Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

zulu

ZuluTrade

Recommended Posts

Ja w tym tygodniu otworzyłem konto LIVE, pozostaje tylko kwestia odpowiedniego doboru dostawców sygnałów, bo ostatnio coś różnie to bywa.

Powodzenia i daj znać za jakiś czas jak efekty. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak idzie z tym kontem live? Ważne jest aby wybierać dostawcę sygnału, który korzysta z tego samego brokera co Ty. Wtedy nie ma takich opóźnień między wysłaniem sygnału a otwarciem transakcji na Twoim koncie. Jest też kilka innych rzeczy na które trzeba uważać. Myślę, że mogę pomóc jeśli ktoś jest zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę już czasu minęło, tutaj można zobaczyć efekt: http://zulutrade.pl/Follower.aspx?id=443856

Generalnie pierwsze miesiące to i tak same testy i odkrywanie nowych błędów. No i istotnie nie jest tak różowo jak na kontach demo, zdarzają się opóźnienia w transakcjach, transakcje niezrealizowane i właśnie dlatego taki np. FOREXTECHNO de facto nie wygląda na moim koncie zbyt optymistycznie. Jednego wyłączyłem, drugiego zostawiłem zmieniłem ustawienia i póki co jakoś leci, natomiast ten dostawca nie korzysta z brookera AAAFx stąd te problemy.

Na koncie zostawiłem jeszcze 2 "pewniaków" - zulumaster1 i Canadian FX, z biegiem czasu będzie trzeba im też podziękować. Odłączyłem się już od PIP EMPORIUM, gdyż jak sie okazało to jest jedno z kont FLY ON THE WALL :shock: Najdziwniejsze, że doszedłem do tego przez informacje na profilach innych "dostawców" :shock:

I jeszcze Wise trader podziękuję, jak sie pozycje aktualne zamkną (nie wiem, czy to ma jakiś wpływ więc wole poczekać).

Aaaa, poza tym, to musze jeszcze muszę kiedyś konto na € przenieść, bo z $ nigdy nie wiadomo, a w dodatku są większe opłaty za przelewy etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zulutrade działa, ale rzeczywiście trzeba uważać. Support od niedawna jest dostępny też po polsku i odpowiadają trochę szybciej niż do tej pory.

Zdarza się też, że transakcje są niezamykane w tym samym momencie kiedy dostawca zamyka ale tutaj nawala komunikacja między różnymi brokerami. Zauważyłem, że jeżeli wybieramy dostawców którzy korzystają z tego samego brokera co my to nie ma takich problemów. Poślizgi też są minimalne - maksymalnie kilka pipsów. Jeżeli wybieramy dostawców którzy nie skalpują to nie ma z tym problemu.

Jednak najważniejsze to nie sugerować się rankingiem Zulutrade. Tutaj mam czasami wrażenie, że celowo wprowadzają użytkowników w błąd. Na szczęście odpowiednie ustawienie filtru zaawansowanego daje dobre rezultaty. Nagrałem krótki film w którym pokazuję jak ja ustawiam filtry zaawansowane w Zulutrade:

http://www.auto-forex.pl/jak-ustawic-zaawansowane-wyszukiwanie-w-zulutrade-aby-znalezc-najlepszych-dostawcow-sygnalu-forex

Generalnie mam kilka kont Live podpiętych do Zulutrade z bardzo zachowawczą strategią i nie narzekam. Oczywiście monitoruję je i jeżeli jakiś dostawca zaczyna zachowywać się inaczej niż do tej pory (wbrew wcześniejszemu systemowi) to go blokuję.

Dosłownie na dniach skonfigurowałem oddzielne konto live u brokera aaafx z minimalnym depozytem (250€) i codziennie publikuję zrzut z transakcji na twitterze: http://twitter.com/autoforexpl

Dzięki temu każdy bez ryzykowania własnym kapitałem może się przekonać czy jest sens zakładać konto live w Zulutrade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo zamykania transakcji , to z początku też coś mi się nie zgadzało, dlatego na wykresie w statach jest mała fala.. Zapytałem więc na tym ich "live chat" o konkretną transakcje, która się nie zamknęła i się wyjaśniło wszystko. Generalnie to z zamykaniem akurat nie ma problemów, tymbardziej, że jest nawet funkcja monitu dot. właśnie tych konfilktów (nie wiem po co jest wybór jej włączenia, skoro niesie tylko dodatkowe bezpieczeństwo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Moje zainteresowanie Zulutrade to raptem dwa tygodnie więc dużo nauki mnie czeka. Póki co zacząłem na koncie demo z niewielkim depozytem i tu mam pytanie. Otóż miałem otwartą pozycję jednego z dostawców - na minusie. Pozycja była otwarta kilkanaście godzin ale tylko jedna. W tym samym czasie w historii znalazłem zamknięte ze stratą inne pozycje tego dostawcy otwierane przez niego później niż ta u mnie, których na liście otwartych nie miałem (dopuszczam do otwierania dwóch). O co tu chodzi? Zwiecha systemu czy może jakaś zależność o której nie wiem?

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys probowalem zulutrade i musze powiedziec ze mam bardzo zle doswiadczenia,\ nie polecam te systemy nie sa stworzone do zarzadzania kapitalem.

Możesz podać jakieś konkrety? W sytuacji tak odmiennej opinii od większości w tym wątku, przypadałby się jakaś argumentacja. Osobiście nie korzystam z tego typu rozwiązań, jednak jestem pewien, że znajdą się użytkownicy, którzy chętnie poznają również te negatywne strony, oczywiście o ile nie są one jedynie pomostem do promocji Twojego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety też już się przejechałem na wspaniałości ZT i od dłuższego czasu nie potrafiłem sobie poradzić z dobraniem zyskownych dostawców (ostatnio jak sie trafił jakiś w miarę przyzwoity to dziwnym zbiegiem okoliczności też akurat wtedy musiał przeżyć swoje "załamanie").

Więc jeśli chodzi o ZT to zostawiam póki co tylko 2 dostawców - Forex Cruise Control - z nim od samego początku zyskałem 1575 pipsów. Wynik w sumie mizerny, bo trwa to ponad pół roku. Drugi to Co-FX-24. Jego w prawdzie zaprzestałem w pewnym momencie, ale powróciłem. Teraz ma niewielkie zyski w zamian za mniejszą ilość transakcji i DD.

Z resztą nie mam pozytywnych wspomnień, wszyscy jak dotąd po czasie sie wys**** i de fakto więcej traciłem niż zyskałem.

W sumie to cały czar prysł jak dotarło do mnie, że wszyscy na tym ZT handlują tylko z automatów, więc generalnie taką strategię mogę sobie sam na MT odpalić.. Z wad to też dość spory spadek, na przykład pierwszy dostawca którego wymieniłem prowadzi transakcje za 10-15 pipsów, ma ponad 10.000 zwolenników, zanim to sie wszystko porozsyła po użytkownikach to ostatni z tych 15 pipsów może mieć kilka straty ...

Stwierdziłem, że lepiej wrócić do początku czyli sygnałów email/sms. Niestety, teraz exclusivefx też się wycofali z bóg wie jakiej przyczyny. Jestem w trakcie testów "buyforexsignals". Ktoś coś wie o nich, ma jakieś doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys probowalem zulutrade i musze powiedziec ze mam bardzo zle doswiadczenia,\ nie polecam te systemy nie sa stworzone do zarzadzania kapitalem.

Absolutnie bym się z Tobą nie zgodził.

Zulu zarabia na prowizjach więc im zależy abyś był ich klientem jak najdłużej (czyli żebyś nie tracił) w odróżnieniu od brokerów z Twojego bankructwa nic nie mają.

Udostępniają wiele narzędzi do badania poziomu ryzyka i testy każdych ustawień na danych historycznych. Niestety początkujący użytkownicy chcą być mądrzejsi i wychodzi to różnie.

Zresztą tematowi zarządzania kapitałem na zulu napisałem dużo wpisów na moim blogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na zulutrade nie narzekam. mam konto live od ponad miesiąca - dokładnie od 6 tygodni i mam na nim zysk ponad 13% czyli około 8% miesięcznie. zanim do tego doszedłem to oczywiście otwierałem dużo kont demo i przetestowałem około 50 dostawców a także musiałem stworzyć system ich doboru a także kontroli - czy nie zmieniają strategi. jak na razie mi się to sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc to nie widziałem jeszcze strategii na zulutrade która, by zarabiała ponad rok - dwa, konkretne pieniądze i nie skończyła się wiadomo jak dla traderów ją naśladujących, a siedzę tam już sporo czasu. Jest nie wiele strategii na zulu, które jednak zarabiają systematycznie, ale nie da się na nich zarobić kokosów i są to jak zauważyłem strategie manualne, i bynajmniej nie znajdują się w top 10. Ostatnio testuję ciekawą strategie. Ustawiam tylko jednego SP dokładnie z TOP 1 i gram odwrotnie do niego zakładając, że w końcu wtopi mocniej. Potem ustawiam następnego z TOP 1. Na razie działa startegia :) Jeśli chodzi o moich referentów na zulu to bywają tacy co z 10000 depozyt wyzerowali do około 200 USD. Ale są też tacy co w ciągu roku z 200 USD podbili do 1250 USD. wiec jak ktoś rusza głową, uczy się, kombinuje to da się zarobić. Ale samo bez używania "głowy" to nawet na zulu się nie zarobi kasy. Spotkałem się z opiniami , że zulutrade to scam - bo nie da się zarobić itp. To w takim razie polecam zainwestować w pierwszego lepszego hyipa i wedy można bardzo dobrze zrozumieć słowo scam - jak "firma" - raczej strona internetowa z twoim depo zwija po miesiącu i nic nie płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy już pisałem, ZT nie jest magiczną maszynką do zarabiania pieniędzy.

Trzeba poświecić trochę czasu aby na tym zarabiać.

Po pierwsze nauczyć się zarządzania depozytem/ryzykiem jeżeli jeszcze tego nie umiemy (na potrzeby platformy zarządzanie depozytem jest do bardzo proste. Kilka wpisów na moim blogu) bez tego wyzerujemy się w ciągu miesiąca.

Po drugie (trudniejsze) wybrać odpowiedniego dostawce/dostawców sygnałów lub

aktywnie co miesiąc wybierać kilku "obiecujących" i wprowadzić ciągłą rotacje na swoim koncie.

Należy zwrócić uwagę że dostawcy którzy dostali się już do top10 najlepszy okres mają juz za sobą, najlepiej wytypować takich dostawców którzy dopiero dostaną się do top 10.

Ale na to niestety trzeba poświęcić trochę czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Należy zwrócić uwagę że dostawcy którzy dostali się już do top10 najlepszy okres mają juz za sobą, najlepiej wytypować takich dostawców którzy dopiero dostaną się do top 10. Ale na to niestety trzeba poświęcić trochę czasu...

Zgodnie z teorią dotyczącą zarządzających funduszami, przeszłe stopy zwrotu na najwyższym poziomie, wcale nie określają tego, że przyszłe wyniki będą równie pozytywne. Napisałeś w zasadzie to samo, jednak w odniesieniu do kont na Zulu.

Jeżeli zatem sposobem na zarabianie w opisywany przez Ciebie sposób jest "wytypować takich dostawców którzy dopiero dostaną się do top 10", to podziel się proszę z nami informacjami jak tego dokonać. Według mojej oceny, skoro nie możemy opierać się na przeszłych wynikach, to w zasadzie nie mamy innych informacji niezbędnych do skuteczności danego dostawcy.

W przypadku tradycyjnych zarządzających analizowany może być też profil funduszu. Jeden może być adekwatny do przyjętej już wcześniej strategii, inny natomiast umożliwiać zabezpieczenie już posiadanych pozycji przez realizację odwrotnego scenariusza, cechować się innym poziomem akceptacji ryzyka lub też realizować założenia inwestycyjne na odmiennej klasie aktywów. Może równie dobrze wykorzystywać inne proporcje dla poszczególnych części składowych danego portfela.

W przypadku Zulu w odniesieniu co do którego nie jestem specjalistą (moje doświadczenie z tą platformą ogranicza się do jednorazowego uruchomienia strony głównej), poza listą rankingową/wynikami, potencjalny zainteresowany dysponuje jedynie krótkim komentarzem tradera prowadzącego. Oczywiście jedynie w sytuacji, kiedy zechciał się on podzielić mniej lub bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi swojej działalności.

Reasumując, chętnie dowiem się jaki jest zatem sens angażować się czasowo w strategię zakładającą selekcję dostawców sygnałów, skoro podobnym projektem może okazać się wypracowanie własnej strategii rynkowej oraz jej realizacja. O tyle o ile mogę zrozumieć jeszcze oddanie w zarządzanie swojego kapitału w ręce sprawdzonego zarządzającego, o tyle nie rozumiem czemu ktoś miałby wybrać działanie w ramach ZuluTrade. W końcu prawdopodobieństwo powodzenia planu opierającego się na wyselekcjonowaniu szeregu kolejnych dostawców o wysokiej skuteczności jest chyba nawet niższe, niż prawdopodobieństwo powodzenia przy realizacji średnio-zyskownej strategii w ramach samodzielnego działania bezpośrednio na rynku.

W obydwu omawianych przypadkach należy poświęcić czas na przygotowanie strategii działania, a następnie na samą analizę (dostawców lub rynku) oraz potencjalnego ryzyka. Dodatkowo należy uporać się z konsekwencją własnych działań, wspartą cierpliwością w oczekiwaniu na wyniki. Przy tych wszystkich założeniach, gdzie nie biorę pod uwagę nawet czasu propagacji sygnałów (opóźnień związanych z procesem kopiowania zleceń) oraz jakichkolwiek innych kosztów pobocznych (przyjmuję, że poszczególni brokerzy rozliczają się z dostawcami wewnątrz własnego spreadu) - uważam, że samodzielny trading jest o wiele lepszym wyborem dla każdego potencjalnego zainteresowanego ofertą ZuluTrade.

@zulu: Proszę nie odbierz mojego wpisu, jako odniesienia się do obranej przez Ciebie drogi w postaci promocji takiego czy innego sposobu na rynek. Możliwe, że sam nie dostrzegam zalet, które akurat Tobie są znane. Mam przynajmniej nadzieję, że nie marnujesz czasu na brnięcie w ślepą uliczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to również doszedłem do takiego wniosku jak Twój.

Tylko mi to zajęło ponad trzy lata.

Przez te trzy lata niestety nie udało mi się osiągnąć spektakularnych wyników.

Mimo ciągłych modyfikacji systemów udało mi się opracować całkiem bezpieczny system tylko jest jeden problem...

Stosunek włożonego czasu jaki poświęcałem na zarządzanie kontem do zysków wypadał bardzo niezadowalająco. Zainteresowałem się platformą ZuluTrade aby nie poświęcać czasu na naukę a później na sam trading a wyszło na to że i tak musiałem się wszystkiego nauczyć a później poświęcałem dużo czasu na monitorowanie poczynań dostawców sygnałów.

Nie da się nie stracić na ZuluTrade bez podstawowej chociaż umiejętności zarządzania ryzykiem a to tylko początek długiej listy rzeczy do nauczenia.

Ale nie żałuje że zająłem się platformą ZuluTrade, to czego się nauczyłem to zostanie wykorzystane. Dodatkowo dokładnie prześledziłem kilkanaście strategi dostawców sygnału i sam zacząłem testować własny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

Ale nie żałuje że zająłem się platformą ZuluTrade, to czego się nauczyłem to zostanie wykorzystane. Dodatkowo dokładnie prześledziłem kilkanaście strategi dostawców sygnału i sam zacząłem testować własny.

Nie wydaje mi się, aby jakikolwiek czas poświęcony na naukę miał zostać zmarnowany, bez względu na zagadnienie. Oczywiście czym innym jest bardziej efektywne wykorzystanie zainwestowanego czasu ale to już odmienna kwestia.

Prześledzenie wielu strategii spowodowało zapewne, że nauczyłeś się w pewien sposób filtrować i dopierać rozwiązania, które są zgodne z Twoim stylem tradingowym. Jest tak wiele aspektów, które rozróżniają systemy, że tylko przerobienie odpowiedniej ich ilości pozwala wyłapać odpowiednie niuanse. Może się okazać, ze paradoksalnie wypracowałeś sobie "niechcący" dobrą bazę pod budowę własnych rozwiązań tradingowych.

Według mojej oceny samodzielna budowa jest naturalnym krokiem po zaadaptowaniu odpowiedniej ilości cudzych strategii. Nie da się zacząć od budowy, jeżeli wcześniej nie poświęci się dużo czasu na zrozumienie już funkcjonujących konstrukcji. Swoją drogą 3 lata na Zulu to sporo czasu, aż dziwne, że tak długo wytrwałeś ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZuluTrade jest dopracowanym narzędziem, ale na pewno nie jest automatyczną maszynką do zarabiania pieniędzy.

Trzeba odpowiednio się przygotować (najlepiej na kontach demo) jest to warunek konieczny w przeciwnym wypadku stracimy depozyt mimo całego dopracowania platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...