Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

johnyjj2

Testowanie strategii pod kątem ryzyka, MT4 (MQL4 EAs)

Recommended Posts

Witam,

ostatnio testowałem strategię framework (http://www.earnforex.com/mt4-expert-adv ... mework.mq4) i zauważyłem, że przynosi ona bardzo dobry zysk w backtestach na parze GBPJPY w zakresie D1 dla dat 2010-01-01 do 2011-06-05, ale dla wcześniejszych lat ciągle traci. Co może być tego przyczyną?

Testowałem również DVD100-50 (http://codebase.mql4.com/7126) na tym samym zakresie (ostatnie półtorej roku) i widzę, że zyski są satysfakcjonujące.

Co możecie powiedzieć o tych dwóch systemach z perspektywy bardziej doświadczonych programistów? Podejrzewam, że coś jest nie w porządku z pierwszym, zbyt duże ryzyko, skoro dla wcześniejszych lat sobie nie radzi. CO jednak byście powiedzieli o drugim z systemów?

I generalnie, czy warto szukać w internecie EAs i wykonywać dla nich optymalizacje, aby potem wykorzystać w praktyce takie systemy? W jaki sposób najlepiej stwierdzić, czy system jest wiarygodny (czy nie jest zbyt ryzykowny)? Samemu czy szukacie gotowych strategii i optymalizujecie je, czy też raczej piszecie własne?

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...