Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

niespokojny

Analizy EUR/USD

Recommended Posts

NIE musisz przyjmować mojego toku. To jest forum, więc się wypowiadam.

3-go stycznia nie było możliwości otwarcia długiej pozycji. Wskaźniki były w strefie wykupienia i oczywista była korekta. Nie proponowałem otwarcia długiej pozycji - to byłoby głupie. Chciałem jedynie pokazać układ fal, który buduje się dość dokładnie: drugi szczyt = 1,68 pierwszego, oraz dwie ładne korekty ABCD. Dla mnie istotne są informacje wyższego rzędu/przedziału czasowego. Ty masz prawo mieć inne zdanie, jak każdy na forum.

pozdrawiam i życzę powodzenia

Adam Neuman

Przecież piszesz wyraźnie "Przyjmij że EURUSD buduje trzecią falę. ", a ja tam nic takiego nie widzę, bo jak na razie to zatrzymały się spadki, a mówiłeś, że rozpoczęły się wzrosty, które w następnych dniach zostały ostro przełamane w dół (wraz z przebiciem dwóch ważnych wsparć).

Korekty bywają nieregularne. Zobacz na D1 - właśnie przebiło opór pierwszego szczytu z 09-08-2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korekty bywają nieregularne. Zobacz na D1 - właśnie przebiło opór pierwszego szczytu z 09-08-2010

I co w związku z tym przebiciem?

A jeżeli korekty bywają nieregularne to dlaczego uważasz, że popełniłem błąd wycofując się z rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korekty bywają nieregularne. Zobacz na D1 - właśnie przebiło opór pierwszego szczytu z 09-08-2010

I co w związku z tym przebiciem?

A jeżeli korekty bywają nieregularne to dlaczego uważasz, że popełniłem błąd wycofując się z rynku?

Pierwszy szczyt to 1,3334, więc kurs przebił go - jak na razie jesteśmy ponad tym poziomem, który może być teraz wsparciem.

Zauważyłem że zakładasz trend spadkowy i czekasz aż kurs wróci do niego. Chciałem tylko zwrócić uwagę na inną wersję. Ja otworzyłem buy 11-01 wieczorem przy 1,3039 i jestem 300 pp do przodu - zabezpieczone SL- więc pewne.

I to nie był błąd.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba koledzy dział pomyliliście. Tutaj nie kłócimy się kto ma rację każdy inaczej interpretuje rynek. Forexzysk, nemesis dobrze myśli nie ryzykuje dużo i jego analizy są przydatne umieszczaj swoje też się pewnie przydadzą a że są inne to chyba nie musisz mieć pretensji :)

Pozdrawiam i czekam na wasze analizy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba koledzy dział pomyliliście. Tutaj nie kłócimy się kto ma rację każdy inaczej interpretuje rynek. Forexzysk, nemesis dobrze myśli nie ryzykuje dużo i jego analizy są przydatne umieszczaj swoje też się pewnie przydadzą a że są inne to chyba nie musisz mieć pretensji :)

Pozdrawiam i czekam na wasze analizy

Ani przez chwilę nie miałem do nikogo pretensji. Każdy ma prawo do własnej interpretacji.

Pokazałem tylko swój punkt widzenia i nie miałem zamiaru się kłócić. Jeśli tak to wyglądało, to przepraszam.

forexzysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy. No to koledzy wracamy do wykresów ;)

Zacnym jest, że czekamy na początek minorowego cyklu na EURUSD.

:) witam, sporadycznie znów będę zaglądał.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korekty bywają nieregularne. Zobacz na D1 - właśnie przebiło opór pierwszego szczytu z 09-08-2010

I co w związku z tym przebiciem?

A jeżeli korekty bywają nieregularne to dlaczego uważasz, że popełniłem błąd wycofując się z rynku?

Pierwszy szczyt to 1,3334, więc kurs przebił go - jak na razie jesteśmy ponad tym poziomem, który może być teraz wsparciem.

Zauważyłem że zakładasz trend spadkowy i czekasz aż kurs wróci do niego. Chciałem tylko zwrócić uwagę na inną wersję. Ja otworzyłem buy 11-01 wieczorem przy 1,3039 i jestem 300 pp do przodu - zabezpieczone SL- więc pewne.

I to nie był błąd.

pozdrawiam

Niezly strzal, przyznaje niezly, ale ja bym wszedl 10-01 o godzinie 12.00 ze stopem w ostatnim dolku :) Tako mi system rzecze i po prostu sie spoznilem hehe :) Ale kolega widze podaje dobrze. bede obserwowal. Wszak teraz EURUSD mnie nie interesuje bo wczoraj otworzylem S 0.01 EURCHF @ 1.2945 i skromnie bo skromnie ;-) 115 pipsow poki co ze stopem przestawionym na +2p od ceny otwarcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna próba wybicia się konsolidacji i jak na razie kurs pozostaje ponad tym obszarem. Aktualnie oczekuję lekkich wzrostów, a po nich korekty i tym samym możliwości otwarcia długiej pozycji.

analiza_eur_usd.gif.376513a5ecd9bcc56d13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkim userow za offtopa, moze zaloze jakis tam oddzielny katalog, chcialem tylko powiedziec ze spiramidowalem o 11:24 eurchf o kolejne 0.01 lota stop 30p bo nastal poczatek mniejszego cyklu spadkowego w wiekszym spadkowym.

Dziekuje, przepraszam i dowidzenia juz nie bede tutaj zasmiecal ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam wszystkim userow za offtopa, moze zaloze jakis tam oddzielny katalog, chcialem tylko powiedziec ze spiramidowalem o 11:24 eurchf o kolejne 0.01 lota stop 30p bo nastal poczatek mniejszego cyklu spadkowego w wiekszym spadkowym.

Dziekuje, przepraszam i dowidzenia juz nie bede tutaj zasmiecal ;-)

Też się gapię na franka, bo na dolarze zbyt dużo danych makro na dzaisiaj.

Ja przewiduję na franku małą korektę, a potem do góry. Ale może się mylę :shock:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Turbotrzcina, powiedz mi (tylko się kurde nie denerwuj :-D ) dlaczego na H4, EURCHF otworzyłeś sell? Ja tam widzę początek wzrostów - piękne doji i sygnały kupuj. Ale póki co na M15 jest mały ruch w dół więc możesz coś zarobić. Ale uważaj na dno dołka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie zdenerwuje sie ;) wyluzowany jestem.

Otoz, Adamie, to co Ty uwazasz za poczatek trendu wzrostowego ja uwazam za korekte spadkowego ktory zaczal sie na H4 wczoraj.

Rzecz jasna - moge sie mylic i dlatego wymyslono SL ;-). Czas pokaze.

EDIT: zastrzegam ze moge sie mylic, ale wydaje mi sie ze na EURUSD dzis lub jutro zjedziemy w dol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko nie zdenerwuje sie ;) wyluzowany jestem.

Otoz, Adamie, to co Ty uwazasz za poczatek trendu wzrostowego ja uwazam za korekte spadkowego ktory zaczal sie na H4 wczoraj.

OK, ale w obu wersjach, w średnio-bliskim horyzoncie mamy wzrosty - bez względu na to czy to trend wzrostowy czy wzrostowa korekta trendu spadkowego. Zgoda?

Dlatego pytałem dlaczego zrobiłeś sell. To nie był zarzut, tylko pytanie - z ciekawości

Rzecz jasna - moge sie mylic i dlatego wymyslono SL ;-). Czas pokaze.

Jasne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mila checia odpowiadam.

Jakikolwiek bedzie ruch w przyszlosci, na ta chwile analiza cyklu wskazuje ze mamy do czynienia z cena ktora ma leciec w dol. Tak nawiasem mowiac, to ja nie operuje trendem (herezja, prawda?) tylko cyklem. Podporzodkowuje sie cenie. Gdyby cena odbijala sie jak pileczka ping pongowa, to czy lecialaby w gore czy w dol, jest juz dla mnie , wiesz, rzecz wtorna. po prostu chce wiedziec gdzie poleci przy najblizszym odbiciu.

Troche zagmatwane to jest. Rzecz jasna nie jestem tez nieomylny w ocenie, czas pokaze jak mi sie udalo ocenic sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz ja popełniłem sell na eurchf, ale z pewną nieśmiałością :-)

Jest to dział analiz a nie dziennik w którym piszemy o pozycjach, które otwieramy. Prosiłbym o zaprzestanie korzystania z tego działu jak z komunikatora. Chętnie poczytamy wraz z innymi użytkownikami opracowanych przez Was opinii (analiz) na temat pary walutowej EUR/USD. Zachęcam do załączania opracowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz ja popełniłem sell na eurchf, ale z pewną nieśmiałością :-)

Jest to dział analiz a nie dziennik w którym piszemy o pozycjach, które otwieramy. Prosiłbym o zaprzestanie korzystania z tego działu jak z komunikatora. Chętnie poczytamy wraz z innymi użytkownikami opracowanych przez Was opinii (analiz) na temat pary walutowej EUR/USD. Zachęcam do załączania opracowań.

Dotarło :roll:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...