Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

propan600

Coś tu nie gra ?

Recommended Posts

Witam

Dopiero raczkuję w tej tematyce i chcę rozwiać moje wątpliwości w związku z jednym zagadnieniem,

przeczytałem kilka ebooków, kilka postów na forum, między innymi o dźwigni finansowej,

Wiem na czym polega rynek forex itp, ale nie daje mi spokoju jedna myśl, mianowicie.

Chodzi o różnice kursów walut i otwieranie/zamykanie pozycji.

Nie bardzo rozumiem dlaczego ludzie tak bardzo zwracają uwagę na opcję stop loss, bo np grając obecnie na "Plus500" (pierwszy lepszy broker do nauki na demo) otwierając pozycję nie mam obowiązku zamykania jej w okresie czasu,

sprzedając instrument EUR/USD czekam na spadek kursu, aby zarobić i w opcjach tegoż instrumentu jest napisane np. że:

godziny handlu: Niedziela 23:00-Piąt23:00

Data ważności: Brak

Wygasa codziennie: Nie

Tak więc wedle mojego rozumowania mogę czekać tak długo aż dojdzie do tej obniżki kursu jaka mnie satysfakcjonuje ?

Czy po prostu czegoś nie rozumiem ?

Proszę o wyrozumiałość i wyjaśnienie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje rozumowanie byłoby poprawne, gdybyśmy przyjęli dwa założenia:

1. Nieskończony kapitał

2. Nieskończony czas

Tylko w przypadku posiadania tych dwóch "aktywów" miałbyś możliwość oczekiwania aż kurs wróci do odpowiedniego poziomu. W rzeczywistości bez odpowiedniej strategii zarządzania kapitałem (przykładem stosowania takowej jest używanie zleceń obronnych stop loss) czeka Cię bankructwo, gdyż w rzeczywistości często nie posiadasz aż takiej ilości środków byś mógł pozwolić sobie na czekanie (równoznaczne z traceniem coraz większej kwoty wraz z oddalaniem się kursu od miejsca w którym otworzyłeś pozycję). Nawet jeżeli posiadałbyś odpowiednią kwotę, to musiałbyś ją zamrozić na bliżej nieokreślony czas, przy czym w dodatku nie posiadałbyś gwarancji, że cena kiedykolwiek wróci do "Twojego poziomu" i umożliwi Ci zamknięcie pozycji z zyskiem. Bez względu na to jak byśmy nie oceniali sytuacji, to zawsze będzie brakowało Ci przynajmniej jednego ze wspomnianych aktywów - czasu.

Mam nadzieję, że udało mi się wytłumaczyć Ci poruszane zagadnienie. Jeżeli będziesz miał więcej pytań, to proszę pisz w temacie. W miarę możliwości zarówno ja jak i inni użytkownicy chętnie Ci pomożemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że do zleceń obronnych zmusza cię dźwignia finansowa, która wymaga depozytu zabezpieczającego, gdyż możesz otwierać kilkukrotnie większą pozycję niż pozwoliłbym Ci na to Twój kapitał. Dlatego istnieje możliwość bankructwa.

Co innego gdybyś na przykład kupował walutę w kantorze, gdzie nie ma dźwigni finansowej. Tutaj nie zbankrutujesz, bo zawsze możesz wymienić walutę z powrotem i co najwyżej stracisz część kapitału. Pomijam tutaj zniknięcie danej waluty z rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi !

Więc błąd mojego rozumowania był w miejscu gdzie otwieram transakcję sprzedaży i waluta spada, jeśli spadnie niżej niż mam kasy żeby pokryć straty, automatycznie bankrutuję i system zamyka moją transakcję, czyż tak ?

Nie mogę np. sprzedać EUR/USD po kursie 1.3800 i czekać 2 miesiące aż spadnie do np. 1.3650, bo w ciągu tych 2 miesięcy kurs może podskoczyć do np 1.4500 (teorytycznie) i nie będę miał pokrycia w moich funduszach, czyż tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że dobrze rozumujesz ale źle to napisałeś.

W przypadku kiedy otwierasz pozycję krótką (sprzedaży), to zakładasz spadek kursu. W takim przypadku im niższy kurs pary walutowej tym lepiej, gdyż Twoja pozycja zarabia więcej. Bankructwo w takim przypadku będzie miało miejsce wtedy, gdy otworzysz tokową pozycję i rynek wzrośnie zbyt mocno abyś mógł pokryć straty swoim depozytem. W takim przypadku broker zamyka Ci pozycję i pozostawia Cię z wyczyszczonym rachunkiem.

Jeżeli chodzi o drugi podany przykład, to może się zdarzyć dokładnie tak jak to opisałeś. Jest to sytuacja analogiczna do tej opisywanej wyżej tylko z wyznaczonymi określonymi poziomami, które bez podanych wielkości: posiadanego depozytu oraz zawartej transakcji nadal będą tylko przykładami opisowymi.

W każdym rzeczywistym przypadku możesz obliczyć jak długo (do jakiego poziomu) będziesz w stanie przetrzymać daną pozycję. Niemniej jednak żaden profesjonalny trader nie przeznacza całego kapitału tylko na jedną pozycję, gdyż wiąże się to ze zbytnim ryzykiem, które zazwyczaj staramy się ograniczyć (ewentualnie ustalić na odpowiadającym nam poziomie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...