Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nicko13

Spójrz na szerszy kontekst.

Recommended Posts

Jednym z najczestszych błędów popełnianych przez nowych traderów jest to iż używają najmniejsze interwały czasowe(skórt TF) ,do podjęcia decyzji inwestycyjnych.To powszechne,że początkujący używają 1-minutowych(M1) lub 5-minutowych(M5) wykresów,ponieważ myślą że podejmując decyzje na takim wykresie,mniej ryzykują.Problem w tym,że trady znalezione na tych wykresach zazwyczaj obarczone są większym ryzykiem ,ponieważ dużo pozycji pod rząd może być nietrafnie otwartych.Polecam tradowanie na interwałach godzinnych (H1) lub H4 zgodnie z obowiązującym tam trendem.Tradując w ten sposób tradujesz z trendem rynku i zyskujesz możliwość złapania dużych ruchów.A więc zacznij analizę od interwału dziennego (D1) by zidentyfikować ogólnie panujący trend i później zejdź niżej np na H1 czy H4.Jeśli trend jest wzrostowy szukaj po prostu okazji na pozycje długie(Buy),a jeśli trend jest spadkowy szukaj okazji na pozycje krótkie(Sell),to pozwoli na utrzymanie ryzyka na akceptowalnym poziomie i potencjalnie zarobić tyle by pokryć ewentualne straty.

Oczywiście dobór TF to jest już sprawa indywidualna ,i zależna od metod analitycznych jakie stosujemy,jednak głównie chodzi mi o to by sprawdzać TF dzienny i tradować zgodnie z trendem jaki tam obowiązuje,ignorując sygnały w innym kierunku na mniejszych TF na których wybieramy moment wejścia.

Pozdrawiam i życzę udanych transakcji

Nikodem Niklewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mowisz, D1 H4 okreslenie trendu, m15 m5 wejscia w pozycje ;]

A co do samej gry na malych TF to nie koniecznie laczy sie to ze stratami i duzym ryzykiem ;] odpowiednio dobrana wartosc lota, duzy SL i mozna sie bawic, chociaz ja takiej gry nie preferuje.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skalpowanie to również dobra metoda na zarobki ,jednakże trudniejsza od gry na wiekszych interwalach ,potrzeba dużo doświadczenia i wiedzy o rynku ,ja sam często skalpuje ,no ale dużo na początku mojej kariery tradera utraciłem w ten sposób :) przez jeden błąd który mnie dużo nauczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem piszesz całkiem poprawnie bo ludzie którzy na Forex zarabiają to przede wszystkim tacy którzy grają zgodnie z trendem. Jak to sie mówi "Trend is your friend" i nie powinno się go ignorować. Oczywiście gra na odbicia też jest dobra ale w wielu przypadkach traderzy wchodzą po prostu za szybko i albo tracą ( najczęściej )albo mają małe zyski ( bądź wychodzą na zero ). Wracając do tematu to zgadzam sie z tym aby sprawdzać trend na wykresach weekly i daily. Wchodzić na podstawie dobrych fal na m5 i m15 i oczywiście TF który sie analizuje przykładowo H1 też musi dawać sygnał. Niestety wielu ludzi mimo tego że piszą różnego typu dzienniki, zapiski i zasady którymi mają sie kierować poprostu je łamią i tracą. Co do skalpowania to tak jak pisał Riddle można sie tym pobawić ale tylko wtedy gdy ma się ustawione SL ( zawsze ) i oczywiście nie grać za 20% i więcej konta tylko za odpowiednią ilość lotów odpowiadających zazwyczaj 1% konta.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skalpowanie to również dobra metoda na zarobki ,jednakże trudniejsza od gry na wiekszych interwalac

Skalpowanie jest trudniejsze niż gra na większych interwałach, bo grająć np. na H4 uwzględniasz tylko sytuację tylko na H4 lub wyżej, natomiast grając na M5 musisz uwzględnić sytuację na M5 i wyżej (czyli również H1, H4 itp). Skalpując trzeba po prostu uwzględniać znacznie więcej czynników niż grając na wyższych interwałach, poza tym wszystko dzieje się szybciej.

Jednocześnie warto zauważyć że skalpowanie jest również trudniejsze pod względem emocjonalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...