Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nicko13

Trading dla Twojego życia.

Recommended Posts

Witam Przyjaciele :)

Mam nadzieję ,że macie się dobrze. Dziś chciałbym się z wami podzielić kilkoma rzeczami,które jak wierzę są ważne gdy jest się traderem.Chcę napisać o sposobie który pomożę Ci utrzymać konto zawsze zielone.Dojdziesz do miejsca w którym będziesz miał dobry dzień tradingu ,zarobisz trochę kasy ,jednakże jedynie po to by zaraz później ją stracić i wrócić do Twojego kapitału początkowego kilka tradów później.Jeśli już odkryłeś ten fenomen to świetnie,jeśli nie to mam nadzieje ,że odkryjesz to wcześniej(im wcześniej tym lepiej).

Nasz mózg cały czas walczy między dwoma emocjami,chwiością i strachem.Kiedy widzimy trochę zielonych pozycji na naszym koncie,"Chciwość" bierze kontrole i zaczynamy stawiać większe pozycje i bardziej ryzykować.Po prostu zaczynamy wchodzić w trady których nie jesteśmy do końca pewni i zapominamy o zarządzaniu kapitałem by więcej zarobić.Życie na rynku jest jeszcze trudniejsze dla ludzi zaczynających z małym kapitałem ponieważ żyją pod presją szybkiego podwojenia konta,lub zwielokrotnienia go kilka razy pod rząd.

Więc tu mała porada jak nie tracić gdy już zdobędziemy trochę funduszy.Za każdym razem gdy Twoje konto powiększy sie o 15-20% wypłacasz pieniądze lub przelewasz je na inne konto.Tym sposobem nie zobaczysz tych pieniędzy na koncie na którym grasz i nie będziesz niepotrzebnie zwiększał ryzyka.

To wszystko dobrze brzmi ale możesz zadać sobie pytanie "Jak mam zwiększyć swój kapitał,żebym mógł tradować więcej lotów?" Więc już daje odpowiedź co zrobić.Z 20% które wypłaciłeś,50% odłóż na przyszły trading,10% na relaks i zabawe,40% na całą reszte taką jak płacenie rachunków,jedzenie itp. Osobiście sądzę że te 10% jest najważniejszą częścią Twojego zarobku.Jeśli używasz tych 10% na to co kochasz robić,wtedy Twój umysł łączy trading z tymi uczuciami i wynagradza Cię za trading bardziej niż jakikolwiek inny sposób na zarabianie pieniędzy.Powinniśmy traktować trading jako zabawe,ponieważ to świetna rozrywka i jednocześnie sposób na zarabianie dużych pieniędzy. :)

Życzę samych sukcesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Subkonto w przypadku prowadzenia rachunku FX jest sprawą dość istotną. Pozwala nam Ono na dość szybkie zasilenie naszego rachunku w przypadku korzystania w tym wypadku z egolda czy LR. Nie ma takiej możliwości w przypadku korzystania z rachunków bankowych, gdyż czas oczekiwania na gotówkę na rachunku inwestycyjnym jest dość długi. Subkonto ogranicza również nasze ryzyko inwestycyjne, gdyż część zysków powinna być na nie przelewana. Rynek w około 10 % kierowany jest emocjami. Całą resztę da się przewidzieć, jednak musimy na wszystko wziąść poprawkę i zabezpieczyć naszą pozycję bo zawsze ale to zawsze jest jakieś ALE. Jeżeli chodzi o strach najważniejsze by pamiętać iż jakiekolwiek zawahanie przy otwieraniu danej pozycji powinno się przełożyć się na naszą reakcję. Jeśli boisz się po prostu nie graj. Jeśli zawahasz się choć na chwilę, powinienes odpuścić i szukać dalej. Młodzi gracze stwierdzą że ryzyko i tu jest zasadniczy błąd. Jeśli masz system, jeśli nie boisz się wejść w rynek i podążać razem z nim, jeśli jesteś pewien że to co otworzyłeś jest poprawną pozycją nie ma żadnego ryzyka - jedyne najgorszy wypadek to SL i wyciąganie konsekwencji dlaczego tak właśnie się stało - analizowanie i nauka - więc nie ma tutaj żadnej straty. A ryzyko jest wszędzie bo przecież jedząc rybę możemy zadławić się ością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Subkonto jest bardzo dobrym pomysłem, lecz należy pamiętać o tym przy wyborze brokera. AM ma takie rozwiązanie - jesteśmy w stanie w chwilę stworzyć subkonto i przelać na nie część gotówki zarządzając wprost z gabinetu inwestora. :mrgreen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Świetny post i dosyć istotny dla laików. Subkonto jak już wyżej napisali Nicko, Youri i Denon jest ważną rzeczą. Wszystko jednak zależy nadal od psychiki grającego na rynku. Bo przecież to właśnie on musi założyć to drugie konto i postępować zgodnie z własnymi zasadami. Całość znowu skupia sie do zarządzania kapitałem na które jest kilka skutecznych sposobów. Czy te sposoby wykorzysta handlujący ? Kto wie. Mimo wszystko oprócz zakładania subkonta można również wypłacać co określony czas określoną sumę pieniędzy normalnie na rachunek bieżący. I załóżmy 50% tej sumy zostawić w banku a kolejne 50% wydać na rzeczy pasjonujące nas poza Forexem. Bo przecież nie można żyć jedynie w świecie wirtualnych liczb, żeby handel szedł w dobrym kierunku należy zaznawać różnych przyjemności, wypoczynku, wakacji itd.

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam Asvor.

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli boisz się po prostu nie graj.

Mi się wydaje dokładnie tak samo. Poza tym nie podoba mi się założenie z pierwszego postu, że gramy pod wpływem emocji. Moim zdaniem, jeżeli gramy pod wpływem emocji, to gramy po prostu źle. I tyle.

Jeżeli ktoś ma problemy z samokontrolą w trakcie inwestowania są moim zdaniem dwa wyjścia:

1. Zmienić system na taki, z którym będziemy się czuli pewnie, spokojnie, bezpiecznie.

2. Zrezygnować z tradingu. Po co się tak ciągle stresować? Jeszcze ktoś się wrzodów żołądka nabawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...