Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

panimprezka

Opcje binarne

Recommended Posts

Witam, jestem nowy w tematyce forex i inwestowania. Bardzo proszę o informacje co sądzicie o opcjach binarnych i platformach takich jak www.exbino.com ? Znajomy namawia mnie do inwestowania tam, zachwalając prostotę oraz efektywność . Z wypłatami nie ma problemu (pokazał mi swój wyciąg) Czy jest to dobry początek by inwestować w przyszłości na bardziej skomplikowanych platformach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcje binarne są najpopularniejszym rodzajem opcji egzotycznych. Główna różnica w porównaniu przykładowo do opcji standaryzowanych na GPW jest taka, że tutaj z góry wiemy jaki będzie nasz maksymalny zysk przy spełnieniu się określonego scenariusza (zakładając zakup opcji, a nie jej wystawienie). Naturalnie znamy również cenę zakupu owej opcji, gdyż to właśnie ona jest podstawową informacją uzyskiwaną z pozycji platformy.

Jeżeli chodzi o prezentowaną powyżej platformę, to pierwszy raz o niej słyszę. Według mnie jest ona mało wiarygodna, chociażby ze względu na brak informacji na temat jej właściciela, adresu rejestracji czy siedziby firmy oraz nadzoru pod który podlega jej działalność (nawet jeżeli miałby to być nadzór hazardowy, a nie finansowy). W przypadku tego typu firm - prezentowany stan jest kategorycznie nie do przyjęcia.

Osobiście korzystam od lat jedynie z oferty BetOnMarkets, dającej możliwość zawierania nie tylko bardzo zróżnicowanych transakcji ale również tych opiewających na najwyższe kwoty (jednorazowa wypłata z opcji nawet do 50.000 USD). Tego typu możliwość jest chociaż po części gwarancją sporego zaplecza, co w przypadku firm para-finansowych jest elementem niesłychanie istotnym.

Warto dodać, że niektórzy wykorzystują wspomniany rodzaj opcji zamiast zleceń obronnych Stop Loss. W przypadku dobrego wkomponowania może się to okazać rozwiązaniem niesłychanie istotnym, trzeba jednak pamiętać, że rozliczenie danego rachunku będzie odbywać się w takim wypadku na dwóch rachunkach (brokera Forex oraz BOM).

Osobiście klasyfikuję opcje binarne, jako swego rodzaju uzupełnienie innych strategii, aniżeli samodzielną formę inwestowania/spekulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu, ale przynajmniej mogę się podzielić już pierwszymi spostrzeżeniami...

Będąc bardzo ostrożnym przy pierwszym depozycie, złożyłem absolutne minimum 100 euro i dzień po zażądałem od razu jego wypłaty, na co pracownik Exbino grzecznie zapytał tylko czy nie potrzebuję pomocy lub przeszkolenia w inwestowaniu na ich platformie. Odpowiedziałem, że chce po prostu wypłacić pieniądze. Środki pojawiły się z powrotem na moim koncie bankowym po 2 dniach roboczych! Depozyt składałem przelewem przez transferuj.pl i tak też pieniądze do mnie wróciły.

Przy kolejnym depozycie zapytałem o bonus powitalny i udało mi się pozyskać 50% od depozytu. Myśle, że to wystarczająco by oswoić się z platformą.

Nie będę rozpisywał się o swoich inwestycjach, raz trafniejszych raz mniej. Dodam tylko, że udało mi się obrócić bonusem i teraz bawię się drobnymi kwotami a swój wkład całkowicie wypłaciłem (również przez transferuj.pl na konto bankowe).

Co do wad platformy to na pewno zaliczyć trzeba błędy językowe w tłumaczeniu, które jednak z każdym dniem są korygowane, czasem trafniej czasem śmieszniej. Platforma pracuje stabilnie, zdarzyło się, że kilka razy mnie wylogowało. Super sprawą jest kreator opcji, który pozwala na pełniejszą kontrolę nad planowanymi ruchami, w weekendy natomiast dostępna opcja one touch kusi bardzo ale nie zdecydowałem się jeszcze na zagranie, z obserwacji wynika ze około 20% z nich jest trafionych więc nie łatwo ale i zwrot dużo większy.

Na plus więc obsługa klienta i szybkie wypłaty depozytu. Na minus to, że czasem ciężko się dodzwonić do pracownika Exbino a i na livechat spotkać można kogoś tylko w "godzinach pracy". Mam nadzieje, że komuś moja wypowiedź się przyda i zapraszam do zadawania ewentualnych pytań. Jeśli również ktoś chciałby tam założyć konto to proszę o kontakt:) jeśli zrobimy to w odpowiedni sposób to oboje dostaniemy dodatkowe 50$ gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona jest wporzadku.Wyplaty realizuja w ciagu jednego dnia.

Zeby handlowac opcjami trzeba miec troche szczescia tak jak we wszystkim.Przypomina to nieco ruletke gdyz mozemy obstawic wylacznie dwie opcje przy niewielka z naszej strony regulacja profitu do straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na opcjach binarnych grałem przez kilka miesięcy na tzw. "pewniaki" czyli wykresy takie jak poniżej:

5ec9511840723f3fm.jpg

Mogę wam przedstawić statystyki:

najpierw grałem z trendem, czyli jak rośnie to call, jak spada to put.

Na 37 transakcji 13,5 sukcesów, czyli skuteczność 36%. (połówka to TIE)

Wtedy pomyślałem, że lepiej wyjdę jak zagram przeciw trendowi.

I tutaj miałem faktycznie lepszą skuteczność:

Na 116 transakcji 62 sukcesy - 53% skuteczności.

A żeby wygrać trzeba mieć dużo więcej niż 56% skuteczności (56% jeżeli obstawiamy tylko te instrumenty, które dają 80% zwrotu, i wtedy dopiero jesteśmy na zero)

Tak czy tak na tej prostej strategii byłem w plecy.

Jakbyście chcieli grać na 60s i podwajać z każdą przegraną transakcją inwestycję od 5$ w górę (strategia progresywna) to statystyki moich prób wyglądają następująco:

na 299 transakcji wykonanych zostało 150 pełnych cykli, w tym 2 cykle przegrane (wtopa 7x pod rząd)

Według mnie te proste strategie nie działają, bo na wykresie, który przedstawia nam broker jest za krótki okres przedstawiony aby określić trend. Stąd statystyki są zbliżone do 50%.

Jak chcecie to poniżej link do strony, gdzie są notowania oparte na Reutersie, czasie rzeczywistym (takie same jak np. na Trade rushu) a przynajmniej można wykres świecowy zobaczyć:

NETDANIA

Więcej o pułapce prostoty opcji binarnych można przeczytać tutaj:

http://www.drogainwestora.pl/?p=43

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy kolejnym depozycie zapytałem o bonus powitalny i udało mi się pozyskać 50% od depozytu. Myśle, że to wystarczająco by oswoić się z platformą.

Jest wiele ofert podobnych i lepszych. Niestety na chwile obecna tylko 3 "brokerów" dysponuje językiem polskim. Z zagranicznych nawet do 200% od wpłaty, oczywiście przy większych kwotach. Dla przykładu zestawionko: brokerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcje binarne wydają się dobrym rozwiązaniem, dla osób z mniejszym doświadczenie. W ostatnim czasie obserwuje się także zwiększone zainteresowanie nimi.

Dzięki za podzielenie się doświadczeniami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można dodać, że pomimo występowania opcji binarnych w obrocie to wciąż nie są kwalifikowane jako instrument finansowy. Bodajże, jedynie Cypr wprowadził jasne przepisy regulujące obrót opcjami binarnymi. Sposób rozliczania opcji, pozwala ukrywać rzeczywiste koszty transakcyjne. Metody i sposób rozliczania pośredników powinien zniechęcić do inwestycji. Pośrednicy otrzymują cześć zysku wygenerowanego na podstawie strat Klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zajmuję się opcjami binarnymi od ponad pół roku i jestem zadowolony. Przeciętne zyski (średnia z 6 miesięcy) to 600 zł miesięcznie. Bywały lepsze miesiące (w sierpniu zarobiłem niecałe 1500 zł) i miesiące gorsze (w październiku byłem na małym minusie - 25€).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcje to dobry instrument na początku, zanim ktoś jeszcze zdąży zainteresować się prawdziwym Forexem.

Fajnie, że można pobawić się już 1 USD. Bez wątpienia opcje mają swoje zalety... Ale traktowałbym to jako wstęp do tego, jaki potencjał drzemie na FX.

Trochę informacji:

http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy- ... e-binarne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zainteresowałem się opcjami binarnymi, po tym jak przeczytałem artykuł https://www.coolforex.pl/opcje-binarne/ich-zalety . Sporo dowiedziałem się z niego o zaletach opcji binarnych. Na pewno znajdę tu wiele osób z dużym doświadczeniem i stąd moje pytanie, jaką strategię polecalibyście początkującemu?

Podobno najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest połączenie analizy fundamentalnej (śledzenie wiadomości ekonomicznych) i analizy technicznej (wykorzystywanie grafów) ale z własnego doświadczenia wiem że dla osoby niedoświadczonej takie suche informacje mało wyjaśniają :)

Proponuję Ci koniecznie skorzystanie z konta demo :) w opcjach binarnych najlepiej uczy praktyka i tego nie da się przeskoczyć.

A później, kiedy już będziesz grać na poważnie, baw się transakcjami na małe kwoty.

To jest najlepsza strategia dla osoby początkującej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...