Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

def1

Wątpliwości na początku, bo same zyski są ?!

Recommended Posts

Witam,

Moje pierwsze konto DEMO założyłem na MetaTrader 4 z następującymi parametrami:

Depozyt: 3000$

Dźwignia: 1:100

Za 3000$ kupiłem EUR/USD i obserwowałem zyski/straty i generalnie jak to wygląda na tym rynku w MT4. Obserwowałem skoki proporcji EUR/USD przez ponad 2 dni i granica straty wyniosła około 100$, a z tego co pamiętam granica górna zysku wyniosła lekko ponad 100$. Czytałem że na FOREX można bardzo łatwo stracić zainwestowany kapitał, ale jak stracić skoro zysk raz jest na minus a potem na plus i tak a więc nawet gdy jest na 0 to możemy wyciągnąć pieniążki i wyjść na przysłowiowe "zero".

Analizując daną parę tj. EUR/USD mamy analizę wykresu z poprzednich miesięcy i za pomocą tej analizy można zauważyć kiedy były spadki i kiedy można kupić daną walutę po dobrej cenie biorąc pod uwagę jej wahania w poprzednich miesiącach. TEORETYCZNIE po takim zakupie wystarczy śledzić świat gospodarki i oczekiwać na zwiększone proporcje w moim przypadku EUR/USD lub kupić gdy proporcja EUR/USD będzie niska i czekać dopóki nie wzrośnie wlepiając gały w MT4 :)

Oczywiste że na kurs walut mają wpływ różne czynniki ale przecież euro nie spadnie (Raczej ;)) w ciągu miesiąca z 4,5 na 3,5 wzg. aktualnego kursu. Takie podejście jest chyba za bardzo pesymistyczne moim zdaniem. Nasze życie i gospodarka jest raczej stabilna i w najgorszym przypadku można określić jakieś górne i dolne granice zysków i start. Oczywiście są jeszcze marginalne przypadki takie jak chociażby Grecja, a nawet Węgry no i fakt o takich przypadkach to mógłbym powiedzieć o stracie ale to rzadkie i marginalne przypadki.

Kolejna kwestia, która mnie dziwi to sprawa inwestowanie długoterminowe w przypadku rynku walutowego. Fakt można kupić jakąś walutę po niskim kursie i liczyć, że w przyszłości będziemy mieli z niej zysk. Ale jak to się ma w przypadku chociażby gospodarek Europy i USA ? Kupując teraz EUR za 4,5 zł ciężko jest chyba spekulować że za pewien czas osiągnie ono zyski i to jest chyba bardziej ryzykowne niż inwestowanie krótkoterminowe czyli mam na myśli takie że analizując proporcje walut kupujemy gdy proporcja osiąga ekstremum dolne i czekamy dopóki nie osiągniemy zysków i ten kapitał zamrażamy w ten sposób. (W sieci jest pełno negatywnych opinii na temat inwestowania krótkoterminowego, dlaczego ?) Gdy zaczniemy widzieć że inwestycja przynosi określone zyski nawet nie wielkie to możemy sprzedać i powiedzmy niech ten czas oczekiwania trwa 1-3 miesiące to i tak jesteśmy na plusie i chyba na początku to jest satysfakcjonujące, tak ?

Powyższe wnioski są JEDYNIE moimi własnymi które wyciągnąłem i prosiłbym Was o naprostowanie mojego błędnego toku myślenia, bo zapewne taki jest. Wydaje się bardzo proste takie inwestowanie zresztą co mogliście zauważyć czytając mój post - moją pewność siebie w tym co pisałem, ale wiem że zazwyczaj łatwa droga nigdy nie jest tą dobrą drogą :)

Chciałbym uzyskać jeszcze jedną odpowiedź na pewne pytanie, a mianowicie... Jak szybko stracić cały zainwestowany kapitał w FOREX ?

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minęło zaledwie 5 godzin od napisania tego tematu i przez te 5 godzin widzę ogromną stratę na koncie, bo Zysk = -792, skąd taki nagły przeskok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz pozycję otwartą? Trochę się pogubiłem w powyższym opisie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie masz pozycję otwartą? Trochę się pogubiłem w powyższym opisie.

Moje wątpliwości podzieliłem na akapity, a więc jeżeli chciałbyś mi pomóc to każdy akapit traktuj jako osobny wątek ;) Wiem namotałem trochę, jak zwykle zresztą... :)

Gdy zakładałem konto to pokazał mi się tylko 1 serwer gdzie mogę założyć konto i było to konto demo, a informacje o tym serwerze są następujące:

Adres: GoMarkets-Demo

Firma: Go Markets Pty Ltd

Ping=0 a więc wygląda jak dyby to tworzyło jakiś prywatny serwer na moim własnym komputerze, ale może się mylę :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli otwartą pozycję. Na jakiej parze walutowej dokonałeś transakcję?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam na myśli otwartą pozycję. Na jakiej parze walutowej dokonałeś transakcję?

Napisałem na samym początku ;) Na konto demo wybrałem sobie 3000$ i wymieniłem to na EUR/USD, które aktualnie śledzę.

Na obrazku widać tabele "Handel" oraz "Historia rachunku": http://img842.imageshack.us/img842/5222/mt4.png

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj def1 na naszym forum.

Poniżej postaram się rozwiać Twoje wątpliwości. Prawda jest jednak taka, że w niektórych momentach rzeczywiście trudno było zrozumieć co miałeś na myśli. Mam jednak nadzieję, że po przeczytaniu mojej odpowiedzi, chociaż część kwestii stanie się dla Ciebie jasna.

def1 napisał:

(...) Czytałem że na FOREX można bardzo łatwo stracić zainwestowany kapitał, ale jak stracić skoro zysk raz jest na minus a potem na plus i tak a więc nawet gdy jest na 0 to możemy wyciągnąć pieniążki i wyjść na przysłowiowe "zero".

Powyższe stwierdzenie (podobnie jak temat wątku) niestety świadczy o tym, iż nie spędziłeś na platformie transakcyjnej więcej niż kilka dni. Inaczej takie pytanie by nie padło.

Jako, że jesteś początkującym, to oczywiście nie ma czegoś takiego jak złe pytania, dlatego też poniżej załączam odpowiedź.

Zauważyłem w kolejnych postach, że udało Ci się osiągnąć stratę i tym samym pewnie chociaż po części zrozumiałeś, że rynek to miecz obosieczny - daje duże możliwości ale naraża też uczestników na ryzyko. Zadaniem każdego tradera (owego uczestnika) jest dążenie do sytuacji w których prawdopodobieństwo niepowodzenia jest minimalizowane na rzecz maksymalizacji ewentualnych zysków. Poza kilkoma wyjątkami - nie ma na rynku darmowych obiadków rozumianych jako pewne zyski.

def1 napisał:

(...) po takim zakupie wystarczy śledzić świat gospodarki i oczekiwać na zwiększone proporcje w moim przypadku EUR/USD lub kupić gdy proporcja EUR/USD będzie niska i czekać dopóki nie wzrośnie wlepiając gały w MT4 :)

Przyznam szczerze, że nie wiem czym są wspomniane przez Ciebie proporcje. Zakładam, że masz na myśli kurs/cenę. Wiem jednak, że słowo "wystarczy" może okazać się tutaj zgubne. O tyle o ile strategia śledzenia tego co się dzieje w określonych gospodarkach może wydawać się na pierwszy rzut oka atrakcyjna, o tyle jej wdrożenie nie jest już takie łatwe.

def1 napisał:

Oczywiste że na kurs walut mają wpływ różne czynniki ale przecież euro nie spadnie (Raczej ;)) w ciągu miesiąca z 4,5 na 3,5 wzg. aktualnego kursu. Takie podejście jest chyba za bardzo pesymistyczne moim zdaniem. (...)

Na rynku nic nie jest oczywiste, a już na pewno nic nie jest pewne.

def1 napisał:

Kolejna kwestia, która mnie dziwi to sprawa inwestowanie długoterminowe w przypadku rynku walutowego. (...)

Inwestowanie długoterminowe w przypadku rynku walut nie jest niczym nadzwyczajnym. Przykładem może tutaj być określony scenariusz rozwoju danej gospodarki. Jeżeli poprawnie określimy przyszłe zmiany, to równie dobrze poprawnie możemy przewidzieć zmianę kursu danej waluty względem innej.

def1 napisał:

W sieci jest pełno negatywnych opinii na temat inwestowania krótkoterminowego, dlaczego ? (...)

Krótki termin zakłada z reguły większą ilość otwieranych pozycji, co wpływa negatywnie na koszty całego przedsięwzięcia. W końcu im więcej otwieramy pozycji, tym większe ponosimy koszty transakcyjne.

Innym argumentem może tutaj być sama zmienność rynku. Im krótszy wybieramy interwał czasowy, tym większy szum do siebie dopuszczamy. Wydłużanie czasu utrzymywania pozycji pozwala nam również ochronić się przed innymi profesjonalnymi uczestnikami rynku wykorzystującymi najdroższe rozwiązania (np. HFT) mogące namieszać nam w naszych planach.

def1 napisał:

Gdy zaczniemy widzieć że inwestycja przynosi określone zyski nawet nie wielkie to możemy sprzedać i powiedzmy niech ten czas oczekiwania trwa 1-3 miesiące to i tak jesteśmy na plusie i chyba na początku to jest satysfakcjonujące, tak ?

Tego typu naiwność przejdzie Ci po pierwszej styczności z realnym rynkiem lub po przeprowadzeniu kilku testów na platformie demo.

def1 napisał:

(...) Wydaje się bardzo proste takie inwestowanie zresztą co mogliście zauważyć czytając mój post - moją pewność siebie w tym co pisałem, ale wiem że zazwyczaj łatwa droga nigdy nie jest tą dobrą drogą :)

Tutaj nie chodzi raczej o łatwą drogę, a bardziej o błędne założenia.

def1 napisał:

Chciałbym uzyskać jeszcze jedną odpowiedź na pewne pytanie, a mianowicie... Jak szybko stracić cały zainwestowany kapitał w FOREX ?

Na powyższe pytanie sam pewnie sobie odpowiesz i to prędzej, niż Ci się wydaje ;-).

Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...