Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

agnowak12345

Strategie dla początkujących

Recommended Posts

Ja na początku zawsze sugerowałem się rynkami zamykanymi wcześniej niż ten w którym inwestuje (nazwijmy to tendencją transakicji międzynarodowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie należy zacząć od wysokich interwałów np. D1, a nie rzucać się na dzień dobry na scalping.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale ziarnko do ziarnka i uzbiera się miarka ;) sądzę, że grunt to być zadowolonym z tego co się osiąga a nie prześcigać co kto i kiedy za ile :) to taka osobista refleksja a z drugiej strony pierwszy post na forum czym serdecznie witam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą strategią dla początkującego na rynku Forex będzie to żeby mieć dużo cierpliwości.

Jest to podstawą do uzyskania wyników na tym rynku. Trzeba ciągle poszukiwać i dobierać pod swój charakter systemy transakcyjne (lub też kształtować system pod swój charakter) , oraz doskonalić swoje umiejętności i nie załamywać się gdy nam nie wyjdzie. 102 razy możemy stracić ale za to za 103 razem możemy uzyskać dużo więcej niż z poprzednich 102 porażek.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jak dla mnie to grać na "wirtualnych pieniądzach" do momentu aż będziemy w stanie generować systematyczne zyski. A co do sposobu to właśnie nie grając na serio znaleźć najlepszy dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze jak dla mnie to grać na "wirtualnych pieniądzach" do momentu aż będziemy w stanie generować systematyczne zyski. (...)

Osobiście wychodzę z nieco innego założenia. Uważam, że przygodę z demo należy ograniczać jedynie do poznania platformy lub też na dalszym etapie rynkowego zaawansowania do testowania konkretnej strategii przez ograniczony czas, tylko po to aby być pewnym, że backtesting odbywał się na bazie zsynchronizowanych wskazań poszczególnych elementów związanych z analizowanymi okresami (otwarcie/zamknięcie świec, poziomy wskaźników czy średnich etc.).

Pozostawanie zbyt długo na platformie demo powoduje, że bardzo ciężko jest później przejść na realny rachunek, a każda rzeczywista pozycja niemal paraliżuje. Ja pożegnałem się z demo po pierwszym miesiącu na rynku. Uznałem, że o wiele lepiej jest skupić się nawet na małej sumie ale w realnych warunkach, aniżeli handlować dziesiątkami czy setkami tysięcy, jednak na wirtualnym rynku.

Obcowanie z demo jest sprawą indywidualną. Ważne jest jednak, aby nie przeceniać osiągnięć dokonanych na tego typu rachunku, gdyż często nie mają one przełożenia na realny kapitał. Powód jest bardzo prosty: emocje związane z realnym handlem są w stanie zakłócić odpowiednią ocenę sytuacji w zgodzie z przyjętymi założeniami, co ostatecznie prowadzi do podejmowania irracjonalnych decyzji, które w przypadku rachunku demonstracyjnego wyglądałyby zupełnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze jak dla mnie to grać na "wirtualnych pieniądzach" do momentu aż będziemy w stanie generować systematyczne zyski. (...)

Osobiście wychodzę z nieco innego założenia.(...)

Zgodzę się z tą wypowiedzią. więcej można nauczyć się grając realnymi pieniędzmi.

I dodam jeszcze że nie pieniędzmi na życie ,na kredyt itp. A znam parę takich kwiatków.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno grając własnymi pieniędzmi, uczymy się panować nad własnymi nerwami. A to też jest ważne. Sam jeszcze nie inwestuję własnych pieniędzy, czekam na wolnego tysiaka żebym mógł grać 0.01 lota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja będę zmieniał brokera... :/ , ale zostaje na platformie MT4 k. rzeczywiste oczywiście ;) więc realne pieniążki pójdą w ruch. Wtedy dopiero można realnie podejśc do sprawy, ale nie można też zaniedbać (to tak dla początkujących) konta demo, trzeba jechać z demo póki nie przsyniesie to :zysków:, a wtedy granie na ekranie ;) realnymi pieniędzmi będzie miało jakiś sens. Człowiek zanim nauczy sie chodzić musi się troche poczołgac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...