Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

chemik86

Pytanie o SL i TP

Recommended Posts

Witam ponownie,

mam dość smieszne pytanie i nie potrafię na nie nigdzie znaleźć odpowiedzi,

dlaczego w MT 4 SL oraz TP mogę ustawić tylko od 50 pips wzwyż, natomiast w

cTrader występują zupełnie inne (mniejsze) wartości.

Czy to ma związek z tym, że cTrader jest kontem z ECN (nie wiem czy pisze się

z ECN czy typy ECN więc przepraszam ;) ) czy też

ja czegoś nie potrafię "ustawić" lub po prostu nie rozumiem.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Poziomy stop-limit (tak to się fachowo nazywa ;) ) wprowadzane są przez brokerów MM zazwyczaj dlatego by inwestorzy nie zawierali zleceń z tak małymi TP/SL, bo to może skutkować ich bardzo szybką realizacją (a broker MM musi lub przynajmniej powinien je dokładnie egzekwować), co utrudnia zabezpieczenie pozycji na rynku.

Natomiast na koncie ECN zwyczajnie nie ma potrzeby by wprowadzać takich limitów. Wynika to z faktu, że zlecenie od razu realizowane jest z drugą stroną transakcji i broker odpowiada tylko za skojarzenie tych dwóch inwestorów, a sam nie musi zawierać przeciwstawnej pozycji na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak jeszcze dodam dla ścisłości ;)

Gdzieś jest napisane, że na kontach ECN nikt nie robi problemu w kwesti scalpingu,

i teraz kwestia wydaje się bardziej logiczna, no bo jak scalpowac z limitem ponad 50 pips.

Jakbym uważniej czytał to bym pewnie do tego doszedł, jeszcze raz dzięki za odpowiedz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z limitem 5.0 pips można skalpować jednak potem już różnie brokerzy mogą do tego podchodzić... ;)

Możesz zamykać "z ręki" na mniejszym proficie. Z resztą najpierw należałoby sobie zdefiniować skalpowanie, bo jednej definicji nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem początkującym traderem gram na platformie demo ok. 10 miesięcy i na koncie rzeczywistym ok.1,5 miesiąca do dnia wczorajszego... Moje pytanie dotyczy SL i sytuacji która miała wczoraj miejsce i którą nie do końca rozumiem, otóż ustawiony prze zemnie SL nie zamknął pozycji w oznaczonym miejscu, a w następstwie uaktywnił sie Stop Out i straciłem wszystkie środki (na szczęście nie było ich dużo) , po telefonie do biura obsługi Pani powiedziała, że czasami zdarzają się kwotowania i trzeba być na to przygotowanym i takie sytuacje mają czasami miejsce. Przez cały czas który gram na platformie demo nigdy taka sytuacja nie miała miejsca, więcej nigdzie przez ponad rok jak interesuje się giełdą Forex nie trafiłem na informacje, że SL może "nie zadziałać", dodam że gram na platformie ECN, jeżeli ma to jakieś znaczenie.

Bardzo proszę osoby bardziej doświadczone ode mnie o odniesienie się do wyżej wymienionej sytuacji i objaśnienie jej w miarę możliwości.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest luka cenowa na wykresie? Bo jeżeli nie, to nie rozumiem, jak mogłeś stracić wszystkie środki. W przypadku niezrealizowania zlecenia po cenie SL, pozycja powinna zamknąć się po najbliższej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) po telefonie do biura obsługi Pani powiedziała, że czasami zdarzają się kwotowania i trzeba być na to przygotowanym i takie sytuacje mają czasami miejsce.(...)

Kwotowania zdarzają się non-stop, przecież na tym polega bieżąca aktualizacja notowań. W związku z tym nie rozumiem tłumaczenia pani z BOKu. W przypadku ECN Aliora mogło być tak, że nie wystąpiła wskazana przez Ciebie cena, co oznacza, że system nie mógł zrealizować tej "nierynkowej". Mimo wszystko nie powinno dojść aż do realizacji stop out, gdyż oznaczałoby to, że system nie zareagował nawet w sytuacji kiedy rynkowa cena już wystąpiła.

Jest to sytuacja o tyle nieciekawa, gdyż przykładowo FxPro również nie zrealizuje Ci SLa, jeżeli zawiera się on w luce weekendowej. Możliwe jest jednak zamknięcie po pierwszej najlepszej cenie rynkowej na otwarciu, jak tylko możliwa będzie jego realizacja. Tak samo sprawa ma się w trakcie sesji - jeżeli ustawisz zlecenie obronne na poziomie dla wartości wskazanej nawet do piątego miejsca po przecinku, to w sytuacji, kiedy niemożliwe będzie zrealizowanie na takim poziomie, na pewno zlecenie zamknie się po najbliższej możliwej do uzyskania cenie.

Wyjaśnienie sytuacji może być tez inne. Możliwe jest, że kwota posiadana na rachunku nie wystarczyła na utrzymanie pozycji w sytuacji, kiedy rynek doszedł do ceny rynkowej po luce. Prawdopodobnie musiała to być luka weekendowa, gdyż wahania aż z takimi lukami w trakcie sesji raczej nie występują (no chyba, że mówimy o szczególnej publikacji danych lub ważnych informacjach makroekonomicznych).

Przez cały czas który gram na platformie demo nigdy taka sytuacja nie miała miejsca, więcej nigdzie przez ponad rok jak interesuje się giełdą Forex nie trafiłem na informacje, że SL może "nie zadziałać"

W przypadku demo nie ma znaczenia, czy dana cena rzeczywiście wystąpiła na rynku. Zlecenie najczęściej i tak zostanie zrealizowane. Brak gwarantowania zleceń obronnych wewnątrz luk jest powszechny na rachunkach realnych, gdyż sam osobiście zarobiłem bardzo dużo swego czasu tradując u brokerów, którzy na realizację tego typu zleceń się godzili (istnieją narzędzia umożliwiające osiąganie zysków za każdym razem kiedy takowa luka wystąpi bez względu na jej kierunek).

Proponowanie takiej realizacji oznacza nic innego jak to, że broker jest animatorem (market maker), który ustala ceny według własnego uznania, co nie zawsze musi być realnym odzwierciedleniem warunków rynkowych (nie mówię teraz ani o Aliorze ani o FxPro). Pamiętajmy bowiem, że tego typu "własne ustalenia" brokera działają w dwie strony. Tak czy inaczej wskazana realizacja w długim terminie - zakładając efektywność rynków - byłaby prawdopodobnie nieopłacalna dla jakiegokolwiek brokera. Istnieją jednak mimo wszystko tacy, którzy uważają inaczej (jak widać po niektórych ofertach).

dodam że gram na platformie ECN, jeżeli ma to jakieś znaczenie.

Teoretycznie powinno to działać na Twoją korzyść, gdyż masz dostęp do szerokiego grona dostawców płynności, jednak jak widać może się okazać, że Alior Bank ma na ten temat nieco inne zdanie. Warto dopytać, gdyż z uzyskanych informacji wynika, że realizacja rzeczywiście była dziwna.

Czy aby na pewno posiadałeś środki, aby utrzymać taką pozycję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpisuję dopiero teraz, ponieważ zdecydowałem się na złożenie reklamacji do BM Alior i dzisiaj otrzymałem odpowiedź o której zaraz napisze, wcześniej jednak chciałbym bardziej przybliżyć i z wizualizować sytuację która miała miejsce dnia 22.05.2012, poniżej przysyłam dwa wykresy jeden 1D oraz tickowy wyraźnie opisane, głównie chodzi mi o sytuację z wykresu tickowego na którym widać jak cena Bid i Ask równomiernie przecinają linie ustawionego SL, który nie zamyka pozycji w wyznaczonym miejscu.

Zespół Nadzoru i Kontroli Zgodności z Prawem podpierając się paragrafem 50 ust. 5, który mówi:

http://www.aliorbank.pl/resources/res/r ... in_OTC.pdf

§50 ust.5: Take Profit - warunek powodujący aktywowanie i przekazanie na rynek zlecenia zamykającego otwartą pozycję, gdy aktualna oferta rynkowa osiągnie określony poziom, mające na celu realizacje zysków z otwartej pozycji;

Który moim zdaniem, nie do końca odnosi się do sytuacji opisanej powyżej. Pomijając ten fakt, piszą dalej:

"zlecenie SL jest warunkiem powodującym aktywowanie i przekazanie na rynek zlecenia zamykającego otwartą pozycję, gdy aktualna oferta rynkowa osiągnie określony poziom. Realizacja zlecenia następuje po najlepszej dostępnej w danej chwili cenie rynkowej. Stąd też cena wykonania może różnić się od ceny ustawionej jako poziom SL, na co Biuro M. nie ma żadnego wpływu. W związku z faktem, że wystawione przez Pana zlecenie SL, przy dużej zmienności cen instrumentu EUR/TRY, nie mogło trafić na odpowiednią ofertę, pozycja została zamknięta poprzez Stop Out."

Reasumując, chodzi mi tylko o sytuację z wykresu tickowego na którym cena równomiernie przecina pozycję SL.

Bardzo proszę osoby bardziej doświadczone o odniesienie się do opisanej sytuacji.

Z góry dziękuje

EURTRY1.png.6911ab49001bed21a9df74e22fbb

tick.png.391c0ca373edf65f9afc45d36e73a95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depozyt obowiązkowy pękł przed zamknięciem sesji bo innej przyczyny nie widzę.

Depozyt obowiązkowy mógłby pęknąć gdybym nie ustawił SL, jednak miałem go ustawionego dużo wyżej, mimo to nie zamknął pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...