Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

niespokojny

Analizy EUR/USD

Recommended Posts

1.3625 - 1.3654 obszar wejscia w Sell. SL 1.3710. Powodzenia.

I jak widac na obrazku, potwierdzilo sie. Wprawdzie nie wiadomo co przyniesie sesja Amerykanska, ale mozna bylo wejsc w ten trejd przy w/w SL i zabezpieczac gdy cena poleciala w dol.

eurusd_1.JPG.b2e84765e2c39dd7d7b9cff5f6c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to jak sie pomylic o pipsa ze stop lossem... zobaczycie ze to "cos" co sie zrobilo na eurusd pierdzielnie w dol. Tako rzeklem :) Ciagle uparcie trzymam od 1.3835 i czekam na 1.3219.

A nie mówiłem? :)

eurusd_2.JPG.03f4b81a23a980012c060933b19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że turbotrzcina jakby zamarł po ostatnim wpisie. Tym razem ja postanowiłem wrzucić chociaż jedną szybką analizę dotyczącą pary EUR/USD.

Zacznę od tego, że formalizacja strategii wg. której zakładam otwarcie pozycji sprowadza się do przyjęcia pewnych podstawowych założeń:

impuls AF + standardowa AT

W związku z powyższym przedstawiam owy impuls zgodnie z informacjami podanymi przez The Wall Street Journal :

" LONDON—European Central Bank President Jean-Claude Trichet Thursday signaled that the central bank could raise interest rates next month for the first time since the darkest days of the financial crisis in 2008.

Mr. Trichet warned that risks of inflation in the euro zone "are to the upside" and that "strong vigilance" is required to ensure that the rise in commodity prices recently doesn't translate into a generalized increase in inflation. "

Wierząc słowom Tricheta podwyżka stóp procentowych powinna w najbliższym okresie doprowadzić do aprecjacji wspólnej waluty Unii Europejskiej. Jeżeli chodzi natomiast o walutę kwotowaną, to z wiadomych względów jest to dolar. W końcu to na parę EUR/USD zwracana jest największa uwaga uczestników rynku walutowego.

Założenia:

Aktualnie: dyskontowanie wypowiedzi na temat przyszłej podwyżki stóp procentowych

W przyszłym miesiącu: dyskontowanie samej zmiany wysokości stóp procentowych

Jeżeli chodzi natomiast o analizę techniczną, która stanowi dla nas potwierdzenie przyjętych założeń:

a) Od przeszło pół miesiąca mamy do czynienia z trendem wzrostowym na rynku eurodolara

euh4trendniszegorzdu.gif

b) Jak widać w porównaniu do trendu wyższego rzędu ruch wzrostowy niekoniecznie musi być korektą ruchu spadkowego

eud1trendredniegorzdu.gif

c) Jeżeli sytuacja z mniejszego interwału miałaby mieć przełożenie na trend wyższego rzędu, to scenariusz testowania kolejnych poziomów wydaje się być bardzo prawdopodobnym

euw1poziomytp.gif

Na powyższym wykresie zieloną przerywaną linią zaznaczono poziom zlecenia oczekującego, który uznajemy za punkt kulminacyjny w odniesieniu do opisywanego scenariusza. Poza wieloma wymienionymi argumentami istotny jest również efekt okrągłych liczb będącym w tym przypadku elementem psychologicznym mogącym mieć pośredni wpływ na powodzenie przyjętej strategii.

Liniami niebieskimi zaznaczone są kolejne poziomy take profit wynikające z przeprowadzonej analizy.

Realizacja:

EUR/USD

BUY STOP 1.4015

STOP LOSS 1.3815

TP1 1.4215

TP2 1.4515

TP3 1.4950

OKRES 3 miesiące (w zależności od obrotu sytuacji)

Na zakończenie dodam, że trzeba pamiętać, iż mamy do czynienia ze zleceniem oczekującym, które ma istotne znaczenie w całym opisywanym procesie. Chodzi o sytuację w której przyjęte założenia mogłoby okazać się błędne a rynek uznałby, że wspomniany impuls nie jest wcale tak istotny, jak mogłoby się z początku wydawać.

Przypominam o punkcie 18 regulaminu forum: Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych na niniejszej stronie internetowej (forum). Żadna z zamieszczonych informacji nie może być traktowana jako rekomendacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, czemu tylko do mnie kierujesz sugestie o zamarciu? Jesli nie ma okazji do trejdow to nie pisze. Poza tym rowniez pisze juz u siebie. Wracajac do tematu, impulsem af moze byc non farm payroll ktory jest najbardziej trzesaxym rynek niusem. Poniewaz w srode projected private nfp dal sygnal wzwyz dzisiejszy moze zrobic to samo (mowie o USDCHF) Potwierdza to harmonika (na EURUSD) i wszystkie inne (moje) sygnaly na tej parze. Rynek moze pokazac w ktora strone isc na kilkadziesiat minut przed ogloszeniem niusa.

Btw: 1) moj ostatni wpis jest z wczoraj :) 2) na daily mamy 0.786 fibo to tak odnosnie moich przekonan co do potencjalnyxh ruchow tej pary 3) negatywana dywergencja MACD vs price (usdchf)

Gwoli wyjasnienia:

USDCHF

Nonfarm Payrolls

Forecast 180.00K

Previous 36.00K

Forecast: Strongly Bullish

Private Nonfarm Payrolls

Forecast 193.00K

Previous 50.00K

Forecast: Strongly Bullish

Unemployment Rate

Forecast 9.10%

Previous 9.00%

Forecast: Bearish

Impulsy wynikajace z tekstow Tricheta uwazam za mniej istotne niz podstawowe wskazniki amerykanskiej gospodarki. Jesli analiza techniczna mowi Kupuj (USDCHF), a powyzsze prognozy sie sprawdza, dolar z 1 predkoscia kosmiczna zostanie wyniesiony na orbite okoloziemska. Co sie stanie z EURUSD - wiemy. Dlatego sprzedalem. Reszte komentarzy bede zamieszczal u siebie - wiec wszystkich chetnych zapraszam do komentowania - wtedy wszyscy wiecej sie nauczymy.

pokusilem sie o wariacje Twojego obrazka:

euw1poziomytp1.GIF.e3c8c0c3b22dd7ff52b74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, czemu tylko do mnie kierujesz sugestie o zamarciu? Jesli nie ma okazji do trejdow to nie pisze. Poza tym rowniez pisze juz u siebie.

I wszystko jasne.

(...) Impulsy wynikajace z tekstow Tricheta uwazam za mniej istotne niz podstawowe wskazniki amerykanskiej gospodarki. (...)

Jeżeli rynek byłby tak liniowy i wystarczyłoby kupić przy dobrych danych i sprzedać, przy słabych to wszyscy bylibyśmy już dawno milionerami. Prawda jest jednak taka, że rynkami rządzą ludzie przy władzy oraz wynikające z ich decyzji/wypowiedzi emocje. Jedną z takich osób jest właśnie Jean Claude Trichet i nie tylko on nieraz już pokazał, że słowa mogą znaczyć więcej niż wyniki.

Oczywiście to co napisałem powyżej nie oznacza, że nie należy spoglądać na dane makroekonomiczne. Chodzi tylko o to, że gra pod dane w postaci "payrollsów" jest zbyt powszechna - jednocześnie bardzo ryzykowna. Niemniej jednak jak zwykle, to rynek zweryfikuje nasze założenia.

pokusilem sie o wariacje Twojego obrazka

Nie ma problemu z tym, że dobrze by było, gdybyś podał też jakieś konkretne poziomy. Wtedy moglibyśmy się na czymś oprzeć, bo w to że kiedyś tam spadnie jestem w stanie Ci rzeczywiście uwierzyć ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rafał, emocjonalny wydźwięk (pierwsza część postu) sugeruje że tracisz kontrolę nad sobą. Nie ma się o co obrażać. Więc dziękuję za miło spędzony czas - jeśli ktoś z Was ma ochotę przyglądać się naszym poczynaniom-zapraszam. Adres znacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał, emocjonalny wydźwięk (pierwsza część postu) sugeruje że tracisz kontrolę nad sobą. Nie ma się o co obrażać. Więc dziękuję za miło spędzony czas - jeśli ktoś z Was ma ochotę przyglądać się naszym poczynaniom-zapraszam. Adres znacie.

Zupełnie nie rozumiem Twojej/Waszej wypowiedzi. O jakiej kontroli i obrażaniu mówisz/mówicie? Przecież przy samej analizie napisałem tylko zaczepnie, żeby dowiedzieć się gdzie się podziewasz. Nie miałem nawet pojęcia, że pisujesz gdzieś indziej (pozwolisz, że zachowam już liczbę pojedynczą). Jak dla mnie to wygląda tak, że starasz się ostatnią wypowiedzią skierować uwagę na jakieś bardzo dziwne kwestie.

W nawiązaniu do Twojego zachowania turbotrzcina przypomnę tylko, że od lat dyskutujemy z osobami prowadzącymi konkurencyjne strony czy biznesy i nigdy nie było podziału na my i oni. Mało tego, stworzyliśmy nawet miejsce, gdzie wszyscy nasi użytkownicy mogą się swobodnie reklamować.

Turbo proszę wytłumacz mi tylko jedno: jak w związku z faktami wymienionymi powyżej możesz mi zarzucać, że podchodzę emocjonalnie do tego, że Ty otworzyłeś jakiś blog o którym nie dość, że nie miałem pojęcia, to jeszcze w żaden sposób nie stanowi on dla TraderTeam.pl konkurencji? Przecież cała wiedza na forum jest darmowa, dlaczego w takim razie miałbym mieć Ci za złe, że starasz się zrobić coś swojego? Szkoda tylko, że odchodząc (oczywiście nikt Cię do tego nie zmusza) musisz wprowadzać taką niepotrzebną atmosferę.

Nerwy są w tych okolicznościach zupełnie niepotrzebne a do takiej dziwnej wypowiedzi sprowokowały Cię dokładnie trzy moje słowa, których wydźwięku niestety nie zrozumiałeś. To była czysta ciekawość a nie żaden atak. Najgorsze jest jednak to, że na odchodne wprowadziłeś zamieszanie w wątku, który ma służyć czemuś zupełnie innemu. W związku z tym, jeżeli masz ochotę jeszcze sobie ulżyć, to proszę bardzo - wypowiedz się a potem postarajmy się już skończyć z off-topem i wrócimy do konkretów związanych z analizą EUR/USD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na załączonym poniżej obrazku dzisiejszy ruch na EUR/USD, mimo iż w dobrą stronę, był zbyt mały aby aktywować wprowadzone wcześniej zlecenie oczekujące. Powodem takiego stanu rzeczy jest prawdopodobnie ograniczona wolatylność (zmienność) ze względu na ostatni dzień sesyjny w tym tygodniu (nie licząc międzybanku).

eubuystop.gif

Myślę, że sytuacja rozwinie się po weekendzie. Jeżeli natomiast zlecenie nie zostanie aktywowane w ciągu najbliższego tygodnia (maksymalnie dwóch), poprawnym ruchem będzie anulowanie tegoż zlecenia oraz zweryfikowanie poczynionych założeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemesis, do jakiego poziomu spodziewasz sie tej korekty ?

Nie mam jakiegoś określonego poziomu, najlepiej gdyby nie przebiła 1.3859.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety korekta na EUR/USD okazała się minimalnie zbyt duża, co spowodowało ostatecznie uruchomienie zlecenia obronnego.

euh4sll.gif

Tak czy inaczej nadal uważam, że gdy przyjdzie moment w którym rynek będzie zwracał uwagę na możliwość zmiany (ew. samą zmianę) stóp procentowych w eurolandzie, to zobaczymy ostry wzrost na rynku eurodolara. Na ten moment scenariusz ten został jednak zaburzony ruchami jakie można było w ostatnich dniach zaobserwować na większości par dolarowych.

Dodatkowo okazuje się, że rynek mimo wszystko zwrócił uwagę na wspomnianą powyżej możliwość, jednak niekoniecznie doprowadził do istotnych zmian w kursie pary EUR/USD.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... otego.html

Jak się niestety okazuje, to rynek EUR/PLN bardziej zareagował na impuls, który miał być motorem napędowym wzrostu EUR/USD. Wszystko za sprawą wspomnianego już dolara, który ostatecznie namieszał w realizacji zakładanego scenariusza.

eurplnd1up.gif

Dalsze wzrosty na parach w których walutą bazową jest EURO uzależnione są od informacji płynących z rynku. W momencie, gdyby na rynek trafił konkretny impuls - możliwe będzie zajęcie na parze EUR/USD pozycji długiej, która zabezpieczona zostanie stosunkowo krótkim stopem.

Jeżeli chodzi jednak o EUR/PLN, to trzeba poczekać na dogodniejszą sytuację techniczną do ewentualnego zajęcia pozycji, gdyż aktualnie impuls okazał się zbyt silny, aby wchodzić do pociągu, który zdążył już odjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja trendu, więc będę otwierał długą pozycję w pierwszym nadarzającym się momencie, czyli wtedy, gdy pojawi się korekta i nastąpi jej koniec.

analiza_forex_eur_usd.gif.a236f75f35edb6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie spojrzenie na aktualne zachowanie pary EURUSD.

Po mojemu mamy korektę na odbicie z poziomu wsparcia 1.4150

Po zakończeniu się korekty myślę ze będzie kontynuacja trendu spadkowego.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojawi się kilku świecowa korekta tych spadków, to z dużym prawdopodobieństwem otworzę krótką pozycję na jej końcu.

analiza_forex_eur_usd.gif.15939d81f70037

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...