Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

niespokojny

Analizy EUR/USD

Recommended Posts

No ja bym nie ryzykował ciągle może nastąpić powrót do trendu (wzrostowego) nie sądzisz ?

To dokładnie to samo można powiedzieć w przypadku trendu wzrostowego - zawsze może nastąpić przejście do trendu spadkowego. W skrócie jeżeli jest dłuższy ruch (np. 10 dni i więcej) w jedną stronę + zostały przebite poprzednie dołki/szczyty to staram się wchodzić zgodnie z tym ruchem.

Aktualnie kurs odbija się od dość ważnego poziomu oporu, więc tym bardziej będę chciał wejść w krótką pozycję.

analiza_forex_eur_usd.gif.a2181cbf235911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No teraz sie okaże czy to tylko konsolidacja na trendzie spatkowym czy powrót do rosnącego trendu :) aktualnie 1.4330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie udało się wejść w krótką pozycję, bo aktualnie obserwujemy bardzo ładne spadki - ponad 300 pipsów. Jeżeli pojawi się korekta, to będę szukał możliwości wejścia w shorta.

analiza_forex_eur_usd.gif.ddb76dddd6708a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duże zamieszanie obserwujemy na EUR/USD, więc nie chcę tutaj wchodzić w jakąkolwiek pozycją. Jeżeli ukształtuje się trend, to dopiero wtedy pomyślę o otwarciu pozycji.

analiza_forex_eur_usd.gif.dbf0b69c596e00

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie jest mały przestój dlatego zamknąłem swojego longa, i teraz czekam na kolejne wzrosty (narazie też nie proponuje nic otwierać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no już miałem otworzyć długą pozycję ale niestety kurs po wybiciu się powyżej 4.685 spadł w okolice 4.650wiec nadal czekam, mały test poziomu zapewne i potem duże wybicie około 100-150 pipów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było - bo i po co?

Ale tak sobie pomyślałem że z uwagi na kilka sympatycznych osób zaprezentuję efekt działania moje zautomatyzowanego systemu podejmowania decyzji. Piąteczek dał nam bardzo zacny strzał. Pozdro dla wytrwałych i pamiętajcie - nikt Wam nie da lepszego systemu niż Wy sami.

eurusd_m5_17062011.gif.631180b2901069319

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co ? Zawsze Twoje posty były przydatne ;)

Forum umarło trochę jedynie nemesis coś czasem piszę a co do Denona który zjechał Ciebie kiedyś o to że nie piszesz to teraz sam zamilkł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) co do Denona który zjechał Ciebie kiedyś o to że nie piszesz to teraz sam zamilkł....

Jak to miło jest wrócić z urlopu oraz seminarium z dr Van Tharpem i przeczytać coś ciekawego na swój temat.

Myślę, że Twoje powyższe (cytowane przeze mnie) stwierdzenie jest nieco krzywdzące, zważywszy na fakt, że na prawie 700 postów większość z nich to konkretne artykuły obejmujące niekiedy nawet kilka arkuszy wydawniczych. Prawdą jest, że piszę ostatnio trochę rzadziej ale jeżeli już to robię, to jest to najczęsciej konkretny artykuł zawierający konkretną dawkę wiedzy.

Analizując przekrój naszego forum można dojść do wniosku, że większość - często bardzo zaawansowanych - aspektów związanych z rynkiem zostało już poruszonych. W związku z tym, osobiście w odniesieniu do forum doszedłem do punktu w którym wolę pomóc danemu użytkownikowi, gdy nadarza się taka okazja, aniżeli próbować pomagać jednocześnie wszystkim i nikomu.

Jak sama nazwa wskazuje piszemy na forum, które jest miejscem dyskusji. Jeżeli chodzi natomiast o analizy turbotrzciny, to miały one charakter regularny (niczym blog) i to właśnie w stosunku do tego aspektu odniosłem się w jednej z wypowiedzi, nie mając zamiaru nikogo urażać (mimo odwrotnego skutku :-P).

Jeżeli chodzi o mnie, to zawsze bardzo chętnie z każdym podyskutuję i udzielę bezinteresownej pomocy najlepiej, jak tylko potrafię. Świadczyć o tym może kopalnia wiedzy w postaci forum i naszego biuletynu oraz tak wiele odpowiedzi udzielonych przez e-mail czy też PW.

Jako administrator i autor większości wątków staram się od lat wypowiadać jak najczęściej to tylko możliwe. Niestety na aktualnym etapie doszliśmy do momentu w którym nie ma już tak szerokiego spektrum możliwości w wyborze tematów, gdyż w wielu przypadkach ciekawe zagadnienia albo wymagają wielowątkowej analizy lub też wychodzą poza nurt tradingowo-inwestycyjny wokół którego się poruszam.

Ostatecznie to od użytkowników zależy jak forum będzie się dalej rozwijało i nie ma sensu niczego sztucznie nakręcać. Myślę, że jego zawartość i tak sama będzie potrafiła się obronić, przy czym uważam, że lepiej jest mieć kopalnię wiedzy skondensowanej często na obszarze kilku stron danego wątku, aniżeli setki stron dyskusji zawierających jedynie kilka zdań wartych naszej uwagi.

Prawdą jest, że ostatnio jestem bardzo zaangażowany w uczestniczeniu lub też w prowadzeniu szkoleń z zakresu rynku, przy czym osobisty trading oraz inwestowanie zajmują mi bardzo dużo czasu. Praca z klientami na konsultacjach oraz wydawanie kolejnych publikacji też nie jest kwestią zabierającą małą ilość czasu. Dodając do tego współpracę z Equity Magazine oraz Thomson Reuters mamy cały wachlarz aspektów związanych z rynkiem o których bardzo chętnie opowiem, gdy tylko ktoś okaże się zainteresowany.

Odnosząc się do powyższego akapitu oraz całej mojej wypowiedzi:

Jeżeli masz kiecu (jak również każdy inny użytkownik) pomysł na jakiś wątek, to proszę podpowiedz mi. Bardzo chętnie rozwinę interesujące Cię zagadnienia. Dodając do tego zaangażowanie innych, jesteśmy w stanie dalej rozwijać nasze forum. Zauważ, że w tym przypadku jest to kwestia pracy zespołowej, a nie jedynie wysiłku jednej czy kilku osób.

Na zakończenie dodam tylko, że wypowiadałem się za samego siebie. Jeżeli miałbym mówić o Marku lub innych użytkownikach przejawiających swoją aktywność, to okazałoby się, że mamy potencjał do współpracy o jakim nikomu z nas się nawet nie śniło. Problem jest tylko w jego uwolnieniu, które jak widać zatrzymywane jest przez niepotrzebne docinki.

Mam nadzieję, że od teraz będziemy w stanie już tylko coraz lepiej współpracować, tak by synergia przyniosła korzyści każdemu z nas. Słowa te dotyczą nie tylko osób komentujących dany stan rzeczy ale również tych, którzy jedynie czytają wartościowe wpisy, nie dając niestety nic od siebie.

Zachęcam wszystkich do współpracy.

Oczywiście przepraszam za OT podyktowany dwiema poprzednimi wypowiedziami, niemniej jednak zagadnienie wymagało komentarza. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kurs przebije poziom 1.3859 w ciągu tygodnia, potraktuję to jako powrót do trendu spadkowego i będę oczekiwał na sygnał na otwarcie krótkiej pozycji. W przeciwny wypadku odpuszczę sobie tę parę, aż do momentu wyklarowania się sytuacji na niej.

analiza_forex_eur_usd.gif.8243743d69573b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

700 postow czego, konkretow? Jeden Twoj post z zestawieniem portfela i wszystkich trejdow jakie zrobiles powiedzilaby wiecej niz caly ten elaborat...

Those who can't trade - teach. Za stronami internetowymi mozemy byc zupelnie przecietnymi ludzmi - ja jestem przecietnym czlowiekiem ktory nie udaje ze zna sie super na foreksie. "Jakos" sie znam. Seminarium? Szkolenia? Stracone pieniadze i czas. Kto mysli szablonowo nie osiagnie sukcesu. Powiesz mi to co wiem tylko w innych slowach. Przeczytam to w ksiazkach - za free.

Dla mnie, sukces osiagnie tylko market explorer - ktos kto ma pasje do zglebiania rynku i potrafi sie nia dzielic za friko. Ale tak naprawde - a nie za kase.

Gdzie sa sygnaly ktore obiecywales na forum? To w ogole funkcjonuje? Jak to sie sprawdza? Jaka skutecznosc?

Ja preferuje brak pier... i ciezka prace: development, testy, praca zespolowa, brainstorming. Kasy z foreksa starczy dla kazdego.

Dojrzalosc w temacie jest wskazana.

Publicznie prosze o usunieciu mojego konta z bazy danych tego forum.

SC20110722-092551_pips.PNG.dd16376996450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) Ja preferuje brak pier... i ciezka prace: development, testy, praca zespolowa, brainstorming. Kasy z foreksa starczy dla kazdego.

Dojrzalosc w temacie jest wskazana.

Publicznie prosze o usunieciu mojego konta z bazy danych tego forum.

Nie mam zamiaru z Tobą dyskutować, gdyż pokazałeś już swoją prawdziwą naturę przy licznych wypowiedziach. Nic tylko przekleństwa i umniejszanie innym pod przykrywką turbotradera.

Przyznaję Ci rację - rzeczywiście jesteś przeciętnym człowiekiem, jeżeli chce Ci się marnować czas na dyskusje, które nie wnoszą nic do tematu. Nasza firma pozwala się rozwijać szybciej nie tylko nam ale również wielu innym traderom i inwestorom.

To wszystko nie polega na tym, że posiadamy jakąś magiczną recepturę, a jedynie na tym, że potrafimy skrócić czas edukacji danej osoby. Szkolenia i wszystko inne pozwalają nam jedynie na niekonsumowanie zysków z własnego uczestnictwa w rynku, jednak co Ty możesz o tym wiedzieć, jeżeli postrzegasz świat jedynie w systemie zero jedynkowym.

Oczywiście przychylam się do Twojej prośby i zostaniesz usunięty z bazy mailingowej forum oraz Twój profil zostanie zablokowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbliższe wsparcie 1,4280,1,4200, opory 1,4375, 1,4447

Chętnie poznam opis do powyższego rysunku, gdyż wygląda on na "interesująco skomplikowany" ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukształtował się trend spadkowy, jednak ostatnie dwadzieścia świec skutecznie odciąga mnie od otwierania pozycji tutaj. Jeżeli rynek się uspokoi to będę wyczekiwał sygnałów na otwarcie pozycji.

analiza_forex_eur_usd.gif.485930b7e60c01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wykresie miesięcznym kurs znajduję się na w ważnym poziomie wsparcia, który może zostać przebity przez niepewną sytuację w europejskiej gospodarce.

Aktualnie nie będę otwierać krótkiej pozycji, poczekam na ewentualne przebicie i późniejszą korektę, żeby zabrać się z ruchem w dół na tej parze.

analiza_forex_eur_usd.gif.8c721182350485

analiza_forex_eur_usd1.gif.21a5dd88f7a41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jutrzejsza świeca będzie wzrostowa, to otworzę długą pozycję, jednak pod warunkiem, że dzisiejsza zamknie się powyżej poziomu otwarcia.

analiza_forex_eur_usd.gif.b6d9adad945f34

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie cena testuje poziom zniesienia fibo 50 % poprzedniego ruchu wzrostowego. Dodatkowo przebiega tam środkowa linia równoległego kanału APF. Dopóki cena pozostaje poniżej 1.33 (poziom psychologiczny) można oczekiwać dalszych spadków, co określi poziom tej korekty.

eurusd.jpg.104108ca2d6896c23248d8483a3ba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na parze EURUSD cena korekty dotarła już do poziomu, gdzie mamy 61.8% zniesienia fibo oraz dolną linię APF. Warto zauważyć, że cena na tym poziomie miała reakcję. Na tym poziomie otwarłem pozycję buy (cena: 1.31057), SL ustawiony poniżej lokalnego dołka, Target 1 powyżej 1.33.

eurusd.jpg.04aa16ba5472306e93c6c4e979d5f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurs EURUSD jak na razie nie chce reagować umocnieniem Dolara, chociaż pewne wskazówki daje US Dollar Index, co do możliwości zachowania w przyszłych dniach. Otóż znalazł się on blisko linii trendu wzrostowego. Mierzenia APP (wg Minera) lub Symmetry (wg Fibo Queen) pokazują, że fala spadków Indeksu jest podobna do poprzednich w zakresie 1:1. Obecnie więc można sądzić, że dojdzie do osłabienia Euro, A US Dollar Index odbije do góry (odwrotna zależność). Na wykresach dziennych łatwo zauważalne dywergencje wskaźnika DT Momentum mogące być zapowiedzią zmiany kierunku.

eurusd2808.gif.f86f649709136284ce8e648c9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duże zawirowania związane z decyzjami Europejskiego Banku Centralnego (np. obniżka stóp procentowych) jak i FED'u (np. możliwe przedłużenie skupu aktywów aż do marca) oraz brak wyraźnego trendu na wykresie skutecznie odsuwają mnie od inwestowania na EUR/USD na ten moment

eur-usd-analizy-forex.png.5fa3c7b80d752d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...