Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

johnyjj2

Zależność między pipsami i walutą

Recommended Posts

Witam,

od jakiegoś czasu korzystam z platformy ZuluTrade, mam wybranego dostawcę sygnału, maksymalną ilość jednocześnie otwartych dla niego pozycji, wielkość pozycji (ilość mikrolotów), wartość mojego stop loss (max strata 250 pipsów).

Dostawca ma wyznaczoną przez platformę ZuluTrade wartość NME 187 USD (czyli jak rozumiem minimalną wartość depozytu, aby móc bezpiecznie otworzyć dodatkowego mikrolota) i maksymalny drawdown 17% (1.06K). Ogólnie to nie mam zaufania do wartości wyznaczanych przez platformę, bo wydaje mi się, że są one często przekłamane, do tego nie znam algorytmów za tymi obliczeniami stojących.

Mogę sobie sprawdzić historię swoich transakcji i historię transakcji dostawcy sygnału, zobaczyć najniższe i najwyższe wartości dla danej transakcji (w pipsach, w trakcie jej trwania) oraz z jaką wartością (też w pipsach, ale również w euro, uwzględniając moją wielkość pozycji) transakcja została zamknięta. Czyli że mogę sobie wyliczyć makrem w Excelu różnicę pomiędzy wynikami moimi i dostawcy (slippage dla brokera + różnice spowodowane opóźnieniami w przekazywaniu sygnałów między brokerem dostawcy i biorcy sygnału). I tak dalej.

Tym co mnie najbardziej interesuje jest to, żebym zrozumiał dobrze rzeczywiste ryzyko związane z inwestowaniem przy użyciu sygnałów od tego brokera. Obecnie stosuję metodę uproszczoną i nie pozwalam, aby wskaźnik platformy Margin Call-O-Meter przekraczał 55%. Jednak ile to jest tak naprawdę procent kapitału ryzykowanego? I jakie rzeczywiste prawdopodobieństwo margina call?

Mogę sobie napisać proste makro przeliczające wszystkie te wartości, jednak prosiłbym o jakieś wskazówki. Na przykład: założę, że maksymalna strata to moja maksymalna liczba otwartych pozycji dla tego dostawcy razy wartość w pipsach dla mojego stop loss i uzyskam maksymalny spadek kapitału w pipsach. Jak go teraz przeliczyć na stratę w euro? (Są to długie i krótkie pozycje na parze EUR/USD, depozyt mam w EUR).

Pozdrawiam!

PS Dostawca sygnału to Forex Cruise Control

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...