postrzegania tematu na przestrzeni ostatnich lat może w pewnym stopniu dotyczyć wydłużania czasu utrzymywania pozycji, jednak w przypadku, gdy nie jesteśmy scalperami, to wydaje mi się, że i tak w większości przypadków wystarczy tylko jeden monitor, nawet w postaci netbooka z dostępem do internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle monitorów, to już chyba zbyt dużo. Osobiście wolę rozwiązanie typu: jeden główny + kilka pobocznych.

Zastanawiam się tylko co wyświetlają poszczególne monitory. Widzę co prawda kształty przypominające rynkowe karnety, jednak prezentowane wykresy bardziej wyglądają jak jakieś pochodzące od equalizera lub czegoś podobnego.

Prawdę mówiąc, to nie jestem do końca pewien, że to trading room :-P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko co wyświetlają poszczególne monitory. Widzę co prawda kształty przypominające rynkowe karnety, jednak prezentowane wykresy bardziej wyglądają jak jakieś pochodzące od equalizera lub czegoś podobnego.

Prawdę mówiąc, to nie jestem do końca pewien, że to trading room :-P.

Mi to wygląda na wykresy rozkładu normalnego różnych instrumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Prawdę mówiąc, to nie jestem do końca pewien, że to trading room :-P.

Mi to wygląda na wykresy rozkładu normalnego różnych instrumentów.

Chyba masz rację, tym bardziej, że standardowe wykresy również widać :-P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...