Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

propan600

Forex a fiskus - i parę innych pytań

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Jestem noobem w świecie Forexa - tzn. przebrnąłem przez literaturę Surdela, pograłem na kilku demówkach i właśnie wchodzę z gotówką. W związku z tym mam parę pytań:

1. Jak wyglądają rozliczenia fiskalne w grze na Forex? Czy rozliczam się raz do roku i czy oprócz Belki będę płacił inne podatki?

2. Jak wygląda sprawa podatków, jeśli założę sobie konto np. na nowozelandzkim ThinkForex? Czy będę podlegał podwójnemu opodatkowaniu?

3. Czym "na chłopski rozum" różni się commission od spread'a? I jedno i drugie, jak rozumiem jest prowizją. Czy lepiej grać na platformie, gdzie spread=0.00008 i commission=0.00006 czy takiej, która ma spread=0.00014 i commission=0.00000?

4. Co to jest slippage? Z tego co rozumiem, jest to obsuwa w realizacji dyspozycji. Trochę mnie dziwi, że polecany na forum AdmiralMarkets ma całkiem wysoki close slippage (>13) - czy to jest stałe, czy zmienne?

Dziękuję za merytoryczne odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

1. Jak wyglądają rozliczenia fiskalne w grze na Forex? Czy rozliczam się raz do roku i czy oprócz Belki będę płacił inne podatki?

2. Jak wygląda sprawa podatków, jeśli założę sobie konto np. na nowozelandzkim ThinkForex? Czy będę podlegał podwójnemu opodatkowaniu?

Wszelkie informacje związane z podatkami na rynku Forex znajdziesz tutaj: http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=171

3. Czym "na chłopski rozum" różni się commission od spread'a? I jedno i drugie, jak rozumiem jest prowizją. Czy lepiej grać na platformie, gdzie spread=0.00008 i commission=0.00006 czy takiej, która ma spread=0.00014 i commission=0.00000?

W przypadku rynku zleceń, jakim jest np. GPW sprawa wygląda tak, że spread jest kreowany przez popyt oraz podaż. Jest to w omawianym przykładzie naturalna różnica oddzielająca możliwość spotkania się przeciwstawnych zleceń w momencie kiedy kupujący oraz sprzedający nie dogadują się co do ceny. Jeżeli chodzi natomiast o commission (prowizję), to w takim przypadku jest ona należna pośrednikowi, jakim jest dom maklerski.

Powyższy schemat ewoluował również do rynku Forex przy czym w niektórych przypadkach (ECN) jest on bardzo zbliżony, podczas gdy w innych (MM) wygląda on tak, że jeden i drugi koszt wędruje prosto do przeciwnej strony transakcji (ew. zabezpieczającego) jakim jest nasz broker. Należy zwrócić jednak uwagę na fakt, że w przypadku kiedy pośrednik sam musi się zabezpieczyć, to on również musi zapłacić spread, jednak w jego przypadku jest on mniejszy, przez co można mówić o "zarabianiu na spreadzie".

Moim zdaniem koszt, to koszt w związku z czym nie ma różnicy, który z nich jest większy. Liczy się zawsze ogólny rozrachunek. Oczywiście w niektórych przypadkach może mieć to znaczenie, jednak trzeba by już takowe omawiać oddzielnie.

4. Co to jest slippage? Z tego co rozumiem, jest to obsuwa w realizacji dyspozycji. Trochę mnie dziwi, że polecany na forum AdmiralMarkets ma całkiem wysoki close slippage (>13) - czy to jest stałe, czy zmienne?

Dobrze rozumujesz w przypadku slippage (poślizgu cenowego). Niemniej jednak nie spotkałem się nigdy w Admiral Markets z takim poślizgiem, jak ten opisywany przez Ciebie.

Nie wierzę, żeby jakikolwiek broker mógł sobie pozwolić na coś takiego, gdyż szybko straciłby klientów. Jedyna możliwość w której opisywana sytuacja mogła mieć miejsce, to publikacjach danych lub inny czynnik generujący wysoką zmienność. W takich sytuacjach większość brokerów ma problemy z zabezpieczaniem własnych pozycji, przez co również ich klientów mogą spotykać trudności.

Tak samo jak rozszerzony spread, tak również slippage jest utrudnieniem na które możemy się zgodzić lub nie - nikt bowiem nie zmusza nas do otwierania pozycji np. w momencie publikacji danych.

Mam nadzieję, że chociaż po części udało mi się wytłumaczyć Ci powyższe kwestie. W razie kolejnych pytań możemy kontynuować wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...