Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

niespokojny

Analizy EUR/USD

Recommended Posts

Wszedl Pending Sell 0.01 @ 1.4140 SL 1.4200.

Poziom 1.4140 to 70.7% zniesienia szczytu z 4 grudnia 2009 oraz czubek ramienia formacji SHS Bearish opartej na szczytach: pazdziernik 2008 (Shoulder) grudzien 2009 (HEAD) oraz dzien dzisiejszy (drugi Shoulder) --> wszystko z wykresu weekly. Malo tego jest to rowniez punkt D zniesienia ABCD z poczatkiem w styczniu 2009 wiec obstawiam spadki, za stochastikiem z Weekly. Czas pokaze.

Skrin jak wroce do domu.

Keep tradin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamknięcie pozycji okazało się dobrym rozwiązaniem, a aktualna sytuacja pozwala za 1-2 dni, zastanowić się nad długą pozycją.

analiza_eur_usd.gif.65888fb68ed27f2d3caf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo gwałtowna korekta oraz przebicie dołka 1.3775 zniechęciły mnie do jakichkolwiek działań na tej parze. Zapewne minie trochę czasu, zanim znów coś tutaj otworzę.

analiza_eur_usd.gif.509d8ac00e50d01223e8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obserwujemy aktualnie konsolidację na tej parze, którą staram się unikać najmocniej jak się da. Zakładam, że nie prędko sytuacja ta się zmieni, także będę trzymał się z daleka od tej pary.

analiza_eur_usd.gif.13a5f335c5d6dda23b87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ostre spadki i wcześniejsza konsolidacja skutecznie odpychają mnie od tej pary i na razie czekam na uspokojenie się rynku.

analiza_eur_usd.gif.70e9c47f205c44d28ee8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziom 1.3694 został przebity i jeżeli miałbym otwierać w przyszłości pozycje, to będą to raczej krótkie, a nie długie. Trend wzrostowy został już skutecznie wyhamowany, a wręcz został już odwrócony lub właśnie się odwraca.

analiza_eur_usd.gif.1ab5a35c753a5a693491

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zatrzymanie się rynku i powrót do spadków. Taka sytuacja będzie bardzo dobrym momentem do zajęcie krótkiej pozycji.

analiza_eur_usd.gif.9a4a1e451adf4534b5bf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie, tylko szkoda, że tak gwałtownie. Gdyby wczorajsza świeca była 3-krotnie mniejsza, to z pewnością dzisiaj na otwarciu otworzyłbym krótką pozycję.

analiza_eur_usd.gif.3b465997a63d19266615

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kończąca się korekta w trendzie spadkowym, a tym samym sygnał do otwarcia krótkiej pozycji. Podobnie jak na EUR/GBP otworzyłem shorta na otwarciu dzisiejszego dnia.

SL: 1.3480

analiza_eur_usd.gif.2f125f4cd2cc8fe451ae

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na tej parze się popsuło i dlatego nie będę na razie otwierał żadnych pozycji.

Gdy EU wróci do trendu, zacznę wyczekiwać ewentualnych sygnałów.

analiza_eur_usd.gif.51ecfc0b4c7d74043e13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko na tej parze się popsuło i dlatego nie będę na razie otwierał żadnych pozycji.

Gdy EU wróci do trendu, zacznę wyczekiwać ewentualnych sygnałów.

Nemesis, doceniam Twoje zasługi dla rynku Forex i cenię Twoją wiedzę. Tym razem jednak się pomyliłeś. Nic się nie popsuło, a EUR wróciło właśnie do trendu. Ja widzę to tak:

Od 1 XII 2009 do 8 VI 2010 mieliśmy korektę trendu spadkowego w formie paternu ABCD (najlepiej widoczne na W1), co wróży wzrost do minimum połowy tej formacji.

Od tej pory buduje się trend wzrostowy. Szczyt pierwszej fali był w dniu 6 VIII 2010. Szczyt drugiej fali w dniu 3 IX 2010 to dokładnie 161,8 wysokości pierwszej fali. Potem była korekta, bo musi być, a teraz idziemy do trzeciego szczytu który (teotetycznie) powinien osiągnąć 261,8 wysokości pierwszej fali, co daje wartość 1,5685.

Wiem, że trzecia fala ma często problemy by to założenie zrealizować i osiągnięcie podanego poziomu nie jest pewne. Tym niemniej bez wątpliwości mamy początek trzeciej fali trendu rosnącego. Do tego właśnie EURO wróciło.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko na tej parze się popsuło i dlatego nie będę na razie otwierał żadnych pozycji.

Gdy EU wróci do trendu, zacznę wyczekiwać ewentualnych sygnałów.

Nemesis, doceniam Twoje zasługi dla rynku Forex i cenię Twoją wiedzę. Tym razem jednak się pomyliłeś. Nic się nie popsuło, a EUR wróciło właśnie do trendu. Ja widzę to tak:

Od 1 XII 2009 do 8 VI 2010 mieliśmy korektę trendu spadkowego w formie paternu ABCD (najlepiej widoczne na W1), co wróży wzrost do minimum połowy tej formacji.

Od tej pory buduje się trend wzrostowy. Szczyt pierwszej fali był w dniu 6 VIII 2010. Szczyt drugiej fali w dniu 3 IX 2010 to dokładnie 161,8 wysokości pierwszej fali. Potem była korekta, bo musi być, a teraz idziemy do trzeciego szczytu który (teotetycznie) powinien osiągnąć 261,8 wysokości pierwszej fali, co daje wartość 1,5685.

Wiem, że trzecia fala ma często problemy by to założenie zrealizować i osiągnięcie podanego poziomu nie jest pewne. Tym niemniej bez wątpliwości mamy początek trzeciej fali trendu rosnącego. Do tego właśnie EURO wróciło.

pozdrawiam

Ale to w dłuższym ujęciu, a tak daleko to nie patrzę, więc wszystko zależy od punktu widzenia - dlatego u mnie wszystko się popsuło na tej parze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko na tej parze się popsuło i dlatego nie będę na razie otwierał żadnych pozycji.

Gdy EU wróci do trendu, zacznę wyczekiwać ewentualnych sygnałów.

Nemesis, doceniam Twoje zasługi dla rynku Forex i cenię Twoją wiedzę. Tym razem jednak się pomyliłeś. Nic się nie popsuło, a EUR wróciło właśnie do trendu. Ja widzę to tak:

Od 1 XII 2009 do 8 VI 2010 mieliśmy korektę trendu spadkowego w formie paternu ABCD (najlepiej widoczne na W1), co wróży wzrost do minimum połowy tej formacji.

Od tej pory buduje się trend wzrostowy. Szczyt pierwszej fali był w dniu 6 VIII 2010. Szczyt drugiej fali w dniu 3 IX 2010 to dokładnie 161,8 wysokości pierwszej fali. Potem była korekta, bo musi być, a teraz idziemy do trzeciego szczytu który (teotetycznie) powinien osiągnąć 261,8 wysokości pierwszej fali, co daje wartość 1,5685.

Wiem, że trzecia fala ma często problemy by to założenie zrealizować i osiągnięcie podanego poziomu nie jest pewne. Tym niemniej bez wątpliwości mamy początek trzeciej fali trendu rosnącego. Do tego właśnie EURO wróciło.

pozdrawiam

Ale to w dłuższym ujęciu, a tak daleko to nie patrzę, więc wszystko zależy od punktu widzenia - dlatego u mnie wszystko się popsuło na tej parze.

Zgoda że przy otwieraniu pozycji ważne jest krótsze ujęcie, ale dobrze jest wiedzieć w jakim trendzie wyższego stopnia jest kurs. Poza tym piszemy w dziale "Analizy longtermowe D1, W1, M1" więc myślę że nie przesadziłem :lol:

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgoda że przy otwieraniu pozycji ważne jest krótsze ujęcie, ale dobrze jest wiedzieć w jakim trendzie wyższego stopnia jest kurs. Poza tym piszemy w dziale "Analizy longtermowe D1, W1, M1" więc myślę że nie przesadziłem :lol:

pozdrawiam

Ja nie powiedziałem, że ważne jest krótkie ujęcie, ale że jest ono ważne dla mnie tylko i wyłącznie. Równie dobrze znajdą się osoby, którym analiza podpowie, że należy otwierać krótkie pozycje.

Nie chciałbym, aby moje analizy były traktowane, jak najważniejsza prawda o Forexie, to tylko mój sposób inwestowania.

"dobrze jest wiedzieć w jakim trendzie wyższego stopnia jest kurs" - ja tam patrzę tylko na to, co jest tu i teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, sytuacja dalej jest dość kiepska i na daną chwilę nie zamierzam otwierać pozycji na tej patrze.

W momencie przebicia dolnej granicy konsolidacji (1.2967), będę wyczekiwał korekty żeby otworzyć krótką pozycję.

analiza_eur_usd.gif.9f4d0f52ed78ac945a9b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzrosty są zbyt duże, żeby próbować otwierać teraz krótką pozycję oraz dodatkowo wróciliśmy do konsolidacji. Minie zapewne trochę czasu, zanim cokolwiek się tutaj wyjaśni, tak więc czekamy.

analiza_eur_usd.gif.8f58caf060898ae1ea3a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak mówiłem, sytuacja dalej jest dość kiepska i na daną chwilę nie zamierzam otwierać pozycji na tej patrze.

W momencie przebicia dolnej granicy konsolidacji (1.2967), będę wyczekiwał korekty żeby otworzyć krótką pozycję.

Nemesis, gdybyś wziął pod uwagę to co napisałem 3-go stycznia, zarobiłbyś ładne parę pipsów. Przyjmij że EURUSD buduje trzecią falę.

pozdrawiam

forexzysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak mówiłem, sytuacja dalej jest dość kiepska i na daną chwilę nie zamierzam otwierać pozycji na tej patrze.

W momencie przebicia dolnej granicy konsolidacji (1.2967), będę wyczekiwał korekty żeby otworzyć krótką pozycję.

Nemesis, gdybyś wziął pod uwagę to co napisałem 3-go stycznia, zarobiłbyś ładne parę pipsów. Przyjmij że EURUSD buduje trzecią falę.

pozdrawiam

forexzysk

hmmm?

Przecież, gdybym otworzył pozycję 3 stycznia wieczorem, to w najgorszym momencie byłbym -500 pipsów na otwartej pozycji.

Dlaczego mam przyjmować twój tok rozumowania? Przecież nie jest to jedyna słuszna koncepcja rynkowa...

Dla mnie jest konsolidacja i bałagan, przez co zamierzam odpuścić sobie tą parę na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak mówiłem, sytuacja dalej jest dość kiepska i na daną chwilę nie zamierzam otwierać pozycji na tej patrze.

W momencie przebicia dolnej granicy konsolidacji (1.2967), będę wyczekiwał korekty żeby otworzyć krótką pozycję.

Nemesis, gdybyś wziął pod uwagę to co napisałem 3-go stycznia, zarobiłbyś ładne parę pipsów. Przyjmij że EURUSD buduje trzecią falę.

pozdrawiam

forexzysk

hmmm?

Przecież, gdybym otworzył pozycję 3 stycznia wieczorem, to w najgorszym momencie byłbym -500 pipsów na otwartej pozycji.

Dlaczego mam przyjmować twój tok rozumowania? Przecież nie jest to jedyna słuszna koncepcja rynkowa...

Dla mnie jest konsolidacja i bałagan, przez co zamierzam odpuścić sobie tą parę na jakiś czas.

NIE musisz przyjmować mojego toku. To jest forum, więc się wypowiadam.

3-go stycznia nie było możliwości otwarcia długiej pozycji. Wskaźniki były w strefie wykupienia i oczywista była korekta. Nie proponowałem otwarcia długiej pozycji - to byłoby głupie. Chciałem jedynie pokazać układ fal, który buduje się dość dokładnie: drugi szczyt = 1,68 pierwszego, oraz dwie ładne korekty ABCD. Dla mnie istotne są informacje wyższego rzędu/przedziału czasowego. Ty masz prawo mieć inne zdanie, jak każdy na forum.

pozdrawiam i życzę powodzenia

Adam Neuman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIE musisz przyjmować mojego toku. To jest forum, więc się wypowiadam.

3-go stycznia nie było możliwości otwarcia długiej pozycji. Wskaźniki były w strefie wykupienia i oczywista była korekta. Nie proponowałem otwarcia długiej pozycji - to byłoby głupie. Chciałem jedynie pokazać układ fal, który buduje się dość dokładnie: drugi szczyt = 1,68 pierwszego, oraz dwie ładne korekty ABCD. Dla mnie istotne są informacje wyższego rzędu/przedziału czasowego. Ty masz prawo mieć inne zdanie, jak każdy na forum.

pozdrawiam i życzę powodzenia

Adam Neuman

Przecież piszesz wyraźnie "Przyjmij że EURUSD buduje trzecią falę. ", a ja tam nic takiego nie widzę, bo jak na razie to zatrzymały się spadki, a mówiłeś, że rozpoczęły się wzrosty, które w następnych dniach zostały ostro przełamane w dół (wraz z przebiciem dwóch ważnych wsparć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...