Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nicko13

Trening tradowania walutami

Recommended Posts

Witam :)

Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż koniec nauki tradowania nie kończy się wtedy gdy inwestor widzi powiększające się fundusze na koncie.

Rynek forex to bardzo wymagające środowisko i dla tradera,by osiagnac poziom sukcesu,nieprzerwana nauka jest koniecznością.

Poniższe 7 porad może być użyte od czasu do czasu jako przypomnienie i powinno zostać przeczytane i zaabsorbowane do podejmowania naszych konsekwentych decyzji na rynku:

1. Odpowiedzialność

Nie wiń rynku,czy brokera czy innych okoliczności za straconą pozycje.Wszedłeś w nią z jakiegoś powodu,podjąłeś taką decyzję.Bierz za to odpowiedzialność.

2.Używaj każdej straconej pozycji jako kamień milowy w postępach

Straciłeś?Dobrze.Pomoże Ci to skupić się na potencjalnym problemie Twojej metody tradingu.Jeśli po dokładnej analizie,jesteś zadowolony z pracy zrobionej zgodnie z Twoim planem,świetnie.Działaj.

3.Bądź zawsze cierpliwy

Nowi traderzy często w początkowych etapach kariery na rynku walutowym,mogą zostać "pożarci żywcem" przez rynek.W czasie konsolidacji ,gdzie wystepuje mala plynnosc,zdenerwowani i niecierpliwi traderzy ,wyszukują na siłę okazji gdzie ich po prostu nie ma.

Naucz się akceptować fakt że około 65% czasu cena będzie w kanale konsolidacji.

4.Skup się na ulepszaniu swoich możliwości tradingu.

Nauka tradingu to niekończący się proces.Dzień za dniem,kroczek za krokiem ,inwestor ulepsza się.Więc bardziej skupiaj się na ulepszeniu umiejętności niż na tym ile miałeś złych a ile dobrych pozycji.Twoje konto pokażę efekty w czasie.

5. Bądź zadowolony z dobrze i konsekwentnie postawionych pozycji.

Mam na myśli to iż nawet złe pozycje powinny być dla Ciebie radością jeśli trzymałeś się swojego planu na sztywno,źle gdy stawiasz pozycji inaczej niż sobie założyłeś i mimo,że na tym zarobiłeś,nie powinieneś być z tego zadowolony poniewaz ta pozycja była postawiona emocjonalnie.Naucz się tradowac zgodnie z planem.

6.Jeśli zwątpisz ,stań z boku.

Gdy nie przeanalizujesz dobrze transakcje ,lub gdy nie masz pewności co do jej zawarcia,powinieneś uważać i stanąć z boku nie zawierając transakcji."Lepiej stracić okazję niż pieniądze".Gdy już klikniesz w taką transakcję i szybko trafi w Twój SL ,powinno Cię to zdeterminować do pozostawania z boku gdy wątpisz!

7. Zawsze miej dobry powód.

Inwestowanie w waluty wiążę się z dokładną analizą powodów z których wchodzimy w daną pozycje.Tylko dlatego że cena jest wysoko ,nie oznacza to że dobrym pomysłem jest wstawić "S"* czy "L"* .Cena zrobi co chce zrobić więc lepiej niz otwierac pozycje z powodu tego iż "cena już jest tak wysoko..." ,nauczyć się oddzielać emocje i użyć czystej analizy wykresu by zdobyć dla samego siebie kilka powodów dla których warto teraz otworzyć transakcje.

Tak jak tradowanie walutami to długoterminowe poświęcenie ,umiejętności i zasady myślowe mogą być z czasem zapomniane.

Ważne jest by sukcesywnie powtarzać raz za drugim,proces myślowy tradera odnoszącego sukcesy.

Mam nadzieję iż te 7 zasad pomoże początkującym uniknąć wielu problemów.

Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów

Nikodem Niklewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny arcik.

Jeżeli chodzi o naukę to moim zdaniem w pewnym momencie powiększanie doświadczenia jest ważniejsze (najważniejsze).

Nauka jako taka (poznawanie nowych możliwości w momencie, gdy nasz trading daje efekty) czasami może być zgubna, gdyż w momencie oddalenia się za bardzo od naszego trybu postępowania można "wypaść z rytmu" i tym samym nie będzie ani dawnych sukcesów rynkowych (stosując dawne metody) ani nowych (w tych nowych metodach będziemy za słabi by się wykazać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naucz się akceptować fakt że około 65% czasu cena będzie w kanale konsolidacji.

Dokładnie, dlatego w czasie konsolidacji ( która jest widoczna ) poprostu odpuścić.

Mam na myśli to iż nawet złe pozycje powinny być dla Ciebie radością jeśli trzymałeś się swojego planu na sztywno,źle gdy stawiasz pozycji inaczej niż sobie założyłeś i mimo,że na tym zarobiłeś,nie powinieneś być z tego zadowolony poniewaz ta pozycja była postawiona emocjonalnie.Naucz się tradowac zgodnie z planem.

W mojej opini to gdy trader dojdzie do takiego stadium gdzie nie otwiera nic emocjonalnie staje się naprawdę konsekwentny.

Bądź zawsze cierpliwy

Jak ja to mówie, czekanie to klucz do sukcesu.

Artykuł bardzo mi się podoba. Uważam jednak że mało kto byłby w stanie opanować te zasady w ten sposób aby wykonywać je automatycznie. Każdy z nas dąży do perfekcji na rynku ale przed nami jeszcze strasznie długa droga.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nauka jako taka (poznawanie nowych możliwości w momencie, gdy nasz trading daje efekty) czasami może być zgubna, gdyż w momencie oddalenia się za bardzo od naszego trybu postępowania można "wypaść z rytmu" i tym samym nie będzie ani dawnych sukcesów rynkowych (stosując dawne metody) ani nowych (w tych nowych metodach będziemy za słabi by się wykazać).

Ja uważam, że należy podchodzić ostrożnie nie tyle do edukacji, bo tej nigdy za wiele, ale do wprowadzania w życie nowych rozwiązań.

Ja praktycznie codziennie coś tam sobie czytam, kupuję nowe książki o giełdzie, tyle że generalnie nie mają wpływu na moją grę. Ale czasami trafi się genialna myśl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...