Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Pozycja testowa

Recommended Posts

W ramach pisania komentarza do sytuacji w Japonii przypomniało mi się, że nie omawialiśmy jeszcze na łamach naszego forum narzędzia, które przez wielu profesjonalnych traderów jest określane mianem klucza do odnoszonego przez nich sukcesu.

Pozycja testowa polega na otwarciu małej pozycji o niskim wolumenie w celu zwrócenia baczniejszej uwagi na analizowany rynek. Nie ma ona na celu maksymalizacji zysku z danego scenariusza, a jedynie stworzenie dla nas punktu odniesienia dla dalszej obserwacji. W tym konkretnym przypadku wykorzystujemy efekt psychologiczny na naszą korzyść - wszystko to za sprawą sytuacji w której nasze starania będą o wiele większe od tych, które miałyby miejsce "na sucho".

Alternatywą dla prezentowanego podejścia może być otwieranie pozycji na rachunku demo, niemniej jednak wspomniany efekt psychologiczny nie będzie tutaj aż tak silny, podczas gdy ilość otwieranych pozycji - za nią ilość jednocześnie obserwowanych rynków - może okazać się w końcowym efekcie zbyt duża. Ostatecznie nie będziemy dysponowali też bazą do dalszego piramidowania, jeżeli jest ono częścią naszej strategii.

Pozycje testowe są o wiele częściej stosowane przez graczy średnio i długoterminowych, niemniej jednak sama idea może przydać się również traderom, którzy preferują transakcje intra-day. Nawet jeżeli cała koncepcja prezentowanego zagadnienia bardziej przystaje do strategii wyszukiwania okazji rynkowych (tych bardziej uznaniowych), to jest również wiele systemów mechanicznych (nie automatycznych typu EA), które mogą skorzystać na tego typu podejściu.

Jak zwykle zapraszam do dyskusji. Chętnie poznam kolejne rozwinięcia prezentowanego narzędzia oraz wszelkie indywidualne interpretacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...