Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

niespokojny

Analizy EUR/USD

Recommended Posts

UPDATE2: ciekawie było z rana.. zobaczymy jak zakończy się ten poniedziałek, póki co w otwartych pozycjach skromne 1158 pipsa i ostrze zęby na shorta EURGBP ale jakoś nie lubię żadnej pary związanej z GBP :) to taka para - wariat hehe :) Aha, long z EURUSD @ 1.2941 zamknąłem na zero. Jakoś mnie nie przekonywała sytuacja żeby to trzymać. Taki filing miałem hehe 8-)

UPDATE: nie trzeba było długo czekać: 0.01 @ 1.2941 SL 1.2893 nie zdziwię się jak dotkniemy dzisiaj 1.3090 a w tym tygodniu 1.3127.

Zmiana sytuacji: cancelled Pending Long, otwarty 0.05 @ 1.2933 SL 1.2910

Wyszedłem z longa po kosztach bo sytuacja zrobiła się niewyraźna. W tej chwili pojawia się malutka korekta i będę szukał okazji do dołączenia się do strzału w górę. Może być tak że mi się nie uda - zobaczymy jak zachowa się rynek. Pending Long był jednak lepszym rozwiązaniem z tymże i tak by mi nie wszedł bo ustawiłem 5 pipsów za nisko - faza jest jednak okrutnie ciekawa więc bacznie przyglądam się kreskom i czekam na dobry moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mamy chyba powrót do trendu wzrostowego coś mi się tak wydaje się ;)

Wykorzystałem ruch pakując się w ten oto jakże przesymatyczny trejdzik... tym razem 0.02 lota.

eurusd_165.jpg.99c17ae03b16a3e92783566ad

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powyższy long i inne próby wejścia jakie czyniłem skończyły się stratą -60 złotych w większości wynikające z wprost beznadziejnej sytuacji na wykresie jaka miała miejsce od wczorajszego wieczoru (bez wyraźnego kierunku). Bardzo ważna lekcja jakiej się nauczyłem - nie wchodzić na siłę jak nie ma dogodnej sytuacji. Natomiast już mi to rekompensuje fajniutki long 0.02 @ 1.2935 jaki mi w tej chwili idzie i patrząc na wykres, powinien wejść solidnie. Dzisiaj gwóźdź programu to oczywiście godzina 16 kiedy ECB opublikuje wyniki stress testu banków. Będzie się działo.

Keep tradin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszedlem w Longa @ 1.3060 SL 1.2950.

W mojej ocenie idziemy na 1.3330 a ocenę tą poczyniłem w oparciu o poniższy rysunek.

Punkt 1.3330 to jest w tym momencie wartość jaką przyjęła MA100.

UPDATE: po drodze obawiam się o sytuację na poziomie 1.3127 co ilustruje drugi rysunek.

29lipca2010.GIF.3b294952ba58e93a7658a717

29lipca2010_2.GIF.5c1bb3b06a1d38d816ee3a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia do zalaczonych obrazkow powyzej jest taka;

Ze na wykresie dniowym wiadc ze Dlugin Niedzwiedzi Korpus z dnia 4 maja br. wyznacza podtwierdzenie oporu na 1.30833 gdzie widac nie skonczona niedzwiedza szpulke z nie duzym cieniem .

W takim przypadku bardziej spodziewalbym sie Konsolidacje po tak dlugim wzroscie...no chyba ze dlugi byczy korpus przelamie ten opor...

Ale to taka moja wlasna anliza :-> Male doswiadczenie ,wiec wszelkie wskazowki i pouczenia mnie mile wskazane ,nawet jak zostane z karcony to sie nie obraze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary, jeśli o mnie chodzi, pisz ile wlezie, wstawiaj rysunki, komentuj, podsuwaj pomysły, wszystko to jest na wagę złota i nie mam zamiaru Cię karcić. Uważam że bez otwartego umysłu nie można osiągnąć sukcesu. Dziękuję za dołączenie się do tematu i liczę na więcej z Twojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dwóch miesięcy śledzę Wasze opinie, od kwietnia zainteresowałem się forexem, póki co jestem na minusie - jakieś 50 % wtopiłem, oczywiści e zacząłem w realu od 1 lota no i okazało się że na demo jest nieco inaczej :). Póki co powoli odrabiam straty na edku, czekam na 1.3200 i zastanawim się nad longiem, będę wdzięczny za uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, od dwóch miesięcy śledzę Wasze opinie, od kwietnia zainteresowałem się forexem, póki co jestem na minusie - jakieś 50 % wtopiłem, oczywiści e zacząłem w realu od 1 lota no i okazało się że na demo jest nieco inaczej :). Póki co powoli odrabiam straty na edku, czekam na 1.3200 i zastanawim się nad longiem, będę wdzięczny za uwagi

Ja bym teraz sobie odpuścił otwieranie pozycji i na wszystkich parach czekał na dużą korektę, a potem myślał o zainwestowaniu z trendem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszedlem w Longa @ 1.3060 SL 1.2950.

W mojej ocenie idziemy na 1.3330 a ocenę tą poczyniłem w oparciu o poniższy rysunek.

Punkt 1.3330 to jest w tym momencie wartość jaką przyjęła MA100.

UPDATE: po drodze obawiam się o sytuację na poziomie 1.3127 co ilustruje drugi rysunek.

1.3333 i cena zrobiła silny odwrót o 500 pipsów w dół. Prognoza trafiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w międzyczasie mały update: oprócz tradeowania z wykresów, opracowałem bardzo zaawansowanego EA. Podstawą działania EA jest synchronizacja następujących sygnałów: pochodna średniej ruchomej,macd, stochastic, trend envelopes. Kod liczący pochodną średniej jest już wpisany. Już ten warunek daje dobre rezultaty. Coś rewelacyjnego - sprawdza kiedy średnia się przegina i wystawia zlecenia. Import i synchronizacja danych z pozostałych indyków to pikuś. Wisienką na torcie jest fakt, iż parametry wszystkich wskaźników z osobna będą optymalizowane zaawanasowanym algorytmem numerycznym na danych z 10 ostatnich lat. Specjalnie napisanym do tego programem z grubą numeryką.

Bo jak wchodzić to grubo. Z jajem musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy uzytkownicy

Chcialbym zakomunikowac, ze z dniem dzisiejszym zaprzestaje calkowicie trade'owania z wykresow. Trwa faza testow zautomatyzowanego tradingu i poki co na koncie demo w live-testach wychodzi bardzo dobrze. 400 zlotych w ciagu 4 dni przy 0.1 lota na plus. W tej chwili w otwartej 200 zeta. TF: 5 minut, bez stop lossow. Wyglada na to ze udalo sie w koncu zrobic skutecznego shark'a.

Chcialbym podziekowac tym kilku, kilkunastu osobom za fantastyczny klimat na forum. Wroce do Was za jakis czas z wynikami, live testy na demo sa dla mnie w tej chwili priorytetem.

keep tradin'

Turbotrzcina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...