Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Kaktus

Strategia bez AT,AF,SL

Recommended Posts

Równowaga wróciła :)

Dostałem dziś maila z podsumowaniem wyników więc wrzucam nowe screeny.

Arbitra17C0-stycze1440_zpsc0dc0f4c.jpg

Otwarte pozycje wyglądają dużo lepiej niż w poprzednim miesiącu 5pozycji Sell i 6pozycji Buy. Powrót "równowagi" spowodował obniżenie "straty" na otwartych pozycji do 190$

Arbitra17C0-stycze14402_zpsdc58d84c.jpg

Zysk ze stycznia jest niemal identyczny jak w grudniu.

Zamknąłem 14 pozycji na łączną kwotę ~57$.

Co przy depozycie ~800$ jest całkiem dobrym wynikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Równowaga wróciła :)

Dostałem dziś maila z podsumowaniem wyników więc wrzucam nowe screeny.

Obrazek

Otwarte pozycje wyglądają dużo lepiej niż w poprzednim miesiącu 5pozycji Sell i 6pozycji Buy. Powrót "równowagi" spowodował obniżenie "straty" na otwartych pozycji do 190$

Mała podpowiedz z mojego doświadczenia:

Gdy wraca równowaga i equity wychodzi na plus powinieneś zamykać stare pozycje przeciwstawne. Chodzi o zamykanie najgorszego sell do najgorszego buy poprzez "zamknij przez", wówczas odzyskasz spread od tych dwóch transakcji. Twoje zestawienie powinno zawierać obecnie 2 buy i jedno sell. Stare przeciwstawne zlecenia powinno się usuwać ponieważ one już nie są w stanie wygenerować zysku a tylko przenoszą straty przez naliczanie na obu pozycjach swapu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mocno zdeformowałem twoją strategie :)

ale po prostu dostosowałem ją do swoich potrzeb.

Przez rok testowałem twoją strategie i zawsze miałem problem z zamykaniem pozycji gdy układ wrócił do równowagi, więc je przestałem zamykać. Punkty swapowe na szczęście są takie małe że na razie (prawie 5miesięcy) nie zauważyłem wpływu na całość.

Jak rynek przesunie się kilka set punktów w którąś stronę to zamknę z zyskiem i te stratne pozycje a z 10 pozycjami czuje się jakoś lepiej :) po roku testów zamknę wszystkie pozycje i zacznę wszystko od początku (czyli to będzie twój system tylko z dużo większym okresem zamykania wszystkich pozycji ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś będzie podsumowanie kolejnego miesiąca testów strategi wykorzystującej wahania na parze eud/usd.

Zysk w lutym był trochę wyższy niż w styczniu i wyniósł 64$.

W lutym wypłaciłem również część zysków (270$) aby nie ryzykować całym depozytem.

Depozyt początkowy wynosił 800$ wypłaciłem 270$ czyli teraz ryzykuje tylko 530$ moich pieniędzy.

Arbitra17C0lutyzamkni1190tepozycje_zpsb8371611.jpg

Za to pozycje znowu nie są w równowadze. Stosunek 8:2 na niekorzyść pozycji buy.

Strata na pozycjach otwartych znowu wzrosła do 255$. Licze że pozycje szybko wrócą do równowagi.

Arbitra17C0lutyotwartepozycje_zpsdce356b8.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekładałem napisanie nowego podsumowania dzień po dniu aż się okazało że już połowa miesiąca mineła :(

System zaczerpnięty od Kaktusa i trochę zmodyfikowany pod moje potrzeby testuje na koncie rzeczywistym już ponad 7 miesięcy i już ujawniły się pewne błędy w koncepcji.

Nie zamykam pozycji tak jak Kaktus i ograniczyłem liczbę otwartych pozycji do max 10-11

wszystko było by pięknie gdyby kurs eur/usd był ciągle w trendzie bocznym ale nie jest.

Mamy wyraźny trend wzrostowy (co prawda nie dynamiczny ale z miesiąca na miesiąc jesteśmy trochę wyżej) powoduje to rozwarstwienie pozycji Sell (odstęp miedzy nimi robi się strasznie duży) co utrudnia ich zamykanie i zarabianie. Dodatkowo z miesiąca na miesiąc powiększa sie liczba pozycji które są stratne nawet przy większej korekcie (czyli de facto są bezużyteczne ) i blokują mi otwarcie nowych pozycji które by zarabiały.

Przez pół roku nie było z tym problemów ale od 2miesięcy problem jest zauważalny.

Rozwiązaniem jest co jakiś czas (np 1pozycja w miesiącu) najlepiej podczas korekty zamykać pozycje najdalszą od aktualnego kursu (aby nie przekraczać limitu).

Nowe założenia przetestuje na nowym koncie a na tym zwiększę limit otwartych pozycji aby zwiększyć zarobki (bo ostatnio z w.w. przyczyn maleją) a przy okazji postaram sie zamykać pozycje z ogona...

Czas na podsumowanie.

Marzecpodsumowanie1_zpsd47ab45f.jpg

Tu się zrobił pewien misz-masz bo nie wszystkie pozycje były wygenerowane przez opisywany system. Ze względu na spadek zarobków dołączyłem do mojego konta dostawce sygnałów zulurtrade (więcej na moim blogu) który jest odpowiedzialny za polowe zysku (wszystkie pozycje xau/usd)

Marzecpodsumowanie2_zpsa50667fb.jpg

strata na otwartych pozycjach jest niemal dokładnie taka sama jak miesiąc temu ale liczba pozycji jest większa (2 więcej otwarte pod koniec miesiąca).

Depozyt po uwzględnieniu otwartych pozycji niedługo już będzie równy wpłaconemu przeze mnie (800$) a należy pamiętać ze w tamtym miesiącu wypłaciłem 270$

Na razie zysk jest przyzwoity ale spodziewałem się większego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie równowaga utrzymuje się regularnie co jakiś czas, wówczas usuwam najbardziej stratne pozycje ale tylko przeciwstawne. Za niedługo dobiję do 300% zysku, więc gdyby nie demo dawno nie ryzykowałbym własnym kapitałem ;)

21_04_2014.jpg.08f9ddb5f514f960002133355

21_04_2014v2.jpg.9c84d387500ba2c79f6ec73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu się trochę spóźniłem z podsumowaniem, jakieś 22 dni :)

Ostatnie miesiące były gorsze niż te z początku testów strategi gdy zyski miesięczne wynosiły ok 70$. Wszystko przez to że zmniejszyły się wahania na parze eur/usd ale wygląda na to, że wahania wracają. Sytuacja na moim koncie rzeczywistym wygląda w każdym razie coraz lepiej.

Ze względu na to że na tym koncie oprócz testów powyższej strategi mam podłączonego dostawce ZuluTrade będę prezentował tylko wyniki strategi a nie zbiorcze informacje przekazywane przez brokera (więcej szczegółów na moim blogu).

Zulu_plotwartepozycje_zps2cac77ac.jpg

Strata z otwartych pozycji zmniejszyła się do 210$, posiadam teraz otwartych 11 pozycji 5 sell i 6 buy.

Zulu_plwykresrok_zps6eb90b14.jpg

jeżeli chodzi o zysk od ostatniego mojego wpisu to prawie nic się nie zmieniło, ze względu na dużą przewagę pozycji sel 8:4 jak się zaczęła korekta to zamknąłem najbardziej stratną pozycje sell (pisałemłem o tym w poprzednim poście). Okazało się, że tą pozycje zamknąłem niepotrzebnie bo korekta okazała się zmiana trendu :/

W każdym razie sytuacja wygląda tak że od 11 września 2013 system wypracował zysk 276$ (486 - 210 ) co biorąc pod uwagę depozyt początkowy 800$ daje ponad 34% zysku

Należy pamiętać też o wypłacie z tego konta 270$ o której pisałem w poście z 1 marca.

zysk 34% jest dla mnie zadowalający ale podczas testów na koncie demo osiągnąłem zysk prawie 100% do końca testów (1rok) zostało jeszcze kilka miesięcy więc liczę że wynik będzie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Test strategii trwa już równo dwa lata :) Obecny wynik to 39270$. Należy przyznać, że 300% zysku w dwa lata to całkiem niezły wynik. Jak co roku wyjeżdżam na całe wakacje, więc kolejne zrzuty udostępnię dopiero we wrześniu. Pozdrawiam :)

23_06_2014.jpg.d67f8811c9a1933903665eb46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jestem tutaj nowy i bardzo zaciekawił mnie ten temat, bardzo proszę kolegę Kaktusa, aby opowiedział coś więcej o swoim systemie na buy stop i sell stop.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...