Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

atarnow

Inwestycje w działa sztuki

Recommended Posts

Czy ktoś się orientuje gdzie mogę znaleźć informacje na temat rynku dzieł sztuki i od czego najlepiej zacząć. Od odwiedzenia domu aukcyjnego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie rzecz biorąc najkrótszym okresem jaki powinno się rozważać tego typu inwestycje to pięć lat. Ponieważ za sprawą braku podaży wartościowych i wiekowych dzieł sztuki nie przybywa, zwłaszcza że najbardziej poszukiwanym towarem są dzieła artystów już nieżyjących i siłą rzeczy nie tworzących już nowych, wartość ich prac pozostawionych potomności zyskuje na wartości w tempie geometrycznym i to w sposób niezależny od bieżącej koniunktury na rynkach finansowych. Trudno spodziewać się by ceny obrazów były zależne od kosztów farb, a brązowych rzeźb od koniunktury na rynkach metali. Inwestycja w sztukę jest więc idealnym narzędziem do zdywersyfikowania portfela – o niewielu aktywach można powiedzieć, że są niewrażliwe, na to co dzieje się na rynkach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inwestowanie w dzieła sztuki to dobry pomysł aby zaszczepić swój portfel przeciwko chorobom rynku finansowego. Jest to jednak świat w którym zgubimy się bez dobrego przewodnika.

Dla kogo?

Jedni decydują się na zainwestowanie swoich funduszy w obrazy z powodów czysto estetycznych, wychodząc z założenia, że skoro lubią się otaczać ładnymi przedmiotami, to dlaczego nie mieliby na tym jeszcze zarobić? Inwestycje w sztukę mogą być również objawem społecznych aspiracji ich właścicieli. Te, czy inne powody mogą stać się dobrym początkiem sporej kolekcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...