Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

tomekkap

Formalizacja

Recommended Posts

Witam

Od dawna nie idzie mi zbyt dobrze na rynku Forex. Denon namawiał mnie do formalizacji lecz jakoś to odciągałem na później... W końcu magia świąt na mnie zadziałała i zrobiłem formalizacje mojej gry.

Polecam wszystkim zrobić taką formalizacje na zasadzie swojego systemu.

Naprawdę po formalizacji od razu zauważycie co robiliście źle.

Formalizacja uczy konsekwencji i opanowania.

Moja formalizacja:

CEL:

Osiągnięcie wprawy na rynku ( doświadczenia),

Zysk z kapitału początkowego około 60 % w miesiąc.

Przygotowanie:

Kreślenie fibbo codziennie na nowo, sprawdzanie Wskaźników makroekonomicznych.

Zasady Wchodzenia na rynek:

1. Jeżeli wahasz sie przed inwestycja – nie inwestuj

2. Nie inwestuj na siłę/emocjonalnie

3. Sprawdzenie lini trendu

4. Formacje świec

5. Odbicia od kanału

6. <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a>/pivots

7. Ustawienie Stop Loss na poziomie 2-3 %

8. Potwierdzenie sygnału przez MACD lub inny wskaźnik

9. Moja pozycja jest najpewniejsza na świecie.

Zasady Wychodzenia z rynku:

1. Formacja odwrócenia trendu

2. Na każdym wsparciu/oporze

3. Każda pozycja zamykana na noc lub zostawiona z SL/TP

4. Osiągniecie wystarczającego zysku

Zasady Zarządzania pieniędzmi:

1. Maxymalna zagrywka to 2-3 % - czyli ustawiam Stop Loss na poziomie 2-3 %

2. Target Point na poziomie 3-4 %

2. Osiągniecie wystarczającego zysku - koniec tradingu na dzisiejszy dzień.

3. Strata 2-3 % - koniec tradingu na dzisiejszy dzień.

4. Każdy dzień kończony na + ale nie na siłę.

Po zajęciu pozycji:

Po zajęciu pozycji zapisuje ja w dzienniku tradera - na jakiej zasadzie otworzyłem.

Obserwuje dany kurs i waluty krzyżowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze.

Ja z kolei zostałem ostatnio nauczony przywiązywać wagę do formalizacji i to samo chcę przekazać innym. Cieszę się, że w końcu udało Ci się Tomku podejść poważnie do sprawy. Zobaczysz, że przyda Ci się to.

Co do samej formalizacji to przydałaby się jeszcze formalizacja systemu czyli opis, jak i kiedy powstaje sygnał kupna/sprzedaży. Jest to ważne bo samo wypisanie przez Ciebie tych podpunktów nic nie da, jeśli system którym tradujesz nie jest sformalizowany.

Mnie uczono, że ma to być swego rodzaju algorytm - na końcu masz sie znaleźć w punkcie wyjścia czyli tym przed otwarciem pozycji i każdy jeden krok oraz decyzja muszą być w tym "algorytmie" uwzględnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co wypisał tomekkap to jest formalizacja samego siebie i swojego podejścia do inwestycji, a formalizacja systemu to po prostu zbiór zasad kiedy otwieramy i zamykamy pozycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie - formalizacja systemu to zasady na podstawie ktorych otwierasz i zamykasz. A ta formalizacja to samego siebie - celow itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Formalizacja sama w sobie nic Ci nie daje. Stworzysz ją OK. Patrzysz na nią OK. Grasz nią ? ... w wiekszosci na tym się konczy. Najwazniejsza jest konsekwencja naszego działania wg reguł które sami sobie wyznaczylismy. Jezeli ich przestrzegamy, napewno uda Nam sie zbudowac swoj własny portfel inwestycyjny i nie wazne jest to, czy zaczynamy od 5 czy 1000 usd. Wazne by byc konsekwentnym w dzialaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii formalizacja jest po to by stworzyć sobie plan gry który trzeba zapamiętać i konsekwentnie realizować,przez pewien czas pomaga "kartka" ,ale z czasem wszystko zaczyna sie robic juz automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze jest stworzyć taką formalizacje. Ale takie coś często kończy się na słomianym zapale. Youri tutaj słusznie podkreślił. Napiszemy takie coś, okej. Czytamy takie coś, okej. Ale najważniejsze jest to czy gramy tak jak tam napiszemy. Czy stosujemy się do zasad, jeśli tak to dobrze. Wtedy można z obojętnie jakiego depo stworzyć spory portfel.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...