Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

cooqies

Czemu nie mogę zakończyć transakcji?

Recommended Posts

Witam.

Założyłem konto demo na alior bank trader na rachunek 100 000zł 2 tygodnie temu i aktualnie mam ok 193 000 zł. Mam kilka transakcji na minusie i 5 na plusie. Zamierzam jeszcze pograć z miesiąc lub dwa i założyć realny rachunek na 1000zł.

Moje pytanie brzmi dlaczego nie moge sprzedać 3 transakcji po ok 11tys zł i 2 po 3 tyś zł.

Nie wiem dlaczego. Myśle że jest to wina strefy spakowej EURO/USD.

Gram na EURO/USD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alior ma tylko ProTradera, który ponoć trochę kuleje dlatego najlepiej skontaktować się z obsługą, bo może przyczyną być samo oprogramowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem pewnie już rozwiązany ... jednak ważna informacja szczególnie dla osób, które zaczynają swoją przygodę z rynkiem forex:

Transakcji nie można kończyć w okresach zamkniętych od notować czyli od piątku 23:00 do niedzieli do 23:00 i to dotyczy całego rynku forex. Jeśli natomiast chodzi o takie wskaźniki jak WIG20 transakcji nie można dokonywać w momencie kiedy nie odbywa się notowanie danego instrumentu, czyli w tym momencie kiedy GPW jest zamknięta.

Jednak co najważniejsze większość instrumentów można kupować i zbywać 24h 5 dni w tygodniu :mrgreen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początku warto wspomnieć, że przegrzebałem całe forum ale nie ma zbyt wiele wiadomości na wspomniane poniżej pytanie. Otóż: Ok. 6 miesięcy temu zacząłem swoją przygodę z giełdą forex, przeczytałem wiele literatury i codziennie poświęcam kilka godzin na spekulacje na platformie Alior Trader (symulator), podsumowując ogólny bilans po tych 6 m. jestem na plus zmierzam do tego, że więcej wygrywam niż przegrywam i zastanawiam się coraz poważniej nad zainwestowaniem własnych pieniędzy, oczywiście na samym początku będzie to nie wielka kwota ( podobnie jak wyżej 1000-1500zł) aby bardziej oswoić się z emocjami które są nie porównywalne do gry na platformie demo, z biegiem czasu - stopniowo będę inwestował coraz większą sumę...

Jedno z moich pytań dotyczy platformy, jak wspomniałem zacząłem z Alior Trader bardzo się do niej przyzwyczaiłem znam ją już w dużym stopniu, czy radzicie mi abym spróbował też na jakiejś innej platformie zanim zainwestuje swoje pieniądze czy Alior Trader w zupełności wystarczy, podobno jest to pierwsza platforma w Polsce ECN czy to prawda czy są jeszcze jakieś inne, które warto poznać? szczerze mówiąc do końca nie mam większej świadomości czym się różni platforma ECN od pozostałych, poza tym że na platformie ECN ceny zależą od płynności rynku a nie są narzucane przez brokera, czy po za tym są jeszcze jakieś różnice? i jeszcze jedno, na platformie ECN (AliorTrader) można grać na towarach, funduszach itp. czy na innych platformach też jest to możliwe?

Bardzo proszę o odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Platforma Alior Trader obsługuje rynek ECN, tzn. ceny walut, które widzi Pan na swoim monitorze dostarczane są przez kilkanaście największych banków na świecie w czasie rzeczywistym. Są to niemodyfikowane ceny z rynku międzybankowego ze zmiennym spreadem. Obecnie na polskim rynku tylko Alior Trader pracuje wyłącznie w takim modelu, oferując najlepsze kwotowania i pracę na realnym rynku.

Model ECN różni się od modelu market maker, w którym działają inni brokerzy w Polsce. Inni brokerzy oprócz stałych spreadów (np. 2 pipsy na parze EUR/USD, które są wprost zyskiem brokera) zwykle są drugą stroną transakcji swoich Klientów. Jeżeli Klienci zarabiają, broker traci i odwrotnie, co powoduje konflikt interesów. Dodatkowo na innych platformach zdarzają się ceny, których nie ma na realnym rynku, co może powodować realizację zleceń stop loss oddalonych od ceny ECN o kilka pipsów. Kolejną niekorzyścią platform działających w modelu market maker jest rozszerzanie spreadów przy publikacji danych ekonomicznych, a także tzw. rekwoty, czyli rozliczenie transakcji po cenie innej niż cena rynkowa na dany moment.

Na platformie Alior trader może Pan oczywiście inwestować nie tylko na rynku walutowym. Dostępne są instrumenty odwzorowujące ceny towarów, indeksów zagranicznych oraz akcji. Pełne zestawienie wszystkich instrumentów znajdzie Pan w specyfikacji finansowej pod linkiem: http://www.aliorbank.pl/resources/res/r ... mentow.pdf

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z infolinią Biura Maklerskiego pod numerem 19503.

Pozdrawiam

Jakub Wójtowicz

Biuro Maklerskie Alior Bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podsumowując ogólny bilans po tych 6 m. jestem na plus zmierzam do tego, że więcej wygrywam niż przegrywam i zastanawiam się coraz poważniej nad zainwestowaniem własnych pieniędzy, oczywiście na samym początku będzie to nie wielka kwota ( podobnie jak wyżej 1000-1500zł) aby bardziej oswoić się z emocjami które są nie porównywalne do gry na platformie demo, z biegiem czasu - stopniowo będę inwestował coraz większą sumę...

I bardzo dobrze, że ogólny bilans transakcji jest na "+", że zarabiasz na tym. Mądrze podchodzisz do tematu, że najpierw zdobyłeś wiedzę, później trochę poćwiczyłeś, a teraz chcesz spróbować zainwestować niewielką kwotę.

Piszesz o emocjach i to prawda one występują ... w momencie dużego zysku czujemy przypływ adrenaliny i czujemy, że za chwilę jeszcze bardziej podwyższymy nasz kapitał. Jednak trzeba często podchodzić do tematu na spokojnie, choć emocje są ważne. My np. swoim klientom dajemy, którzy spełnią określone warunki dajemy specjalną książkę/ notatnik, w którym mogą zapisywać emocje, które im towarzyszyły podczas zawierania transakcji. Jest to bardzo pomocne, szczególnie by analizować, co kiedy się wydarzyło i jakie to przyniosło konsekwencje.

czy radzicie mi abym spróbował też na jakiejś innej platformie zanim zainwestuje swoje pieniądze czy Alior Trader w zupełności wystarczy

To zależy od Ciebie. Na jakiej platformie czujesz się dobrze.

Piszesz, że chcesz zainwestować niewielką kwotę, więc może pomyśl o GO4X?

- u nas możesz już rozpocząć swoje inwestowanie od 1000zł

- masz możliwość gry na mikrolotach, co ochroni Cię przed ew. dużymi stratami

Teraz jesteśmy na etapie uruchamiania konkursu. Jeśli założysz konto i wpłacisz na nie środki min. 500zł drugie 500zł dostaniesz od nas gratis. W konkursie gramy realnymi pieniędzmi i gramy o fajne nagrody!

Celem jet wygenerowanie jak największego procentowego zysku od kwoty początkowej, więc wpłacając 500zł masz takie same szanse jak ktoś kto wpłacił 2000, czy 5000zł.

Do startu konkursu nie zostało już dużo czasu więc przemyśl to przez najbliższy tydzień. Jak byś miał jeszcze jakieś pytania, to śmiało pisz. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli Klienci zarabiają, broker traci i odwrotnie, co powoduje konflikt interesów.

Należy koniecznie dodać, że Market maker jest pewnego rodzaju łącznikiem interesów. Dany użytkownik dokonuje transakcji kupna, a inny sprzedaży, więc zadaniem MM jest "połączenie" klientów, którzy dokonują przeciwstawnych transakcji. Nie można tego interpretować tylko w kontekście: klient zarabia broker traci, ponieważ rynek forex jest bardzo płynny i jednocześnie jest dokonywanych bardzo dużo transakcji, więc market maker je poniekąd łączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...