Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Adrian

Wykres

Recommended Posts

Witam nurtuje mnie pytanie. Jak to jest że te same wykresy świecowe wyglądają inaczej u brokerów?

Obrazki wszystko powiedzą:

9f7f8c5f5ea8611cmed.jpg

Noble Markets

9953d8bb038cb2e3med.jpg

Admiral Markets

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy broker może posiadać dane z innego źródła, stąd te rozbieżności.

To są konta demo? Bo to ma duże znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykresy z konta real są w większości przypadków dokładniejsze, przynajmniej na MT4.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wykresy z konta real są w większości przypadków dokładniejsze, przynajmniej na MT4.

Ok dzięki za odpowiedzi :-)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie ma reguły czy to demo czy real.

Różnice mogą wynikać z różnych datafeedów używanych przez brokerów, a także stopnia ich filtrowania, czyli gdzie u jednego brokera DF będzie "szybki i dokładny" otrzymamy np. 10 ticków, a u innego tylko 7. Dzięki temu niektóre ceny mogą zostać "pominięte" na naszym wykresie.

Pamiętaj też, że Forex to rynek zdecentralizowany i nie ma jednej właściwej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już porównanie wszystko wygląda tak jak poprzednio nic się nie zmieniło (AM real/ NM demo). Wydaje mi się że jak bym miał scalpować to lepiej by mi było na NM ponieważ tam lepiej widać świece jakie są i jak się tworzą na M1.

Przed chwilą zacząłem swoją przygodę z Forexem i jak narazie zagrałem dwa razy sell na złocie i jestem na plusie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tez dopiero zaczynam na forex i korzystam z Admiral Markets (Meta trader 4) konto real. Wykresy roznia sie od innych znalezionych przeze mnie. Nie wiem co jest tego powodem. Ostatni wykres oraz recenzje czytalem odnosnie eur/pln na stronie domu maklerskiego Trigon i tam dokladnie widac luke cenowa z 26 stycznia na ktorej to podstawie zostala dokonana analiza techniczna. Na moim dziennym wykresie nie ma zadnej luki wiec i analiza w moim wykonaniu jest inna. Pomijam fakt ze świece wyglądaja inaczej a nawet są inne poziomy otwarcia i zamknięcia. Kurs kupna na koniec 17 lutego mam na poziomie 4.1797 - dla porownania przeszukalem inne dane i prawie w kazdym przypadku ten poziom jest inny.

Dlaczego tak jest, dlaczego wykresy tej samej pary walut o tych samych parametrach wykresowych wygladaja inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkową możliwością jest skorzystanie z niezależnego źródła danych jakim może być np. QuoteCenter od Thomson Reuters. W takim przypadku mamy pewność, że dane nie są filtrowane lub odpowiednio modelowane (np. średnia z kilku różnych datafeedów). Jak wiadomo każdy broker ma inną politykę i inaczej rozwiązuje kwestie związane z wykresami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...