Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Markus911

Jak to jest z wezwaniem straty?

Recommended Posts

Przykładowa sytuacja.

Na platformie transakcyjnej miałem otwartą pozycję "sprzedaj". W weekend na rynku zaszły zmiany i spodziewałem się, że w poniedziałek kurs zacznie rosnąć. Chcąc ograniczyć straty ustawiłem "wezwanie straty" na minimalnym możliwym poziomie. Założmy, że kurs akcji był 100, ustaliłem wezwanie straty na poziomie 101, ale system zamknął mi transakcję na poziomie 102.

Czy tak powinno być? Czy platforma transakcyjna błędnie zamknąła moją transakcję?

I jeszcze jedno pytanie.

Wpłacam na rachunek np. 5 tys zl. Czy za całe 5 tys zl mogę kupić/sprzedac jakąć walutę, czy musi zostac jakieś zabezpieczenie, z któego będą pobierane ewentualne straty?

pozdrawiam

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykładowa sytuacja.

Na platformie transakcyjnej miałem otwartą pozycję "sprzedaj". W weekend na rynku zaszły zmiany i spodziewałem się, że w poniedziałek kurs zacznie rosnąć. Chcąc ograniczyć straty ustawiłem "wezwanie straty" na minimalnym możliwym poziomie. Założmy, że kurs akcji był 100, ustaliłem wezwanie straty na poziomie 101, ale system zamknął mi transakcję na poziomie 102.

Czy tak powinno być? Czy platforma transakcyjna błędnie zamknąła moją transakcję?

Zamknęła po najniższej dostępnej cenie na rynku, czyli wszystko jest ok.

I jeszcze jedno pytanie.

Wpłacam na rachunek np. 5 tys zl. Czy za całe 5 tys zl mogę kupić/sprzedac jakąć walutę, czy musi zostac jakieś zabezpieczenie, z któego będą pobierane ewentualne straty?

pozdrawiam

Zależy od lewaru, im wyższy lewar tym kwota zabezpieczenia mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie.

Wpłacam na rachunek np. 5 tys zl. Czy za całe 5 tys zl mogę kupić/sprzedac jakąć walutę, czy musi zostac jakieś zabezpieczenie, z któego będą pobierane ewentualne straty?

pozdrawiam

Zależy od lewaru, im wyższy lewar tym kwota zabezpieczenia mniejsza.

Czy mozesz mi to wyjasnić na jakims przykładzie?

pozdrawiam

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie.

Wpłacam na rachunek np. 5 tys zl. Czy za całe 5 tys zl mogę kupić/sprzedac jakąć walutę, czy musi zostac jakieś zabezpieczenie, z któego będą pobierane ewentualne straty?

pozdrawiam

Zależy od lewaru, im wyższy lewar tym kwota zabezpieczenia mniejsza.

Czy mozesz mi to wyjasnić na jakims przykładzie?

pozdrawiam

Zobacz drugi post w tym temacie, opisuję tam, jak obliczyć depozyt zabezpieczający itd:

Depozyt zabezpieczający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...