Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Kaktus

Pomóżcie znaleźć brokera!

Recommended Posts

Jakiej oferty szukam:

- broker STP

- zlecenia od 0.01 lota

- dozwolony hedging na EURUSD

- darmowe SWAPy (konto islamskie)

- platforma MT4

- lewar 1:200-1:1000

- niski spread

- brak lub niski commission

Jeśli znasz takiego brokera to wpisz link do www.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc w znalezieniu takiej oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konta islamskiego tak prosto nie założysz - to po 1.

Lewar powyżej 1:500 można włożyć między bajki - to po 2 :).

Brak prowizji przy niskim spreadzie i to na platformie STP jest nierealny, chyba, że u jakiegoś SCAMa. Spready w STP i ECN z reguły są niskie i rynkowe ale prowizji tu nie unikniesz, a teraz pytanie ile dla Ciebie to "niska" prowizja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konta islamskiego tak prosto nie założysz - to po 1.

No to słaby z Ciebie doradca skoro tak uważasz ;)

Dostałem już kilka linków i zaczynam po kolei sprawdzać:

STP:

http://www.ufxmarkets.com/accounts/islamic-account

https://www.ibfx.com.au/Authentication/ ... %2fSummary

http://www.roboforex.com/operations/swap-free/

https://www.universal-fx.com/

http://www.acfx.com/live-account/live-a ... ation.aspx

http://www.afbfx.com/en/SwapFreeAccount.html

http://www.trading-point.com/islamic-accounts

http://www.hotforex.com/pl.html

http://www.aaafx.com/IslamicAccounts.aspx

MM:

http://instaforex.com/pl/

Lewar powyżej 1:500 można włożyć między bajki - to po 2 :).

Nie przekonałeś mnie :)

http://instaforex.com/pl/ ma 1:1000

https://www.exness.com/ ma 1:2000

Brak prowizji przy niskim spreadzie i to na platformie STP jest nierealny, chyba, że u jakiegoś SCAMa. Spready w STP i ECN z reguły są niskie i rynkowe ale prowizji tu nie unikniesz, a teraz pytanie ile dla Ciebie to "niska" prowizja.

To w zasadzie nie ma takiego dużego znaczenia. Wystarczy jak się zamknie średnio w 1,5-2 pips

Podstawa to STP, hedging, konto islamskie, 0.01 lot oraz brak ograniczeń ilości jednocześnie otwartych zleceń.

P.S.

Wrzucajcie brokerów z free SWAP, ponieważ muszę rozrzucić kapitał co najmniej pomiędzy 10 brokerów.

Mile widziana pomoc jakiejś firmy wprowadzającej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to słaby z Ciebie doradca skoro tak uważasz ;)

Może i słaby ale przerobiłem już z 40 firm na własnych środkach. Wiem, że wielu brokerów je oferuje ale często marudzą przy próbie ich założenia przez Europejczyków... To miałem na myśli, z resztą zobaczysz sam ;).

Nie przekonałeś mnie :)

http://instaforex.com/pl/ ma 1:1000

https://www.exness.com/ ma 1:2000

Oczywiście, znam tych brokerów. Tylko zadaj sobie pytanie jak bardzo solidne to firmy? Insta uznawany jest jako SCAM (np. na Forex Peace Army). Sam miałem kiedyś tam konto i tak fatalnej egzekucji nigdzie nie widziałem. Jednym słowem wg mnie tragedia ale kto co lubi ;).

Crown Forex też miał 1:1000. Miał. Sam sprawdź czemu już nie ma...

Pytanie na czym Ci zależy. Czy tylko na dużej dźwigni u firmy o wątpliwej opinii i przeciętnych jakościach usług czy też jesteś gotów na jakiś kompromis. Powodzenia ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to słaby z Ciebie doradca skoro tak uważasz ;)

Może i słaby ale przerobiłem już z 40 firm na własnych środkach. Wiem, że wielu brokerów je oferuje ale często marudzą przy próbie ich założenia przez Europejczyków... To miałem na myśli, z resztą zobaczysz sam ;).

Na razie mam inne doświadczenia. Brokerzy często udostępniają możliwość włączania darmowych SWAP w pokoju inwestora i nikt o nic nie pyta.

Nie przekonałeś mnie :)

http://instaforex.com/pl/ ma 1:1000

https://www.exness.com/ ma 1:2000

Oczywiście, znam tych brokerów. Tylko zadaj sobie pytanie jak bardzo solidne to firmy? Insta uznawany jest jako SCAM (np. na Forex Peace Army). Sam miałem kiedyś tam konto i tak fatalnej egzekucji nigdzie nie widziałem. Jednym słowem wg mnie tragedia ale kto co lubi ;).

Crown Forex też miał 1:1000. Miał. Sam sprawdź czemu już nie ma...

Pytanie na czym Ci zależy. Czy tylko na dużej dźwigni u firmy o wątpliwej opinii i przeciętnych jakościach usług czy też jesteś gotów na jakiś kompromis. Powodzenia ;).

1. Insta – zgadza się, rozłączają , spowalniają, blokują egzekucję w czasie dużych wahań. Natomiast jeśli masz wystawione zlecenie z TP wykona się zawsze. To mi wystarczy, ponieważ mój automat nigdy nie zmienia zleceń i czeka do realizacji bez względu na sytuację oraz zakres wahań na EURUSD z zakresu od 0.90 do 1.70

2. Lewar ma małe znaczenie 1:200 w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie nieco wtrącić się do dyskusji, ponieważ "buduję" sobie pewną strategię opartą na punktach swap i jednym z jej elementów jest założenie konta "islamskiego" u jednego z brokerów.

Ja testuję swoją strategię na rachunku demo w FxClearing i tam nawet nie nazywa się to kontem islamskim, a po prostu oferują brak swapów na dwóch z trzech możliwych rodzajów rachunków.

Czy może któryś z was miał do czynienia z tym brokerem ? Ja osobiście zauważyłem dużą różnicę w kwotowaniu (2-5 pips) w porównaniu do np FxPro, ale mocno mnie zdziwiło stwierdzenie, że mogą być problemy z założeniem konta islamskiego przez europejczyków (może trzeba wysłać zaświadczenie od księdza o zmianie wiary ;-) )

Kaktus ciekawy jestem również twoich opinii po realnym sprawdzeniu brokerów oferujących konta islamskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo na instaforex wyczytałem taką informację; "Usluga Swap-free rachunkow skierowana jest dla traderow, ktorzy wykorzystuja systemy handlowe, nie uwzgledniajace wplywu swapu, badz dla tych klientow, ktorzy nie wykorzystuja swapow ze wzgledow religijnych"

To chyba jednoznacznie mówi o tym że broker nie wymaga przejścia na Islam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo na instaforex wyczytałem taką informację; "Usluga Swap-free rachunkow skierowana jest dla traderow, ktorzy wykorzystuja systemy handlowe, nie uwzgledniajace wplywu swapu, badz dla tych klientow, ktorzy nie wykorzystuja swapow ze wzgledow religijnych"

To chyba jednoznacznie mówi o tym że broker nie wymaga przejścia na Islam ?

Tylko proszę bez demagogii.

Nikt nie napisał, że aby założyć konto trzeba przejść na islam. Jak widzę nie wykazałeś się czujnością, gdy wspomniane zostało, że naliczanie SWAPu można sobie swobodnie włączać/wyłączać z pokoju inwestora. Rozumiem, że takie rozwiązanie byłoby dla Was najlepsze, jednak prawda jest taka, że tego typu "interesów" nie zrobi się z brokerami z pierwszej ligi, do których to można mieć pełne zaufanie oraz względną gwarancję bezpieczeństwa środków czy chociażby realizacji zleceń.

Ciekawym jest, że pewne cechy łączą brokerów oferujących brak punktów swapowych oraz możliwość wykorzystania maksymalnego lewara idącego z mnożnikiem w setki lub nawet tysiące. Nie chcę tutaj wskazywać tych cech, gdyż ktoś mógłby uznać, to za czarny PR, jednak nie trzeba być geniuszem, aby stwierdzić, że jeżeli animator (typowy MM) oferuje możliwość zawierania transakcji na zasadach odbiegających od normy, to musi to odbić się na nim albo na kliencie. Oferowanie "nienaturalnej" dźwigni powoduje, że zarówno broker (który się nie zabezpieczy), jak też jego klienci narażeni są na zwielokrotnione ryzyko bankructwa. Tak samo działa ominięcie SWAPu, czego koszt broker również bierze na swoje barki.

Każdy z nas sam wybiera gdzie założy rachunek. Rozumiem chęć ustawienia arbitrażu między brokerami, wykorzystując niesymetryczność w ich ofercie. Według luźnych obliczeń wychodzi na to, że tego typu strategia może przynieść nawet 40% i więcej zwrotu na kapitale w skali roku. Istnieje jednak tak wiele niewiadomych niezależnych od tradera oraz potrzeba ciągłego zaangażowania w cały proces, że uzyskanie zadowalających efektów w długim terminie może się okazać trudniejsze, niż się wydaje. Nie mówię, że cały proces jest niemożliwy, jednak takim samym sposobem uważam, że tradycyjny trading jest zajęciem oferującym równie ciekawe zwroty, przy jednoczesnej możliwości lepszego kontrolowania ryzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko proszę bez demagogii.

Nikt nie napisał, że aby założyć konto trzeba przejść na islam. Jak widzę nie wykazałeś się czujnością, gdy wspomniane zostało, że naliczanie SWAPu można sobie swobodnie włączać/wyłączać z pokoju inwestora. Rozumiem, że takie rozwiązanie byłoby dla Was najlepsze, jednak prawda jest taka, że tego typu "interesów" nie zrobi się z brokerami z pierwszej ligi, do których to można mieć pełne zaufanie oraz względną gwarancję bezpieczeństwa środków czy chociażby realizacji zleceń.

Denon Informacji o wł/wył swapów nie przegapiłem :-) W swojej wypowiedzi na temat zmiany wiary odnosiłem się z przymróżeniem oka do wypowiedzi Raposo;

marudzą przy próbie ich założenia przez Europejczyków... To miałem na myśli, z resztą zobaczysz sam ;).

Wracając do tematu,

Trudno się z tobą nie zgodzić w temacie wiarygodności i jakości brokerów, ja niestety mam jeszcze problem z odróżnieniem ziarna od plew :-/

Zgodzę się również z Tobą z tym, że doświadczony trader potrafi świadomie uzyskiwać dużo wyższe stopy zwrotu, jednakże biorąc pod uwagę mój poziom wiedzy + całkowity brak doświadczenia, oraz ograniczenia czasowe postanowiłem zbudować sobie strategię gry opartą na swapach i przeciwstawnych pozycjach (fachowo mówiąc arbitrażu jak dobrze Cię zrozumiałem) u różnych brokerów gdzie jeden oferuje najwyższe pkt swap a drugi nie pobiera ich wcale. Może to będzie początek, który po oswojeniu się z myślą że prawdziwy kapitał pracuje na rachunku, przerodzi się w regularną, świadomą spekulację ?

Wracając do mojej strategi to zdaję sobie sprawę, że istnieje spore ryzyko straty kapitału, w końcu to forex i nie ma 100 % strategi, jednak po testach trwających od 4 tygodni wygląda to obiecująco -> przyrost rachunku na poziomie 0,4 % dziennie netto od poniedziałku do niedzieli. Oczywiście demo nigdy nie odzwierciedli rzeczywistości, jednakże moim zdaniem warto spróbować gry realnej i przetestowania tej strategi na rachunkach rzeczywistych.

Chętnie bym opisał założenia swojej strategi i poznał opinię osób, które na forexie zjadły już zęby, jednakże nie chcę zaśmiecać tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kilku brokerów i wybierz tego ,który tobie najbardziej odpowiada,spełnia twoje warunki a możesz je mieć.Twoje kryteria i ich spełnienie = twój broker. Jej wyszło mi to pięknie :-D

Tak na poważnie,każdego co innego interesuje u brokera,ja jakiś czas już korzystam z http://www.uwcfx.com/ i jestem zadowolona(mają polski support:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

Wracając do mojej strategi to zdaję sobie sprawę, że istnieje spore ryzyko straty kapitału, w końcu to forex i nie ma 100 % strategi, jednak po testach trwających od 4 tygodni wygląda to obiecująco -> przyrost rachunku na poziomie 0,4 % dziennie netto od poniedziałku do niedzieli. Oczywiście demo nigdy nie odzwierciedli rzeczywistości, jednakże moim zdaniem warto spróbować gry realnej i przetestowania tej strategi na rachunkach rzeczywistych.

Chętnie bym opisał założenia swojej strategi i poznał opinię osób, które na forexie zjadły już zęby, jednakże nie chcę zaśmiecać tego tematu.

Chętnie zobaczę jak udało Ci się dopracować omawiane zagadnienie na bazie realnych warunków. Zawsze możesz otworzyć w odpowiednim dziale journal dedykowany Twojemu projektowi, nawet jeżeli będzie on na początku bazował na wynikach demo. Bardzo chętnie poczytam na temat wszystkiego, co będziesz miał na ten temat do powiedzenia, jak również w miarę możliwości, odniosę się do Twoich słów i prezentowanych wyników.

Temat jest ciekawy, zawsze możemy podziałać razem analizując otrzymane wyniki, przy czym argumenty przeciwne wspomnianej strategii wcale nie muszą okazać się demotywujące. Zawsze dobrze jest widzieć dwie strony medalu, co łatwiej jest uczynić, gdy w temacie biorą udział również sceptycy tacy jak ja czy raposo.

Pamiętaj również, że "doładowanie" demo jest o wiele łatwiejsze, niż dokonywanie rzeczywistych przelewów między rachunkami w celu utrzymania pozycji. Jest to nic innego jak arbitraż między różnymi rynkami (w tym przypadku będą to najczęściej rynki tworzone przez animatorów będących Twoimi brokerami). Utworzenie większej poduszki bezpieczeństwa w postaci kapitału trzymanego u danego brokera powodować będzie niższą stopę zwrotu w myśl zasady: im większe ryzyko, tym większy potencjalny zysk. W Twoim przypadku ryzykiem będzie umiejętne zarządzanie ekspozycją na ryzyko niedokapitalizowania.

Nie twierdzę, że osiąganie zysków w ten sposób jest niemożliwe. Uważam jednak, że nie jest to tak proste, jak mogłoby się z początku wydawać. Dodatkowo im większy kapitał, tym potrzebna jest większa dywersyfikacja między brokerami, aby ograniczyć ryzyko bankructwa, co z kolei przyczynia się często do zmniejszenia efektywności działań (różnica między ofertami).

Tak czy inaczej życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat jest ciekawy, zawsze możemy podziałać razem analizując otrzymane wyniki, przy czym argumenty przeciwne wspomnianej strategii wcale nie muszą okazać się demotywujące. Zawsze dobrze jest widzieć dwie strony medalu, co łatwiej jest uczynić, gdy w temacie biorą udział również sceptycy tacy jak ja czy raposo.

I właśnie na taką reakcję liczyłem zakładając konto na tym forum :-) Może nie tyle ważne dla mnie jest sceptyczne podejście, co chłodna analiza tego co rodzi się w mojej głowie, zwłaszcza jeżeli takiej analizy dokonują znawcy tematu. Zrobię tak jak zaproponowałeś, czyli założę osobny temat w dziale jurnal, gdzie postaram się jak najdokładniej opisać założenia i wyniki strategi.

A tak jeszcze w temacie, to mam jedno pytanie, a mianowicie, kto tak naprawdę wypłaca bądź inkasuje pkt SWAP ? Bo o ile w przypadku brokera typu MM to rozumiem, że skoro są animatorami rynku i proponują brak swapów to biorą to na siebie bo pieniądze nie są wysyłane na realny rynek (a może jeżeli nie działają na prawdziwym rynku, tylko tworzą "pod rynek" to po prostu rezygnują z zysków pobieranych za swapy i odwrotnie ?). Natomiast jeżeli chodzi o brokerów ECN to nie wiem komu broker oddaje prowizje pobrane za pkt swapowe/lub od kogo je bierze by wypłacić klientom, zakładam, że skoro większość brokerów pobiera prowizje dla siebie od SWAPu to przekazują/pobierają kwotę za SWAPy od/do "kogoś" od/do klienta czyli są pośrednikiem i nie tracą w moim mniemaniu na takiej transakcji.

Pytanie moje to komu broker przekazuje pieniądze za SWAPy od klientów, oraz czy broker tak naprawdę traci na wypłacie nam tych SWAPów skoro pobiera prowizje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Punkty SWAPowe są pochodną stóp procentowych. Oznacza to tyle, że w przypadku fizycznej dostawy waluty możliwe jest jej zainwestowanie ze stopą będącą uzależnioną od stóp procentowych. W przypadku kontraktów CFD, czyli na różnice kursowe sprawa wygląda tak, że każde jego zawarcie posiada ustalone z góry płatności z tytułu punktów swapowych. Oznacza to tyle, że nawet banki inwestycyjne wystawiające CFD na walutę i handlujące nimi nawet na rynku bankowym, zawierają w ich konstrukcji zapis z tytułu wspomnianych płatności.

Ostatecznie sprawa wygląda tak, że należności lub też zobowiązania wynikające z tytułu takiej konstrukcji (czego częścią są właśnie SWAPy) wędrują między obydwiema stronami transakcji. W takiej sytuacji nie ma znaczenia czy mówimy o handlu między traderem, a animatorem (brokerem MM), czy też między tradere czy bankiem, a innym podmiotem na rynku międzybankowym. Za każdym razem handel opiera się na zapisie kontraktu, który w przypadku rynku terminowego może być standaryzowany (wtedy różnice w stopie mogą być już zawarte w jego cenie) lub też ustalany indywidualnie według regulacji wewnętrznych/zewnętrznych. Jak wiemy rynek Forex jest zdecentralizowany, dlatego też zasady między różnymi sub-rynkami składającymi się na globalny handel na Forex mogą się nieco różnić. Punktem wyjścia jest forma w jakiej zawiera się kontrakt oraz to czy mamy do czynienia z fizycznym dostarczeniem przedmiotu kontraktu (waluty), czy też jedynie z rozliczeniem pieniężnym.

Podsumowując, na rynku transakcji natychmiastowych nie występuje dostarczenie waluty możliwej do zainwestowania dalej ze stopą wolna od ryzyka, zatem ewentualne przepływy z tego tytułu zabezpieczane są w formie punktów swapowych, stanowiącej przepływy pieniężne między dwiema stronami danego kontraktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli jak dobrze zrozumiałem to broker ECN nie ponosi kosztów SWAP a wręcz zarabia na nich pobierając od nich prowizje ponieważ jest pośrednikiem pomiędzy stronami, natomiast broker MM oferujący konto "islamskie" bierze koszt SWAP na siebie ponieważ jest jedną ze stron transakcji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok czyli jak dobrze zrozumiałem to broker ECN nie ponosi kosztów SWAP a wręcz zarabia na nich pobierając od nich prowizje ponieważ jest pośrednikiem pomiędzy stronami, natomiast broker MM oferujący konto "islamskie" bierze koszt SWAP na siebie ponieważ jest jedną ze stron transakcji ?

Niestety źle to zrozumiałeś. Jak sam napisałeś broker typu ECN jest pośrednikiem, zatem nie jest stroną transakcji której przysługują przepływy pieniężne z tytułu punktów swapowych. Broker typu MM może brać część na siebie, a część zabezpieczać - wybór należy do niego. Możliwości w tym przypadku jest tyle, ilu jest brokerów typu MM.

Koszty SWAPu w przypadku brokera ECN odpowiadają warunkom rynkowym i nie są od niego zależne (nie jest on stroną transakcji). Istnieje możliwość, że broker zmieni nieco wartości, tak aby uzyskać mały ułamek za pomoc w przeprowadzeniu transakcji, jednak najczęściej w przypadku tego typu brokerów różnice te są tak niewielkie w stosunku do rynkowych, że nie wpływa to diametralnie na ostateczne koszty transakcyjne (inaczej niż miałoby to miejsce w przypadku samodzielnego działania).

Wiadomym jest, że klienci najlepiej chcieliby, aby broker realizował im zlecenia bez jakichkolwiek kosztów ale wszyscy wiemy, że nie jest to możliwe. Stosunek tego typu "ukrytych kosztów" w przypadku brokera ECN jest niewspółmiernie niższy, niż w przypadku małego brokera typu MM, gdyż takowy najczęściej nie wykazuje wprost ponoszonych kosztów, a swoje cele finansowe może realizować za pomocą "odpowiedniej" realizacji zleceń. W takiej sytuacji mamy do czynienia z super ofertą na papierze, ale wysokimi kosztami transakcyjnymi w przypadku realnego handlu.

Podejrzewam, że właśnie na podobnej podstawie raposo pisał o tym, aby sprawdzić samemu, gdyż tylko wtedy można zobaczyć różnicę między brokerem z najwyższej półki (za takie uznaję ECNy), a brokerem niższej klasy oferującym różne udziwnienia. Wszystko ostatecznie sprowadza się do rzeczywistych warunków, a nie chwytów marketingowych, jakimi jakby nie było są tzw. konta islamskie dla europejczyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety źle to zrozumiałeś. Jak sam napisałeś broker typu ECN jest pośrednikiem, zatem nie jest stroną transakcji której przysługują przepływy pieniężne z tytułu punktów swapowych. Broker typu MM może brać część na siebie, a część zabezpieczać - wybór należy do niego. Możliwości w tym przypadku jest tyle, ilu jest brokerów typu MM.

Dokładnie tak to zrozumiałem, więc możliwe, że to ty nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi ;-)

Moim celem nie było uzyskanie odpowiedzi na pytanie jaki rodzaj brokerów jest lepszy, bo w tej kwestii zdanie mam podobne do Ciebie, aczkolwiek myślę, że głównym powodem otwierania i prowadzenia rachunków u MM jest niska wysokość depozytu początkowego, u ECN minimalne wpłaty są jednak dużo wyższe. Inne udziwnienia o których pisałeś a które stosują MM są moim zdaniem dodatkiem do konkurowania pomiędzy brokerami MM a nie ECN z MM. Podejrzewam, że większość traderów zajmujących się spekulacją na poważnie posiada rachunki w ECN, natomiast konta brokerów MM są głównie dla początkujących, często omamionych oszołamiającymi zyskami i kolorowymi reklamami. Oczywiście to tylko moja skromna opinia, ale przypatrując się tematowi od jakiegoś czasu tak to właśnie postrzegam.

Ja osobiście chciałbym te fakty wykorzystać do swojej strategii w której jedno z kont będzie ECN a drugie w miarę możliwości solidne MM oferujące konta islamskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, pozwolę sobie nieco wtrącić się do dyskusji, ponieważ "buduję" sobie pewną strategię opartą na punktach swap i jednym z jej elementów jest założenie konta "islamskiego" u jednego z brokerów.

Ja testuję swoją strategię na rachunku demo w FxClearing i tam nawet nie nazywa się to kontem islamskim, a po prostu oferują brak swapów na dwóch z trzech możliwych rodzajów rachunków.

Czy może któryś z was miał do czynienia z tym brokerem ? Ja osobiście zauważyłem dużą różnicę w kwotowaniu (2-5 pips) w porównaniu do np FxPro, ale mocno mnie zdziwiło stwierdzenie, że mogą być problemy z założeniem konta islamskiego przez europejczyków (może trzeba wysłać zaświadczenie od księdza o zmianie wiary ;-) )

Kaktus ciekawy jestem również twoich opinii po realnym sprawdzeniu brokerów oferujących konta islamskie.

1. Moje doświadczenia są takie, że coraz więcej brokerów posiada konta z darmowym SWAP. Najczęściej wymuszają w umowie, żeby każde otwarte u nich konto miało ten sam status - włączone lub wyłączone free swap.

2. FxClearing – ma bardzo dobre warunki handlowe np. 1pips na euro/usd oraz brak swap niestety wadą jest to że jest to MM oraz ilość jednocześnie otwartych zleceń:

- Micro-Cents - 70 otwartych pozycji.

- Nano-Cents - 50 otwartych pozycji.

- Mini - 50 otwartych pozycji.

- ECN PRO - 25 otwartych pozycji.

- NDD - 20 otwartych pozycji.

3. Z Polskim suportem niestety znam tylko dwóch brokerów FxClearing oraz

- http://www.markets.com/pl/

handlowiec: Dariusz Gniazdowski +48 22 100 69 00 dariusz.gniazdowski@markets.com

W przyszłym miesiącu zamierzam przetestować:

http://www.hotforex.com/pl.html

http://www.aaafx.com/IslamicAccounts.aspx

Warto jeszcze sprawdzić;

http://www.ufxmarkets.com/accounts/islamic-account

https://www.ibfx.com.au/Authentication/ ... %2fSummary

http://www.roboforex.com/operations/swap-free/

https://www.universal-fx.com/

http://www.acfx.com/live-account/live-a ... ation.aspx

http://www.afbfx.com/en/SwapFreeAccount.html

http://www.trading-point.com/islamic-accounts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok czyli jak dobrze zrozumiałem to broker ECN nie ponosi kosztów SWAP a wręcz zarabia na nich pobierając od nich prowizje ponieważ jest pośrednikiem pomiędzy stronami (...)

Jeżeli przez prowizję miałeś na myśli lekką zmianę punktów swapowych na swoją korzyść, to rzeczywiście dobrze zrozumiałeś ;-).

Moim celem nie było uzyskanie odpowiedzi na pytanie jaki rodzaj brokerów jest lepszy, bo w tej kwestii zdanie mam podobne do Ciebie, aczkolwiek myślę, że głównym powodem otwierania i prowadzenia rachunków u MM jest niska wysokość depozytu początkowego, u ECN minimalne wpłaty są jednak dużo wyższe.

Oczywiście nie każdy musi zaraz korzystać z możliwości, jakie daje ECN. Początkujący trader, który realizuje strategię średnioterminową nie odczuje różnicy, gdyż jego akurat nie dotyka aż tak problem płynności (rekwotowania, poślizgi cenowe) czy też ogólnie wysokich kosztów transakcyjnych. Jeżeli chodzi jednak o minimalny depozyt, to w przypadku FxPro jest to 500$ dla oferty MM oraz 1000$ dla ECN. W porównaniu do niegdysiejszych depozytów początkowych, to nie jest to znowu aż tak dużo. Dla początkujących to minimalna wielkość pozycji na poziomie 0.1 lota może być przeszkodą, choć też nie zawsze. Tak samo w tej materii kiedyś było tak, że bez depozytu rzędu 50.000$ oraz lota na pozycję, nie było raczej mowy o możliwości dostępu do rynku międzybankowego. Na szczęście czasy się zmieniły i wybór związany z ofertą brokerską jest wyjątkowo szeroki.

Idąc myślami w stronę rachunków brokerskich warto zauważyć, że równie istotna jest kompleksowość. Właśnie na tej zasadzie stworzyliśmy pierwszy w Polsce multi-serwis łączący w sobie łączący w sobie wydawnictwo elektroniczne, firmę szkoleniową, dystrybucję produktów analityczno-informacyjnych, skarbnicę wiedzy oraz internetową społeczność, który w połączeniu z działalnością, jako agent firmy inwestycyjnej na rzecz FxPro - daje niesamowite możliwości dla wszystkich chcących rozwijać się na rynku. Nie piszę tego jedynie w celu zareklamowania oferowanych możliwości ale również dlatego, że uważam, jakoby jedynie kompleksowa pomoc umożliwiała rzeczywisty rynkowy rozwój. Niemal wszystkie podmioty oferujące swoje usługi dla traderów o tym zapominają i wybierają opcję "klapki na oczach", gdzie jednotorowość może być wykorzystywana w celu możliwości zrezygnowania z odpowiedzialności za własne działania. W końcu niektórzy mogą pomyśleć, że nie każdy musi być traderem, istotne jest to, że wie co nieco o rynku. Niby prawda, jednak osobiście wychodzę z założenia, że jedynie trader powinien wypowiadać się na temat tego, jak się spekuluje (niekoniecznie dotyczy to stricte oferty brokerskiej, gdy dany pośrednik/animator nie próbuje "nauczać" swoich klientów jak powinien tradować).

Kończąc wywód, nawet jeżeli nawiązuje on do tematu związanego z ofertą brokerską - pozwolę sobie przejść do kolejnego poruszanego zagadnienia.

(...)Podejrzewam, że większość traderów zajmujących się spekulacją na poważnie posiada rachunki w ECN, natomiast konta brokerów MM są głównie dla początkujących, często omamionych oszołamiającymi zyskami i kolorowymi reklamami. Oczywiście to tylko moja skromna opinia, ale przypatrując się tematowi od jakiegoś czasu tak to właśnie postrzegam.

Osobiście uważam podobnie. Prawda jest też taka, że nawet brokerzy typu MM działający w dobrej wierze muszą jakoś reklamować swoje usługi. Niektórzy w tej materii idą nieco za daleko, mamiąc klientów możliwościami podwojenia posiadanego kapitału w ciągu godziny. Wszyscy jednak wiemy, którzy brokerzy działają w ten sposób, a którzy wybrali tę "trudniejszą drogę".

Ja osobiście chciałbym te fakty wykorzystać do swojej strategii w której jedno z kont będzie ECN a drugie w miarę możliwości solidne MM oferujące konta islamskie.

W przypadku ECN, kiedy Twój wybór padłby na FxPro, to jestem w stanie Ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie: czy ktoś z tu obecnych orientuje się czy istnieje jakiś zagraniczny broker oferujący konto w PLN, albo chociaż taki u którego można wymienić PLN na USD czy EUR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej zagranicznych brokerów docenia potencjał polskiego rynku i oferuje PLN. Są to np. FxPro, Dukascopy, Mig, FxSalt...

Co do wymiany to jeśli broker nie oferuje kont w PLN to przewalutowanie nastąpi automatycznie w momencie dokonania wpłaty ale po kursie banku, nie kursie z platformy brokera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.aaafx.com/IslamicAccounts.aspx

Broker spoko Support nawet mają w j. polskim używam go do pewnych celów i jest ok. Po za tym mają taką platformę z handlem automatycznym ZuluTrade warto spróbować, ale nie mówie że na forexie jest łatwo kase zarobić nawet przy użyciu Zulutrade czy EA.

Pozatym polecam fxpro i dukascopy dla profesjonalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...