Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

rafq

Rozjeżdżanie się Fibo, linii trendu, kanałów etc.

Recommended Posts

Witam, otóż problem dotyczy tego iż jak narysuję sobie np zniesienia fibo na h4 i zmienię interwał na powiedzmy D1 to fibo nie pokrywa się z tym co wcześniej wyznaczyłem, po prostu jedna lub dwie granice ( 0 lub 100 %) nie są na tych samych cenach na których powinny być wg H4. Jak sobie z tym poradzić ? Czy to jest jakiś błąd ? Z czego to wynika ? i wreszcie na którym interwale wskaźnik będzie dokładniej narysowany ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to spowodowane niedokładnym nałożeniem Fibo na wykres. Postaraj się aby analizowana fala została ujęta Fibo dokładnie przy dołku/szczycie na danym interwale - tym samym będzie się pokrywało z innymi interwałami (jak wiadomo świeczka na H4 składa się z 4 świeczek na H1). Bądź dokładny jak chirurg podczas operacji a wszystko będzie pasowało idealnie ;-) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Bounce tego nie ma opisanego :-P

Już tlumaczę:

Bounce opiera się na tym, że widzimy wykres liniowy wygładzony, a normalny wykres zastępujemy stworzonym przez nas wskaźnikiem. Tym samym zarówno Fibo jak i linie trendu będą przyrównywały do niewidocznych świeczek bądź linii z wykresu (ich nie widać bo widzimy same HLC z Bounce'a). Myślę, że to powinno rozwiać Twoje wątpliwości.

Rada:

Jeżeli przeciągniesz dalej linie którą próbujesz nakreślić i nie będziesz zaznaczał jej zakończenia na wykresie to wszystko ładnie się pokryje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym przeciągnięciem to nie wpadłem na to.... Dzięki :)

Ale w międzyczasie przypomniałem sobie, że jest chyba coś takiego jak opcja magnetic lines czy coś takiego, dzięki temu jak najedziemy końcem linii w okolice np high danej świeczki zadziała ona "magnetycznie" i przyciągnie do siebie punkt który w danym momencie wykreślamy.

Jest jedno ale: nie pamiętam gdzie była ta opcja, a tak na szybko to nie widzę, będę miał możliwość dokładnie sprawdzić dopiero koło wieczora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...